بهترین آموزشگاه زبان

بهترین آموزشگاه زبان در ایران

یکی از دغدغه های اصلی کسانی که قصد یادگیری زبان را دارند انتخاب آموزشگاه زبان خوب می باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه با این سوال روبرو بوده که چگونه بهترین موسسه زبان را انتخاب کنیم؟ مطمئنا این سوال برای شما هم به وجود آمده و می خواهید بدانید که سریع ترین روش برای انتخاب یک مرکز زبان عالی در شهر شما چیست؟ در این مطلب کامل به شما نکاتی که باید در انتخاب خود لحاظ کنید را اشاره می کنیم تا بتوانید به صورت حرفه ای انتخاب خود را انجام دهید.

بهترین آموزشگاه زبان
آموزشگاه زبان ایران اکسفورد

چرا انتخاب بهترین آموزشگاه زبان مهم است؟

قبل از هر چیز بیایید ببینیم اصلا اهمیت پیدا کردن یک موسسه زبان با کیفیت و استاندارد بالا چرا مهم است. اینکه ما اصرار داریم در انتخاب های خود نهایت دقت را داشته باشید  به خاطر این مسئله است که معمولا استفاده از یک سیستم اشتباه می تواند ضربه های جبران ناپذیری را بزند که در آینده شما تاثیرات بسزایی دارد.

زمان بسیار ارزشمند است

انتخاب یک موسسه زبان که با نیاز های شما سازگاری داشته باشد در زمان شما صرفه جویی بسیار زیادی انجام می دهد و برعکس می توان گفت اگر در انتخاب خود اشتباه کنید زمان بسیار زیادی را از دست خواهید که می تواند برایتان بسیار گران تمام شود.

کیفیت آموزش زبان بسیار مهم است

کیفیت آموزش بسیار مهم است. اگر از یک سیستم بی کیفیت استفاده کنید، در اولین آزمون و یا اولین جایی که مجبور می شوید مکالمه زبان داشته باشید، به مشکلات خود پی خواهید برد و همین مسئله شما را از زبان زده می کند.

آموزش زبان یک علم به روز در دنیا است

آموزش زبان یک علم بسیار تخصصی است. دانشمندان زیادی در این حوزه دانش و فناوری های به روزی ارائه می دهند که اگر مورد توجه قرار نگیرند ( که در بسیاری موارد مورد توجه قرار نمی گیرد) شما با یک سیستم قدیمی پیش می روید و هزینه و زمان بسیاری را از دست می دهید.

آموزشگاه زبان خوب به شما انگیزه می دهد

خیلی از ما خاطره خوبی از مدارس و درس های زبان در ذهنمان نداریم. سیستم خشک آموزشی معمولا افراد را برای یادگیری زبان بی انگیزه کرده است. در یک موسسه زبان خوب باید به شما انگیزه تزریق شود تا یک زبان را یاد بگیرید.


چگونه یک آموزشگاه زبان خوب را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین موسسه زبان باید یک سری از عوامل را در نظر بگیرید تا بر اساس آن بتوانید به کیفیت یک موسسه پی ببرید.  باید چند کار ساده انجام دهید تا بتوانید انتخاب درست را انجام دهید.   بیایید این مراحل را بهتر بشناسیم.

استانداردهای انجمن موسسات زبان اروپا European Association of Language Schools

اولین چیزی که باید در جستجوی خود لحاظ کنید داشتن استاندارد های اعلام شده توسط این موسسه اروپایی می باشد. بیش از ۲۳۰۰ آموزشگاه زبان در دنیا بر اساس استاندارد های این مرکز که در حال حاضر بزرگترین مرکز بررسی موسسه های زبان می باشد فعالیت می کنند.

برگزاری دوره های تخصصی زبان های خارجی

داشتن دوره های تخصصی همانند دوره های آیلتس، تافل، PTE در زبان انگلیسی از این کلاس ها هستند. اما امروز دیگر تنها این دوره ها برای کیفیت کافی نیستند و باید سراغ دوره های دیگر هم بروید. بیایید کمی از این دوره ها را بشناسیم:

  • کلاس های انگلیسی ویژه پزشکی OET و USMLE
  • کلاس های آزمون های مهاجرتی تخصصی GRE, GMAT, SAT
  • آزمون زبان رشته حقوق برای مهاجرت LSAT

برای دیدن دوره های انگلیسی برای اهداف ویژه آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلیک کنید.


بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی باید چه امتیازاتی داشته باشد؟

زبان انگلیسی مطمئنا پرکاربرد ترین و مهم ترین زبان بین المللی دنیاست. جالب است بدانید بیش از ۹۰ کل مطالب دنیادر اینترنت به زبان انگلیسی است. همین نکته نشان می دهد که در دنیای امروز ندانستن انگلیسی یعنی شما تقریبا ارتباط خود را با دنیای خارج از دست خواهید داد.

مهاجرت، تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا و حتی مسافرت های کاری و تفریحی بدون سطح مناسبی از زبان انگلیسی تقریبا امکان پذیر نیستند.

برگزیدن یک موسسه خوب انگلیسی هم به همان مهم است زیرا اگر در این مسیر اشتباه کنید حتما متحمل ضرر های زیادی خواهید شد که مهم ترین آنها زمان و هزینه شما خواهد بود. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از نکاتی که می توانید در انتخاب موسسات زبان انگلیسی در ایران استفاده کنید اشاره می کند.

