قبل از شرکت در تافل بهتر است این نکات را بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما داوطلبین تافل نشان می دهد که قبل از شرکت در تافل بهتر است این نکات را بدانید . به این کاتالوگ تافل کوتاه و در عین حال مفید توجه کنید.

پس حتما قبل از شرکت در تافل بهتر است این نکات را بدانید :

قبل از شرکت در تافل بهتر است این نکات را بدانید
قبل از شرکت در تافل بهتر است این نکات را بدانید

۱. دانستن قالب امتحان تافل
اگر شما می خواهید در امتحان تافل شرکت کنید، خیلی مهم است که اول با قالب تافل آشنا شوید.
محتوای تافل را متوجه شوید‌. صرف نظر از این که از چه قالبی استفاده می کنید، تافل همیشه چهار قسمت دارد: ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ و اسپیکینگ
بیش از ۹۰۰۰ کالج، دانشگاه، آژانس و آموزشگاه امتحان تافل را در بیش از ۱۳۰ کشور قبول می کنند و آن را لازم می دانند. برای خوب آماده شدن مهم است که دلایل خود را برای شرکت در امتحان بدانید.
برای مثال، شما احتمالاً در امتحان شرکت خواهید کرد:
• تا سطح خود را در انگلیسی با یک امتحان رسمی متوجه شوید
• از یک دانشگاه پذیرش بگیرید
• برای یک دوره یا شغل
• برای الزامات مهاجرت خود

۳. یک حداقل نمره ای را در ذهن داشته باشید
اهداف مختلف مستلزم حداقل نمرات مختلف هستند‌. اول، مطمئن شوید که حداقل نمره ای را که برای رسیدن به هدفتان لازم دارید، می‌ دانید. سپس، انتخاب کنید که دوست دارید چه نمره ای بگیرید. این نمره ی ایده آل (ترجیح داده ی) شما است. برای مثال، اگر من بخواهم وارد دانشگاه مرکزی آریزونا شوم، حداقل نمره ۹۰ است. اگرچه نمره ی ایده آل من احتمالاً بیش تر است: ۱۰۵ .

۴. یک برنامه مطالعه داشته باشید
در سایت ما Official guide to TOEFL iBT آورده شده است که می تواند کمک کننده باشد‌. توضیح امتحان را بخوانید و نکات را با دقت مطالعه کنید. قبل از شروع به تمرین یا امتحان آزمایشی با هر قسمت آشنا شوید. موقعی که شروع کردید، فقط برای این که از توانایی های فعلی خود ایده ای داشته باشید، می توانید در امتحان آزمایشی شرکت کنید.

۵. لیسنینگ در انگلیسی را با هدف یادگیری خود در ذهن تمرین کنید
شما در قسمت لیسنینگ صحبت مردم مختلف را هم به حالت مونولوگ (صحبت یک نفره) و هم دیالوگ (مکالمه ی دو یا چند نفر) خواهید شنید. سپس بر مبنای آن چه که گوش کرده اید به سوالات جواب می دهید.