تمرکز بر روی مکالمه زبان انگلیسی در سال ۲۰۲۰

شنیدن و صحبت کردن و باز هم شنیدن و صحبت کردن! شما باید بتوانید Listening قوی داشتهه باشید وو به خوبی صحبت کنید. مکالمه زبان انگلیسی مهم ترین مهارت در یادگیری زبان انگلیسی است. شما ممکن است ۱۰۰۰۰ کلمه بدانید و کل کتاب گرامر را حفظ باشید ولی وقتی می خواهید صحبت کنید به هیچ وجه نمی توانید حتی چند جمله کامل بگویید. مکالمه یعنی Listening و Speaking در دنیای امروز مهم ترین بخش های زبان هستند. شما باید از همان ابتدا با متد های مکالمه محور کار را شروع کنید تا اعتماد به نفس صحبت کردن را داشته باشید.

ما در ایران آکسفورد با تکیه بر آخرین متد های دانشگاه آکسفورد تمرکز اصلی را بر روی مکالمه زبان قرار می دهیم. شما از همان ابتدا یاد میگیرید در موقعیت های مختلف با افراد ارتباط برقرار کنید و صحبت کنید و بشنوید. شما با دیدن پیشرفت خود در مدتی کوتاه مطمئنا شگفت زده می شوید زیرا با تکنیک های جدید سال ۲۰۲۰ دانشگاه آکسفورد در مدت زمانی بسیار کوتاه تغییری بسیار بزرگ را در مکالمه زبان انگلیسی تجربه می کنید.

آموزش تضمینی آیلتس، تافل و PTE

بعد از اینکه شما به سطح مناسب در زبان انگلیسی برسید موقع آنست که بتوانید در آزمون های بین المللی شرکت کنید و مدرک معتبر دریافت کنید. شاید بخواهید مهاجرت کنید، ادامه تحصیل بدهید و یا حتی در فعالیت شغلی خود از آن مدرک استفاده کنید.

در انتخاب موسسه زبان باید دقت کنید که آیا این موسسات زبان برای قبولی به شما تضمین کتبی می دهند؟

ممکن است به صورت شفاهی همه موسسات بیان کنند که کارشان تضمینی است اما شما باید حتما برای کسب اطمینان و کیفیت لازم یک ضمانت نامه کتبی دریافت کنید.

به عنوان مثال در آموزش تضمینی آیلتس، تافل و PTE ایران آکسفورد به شما به صورت کتبی تضمین داده خواهد شد که:

  • در صورت عدم کسب نمره آیلتس، تافل و یا PTE هزینه پرداختی شما عودت خواهد شد
  • در صورت عدم رضایت از استاد زبان، جلسات برگزار شده به صورت ۱۰۰٪ رایگان خواهند بود
  • در صورت نیاز به آموزش بیشتر، موسسه جلسات را به صورت رایگان برای زبان آموز برگزار می کند

داشتن کلاس های Free Discussion

یکی از گزینه هایی که باید مد نظر داشته باشید کلاس های بحث آزاد هستند. شما در کنار کلاس های نرمال زبان انگلیسی باید کلاسی بروید که فقط صحبت کنید و از آن لذت ببرید. فیلم ببنید و در مورد آن حرف بزنید. فارغ از چارجوب کلاس های روتین فقط و فقط از صحبت کردن زبان انگلیسی لذت ببرید. اینجاست که کلاس بحث آزاد یا Free Discussion خودشان را نشان می دهد و شما لذت به کار بردن زبان انگلیسی را حس می کنید.

تعیین سطح رایگان

اینکه شما کجای زبان انگلیسی ایستاده اید واقعا مهم است. برای این کار باید تعیین سطح شوید. تعیین سطح درست و اصولی نیمی از کار را برای شما انجام داده است. یک موسسه زبان حرفه ای باید شما را به صورت کاملا استاندارد و بر اساس سطح بندی اروپا یعنی CEFR تعیین سطح کند.

چرا باید تعیین سطح شما بر اساس CEFR باشد؟

CEFR اروپا دقیق ترین تقسیم بندی سطحی در جهان را دارد که بسیاری از دانشگاه های معتبر همانند دانشگاه آکسفورد و دانشگاه Cambridge از آن استفاده می کنند. با استفاده از این نوع تعیین سطح شما دیگر مطمئن می شوید در سطح درست قرار گرفته اید و زمان خود را تلف نمی کنید.


ویدیوی زیر به شما کمک می کند تا انتخاب موسسه زبان را بهتر انجام دهید

ویدیو نحوه انتخاب بهترین موسسه زبان

آموزشگاه زبان مجازی

در عصر اینترنت دیگر موقعیت فیزیکی یک مشکل به حساب نمی آید. آموزش آنلاین زبان انگلیسی و دوره های مجازی یا هایبرید یکی از گزینه هایی است که باید در چک لیست شما در انتخاب بهترین موسسه زبان قرار بگیرد.

استفاده از سیستم های آنلاین و پشتیبانی مجازی و غیر حضوری برای شما باید بسیار مهم باشد.

آموزش زبان های خارجی به جز انگلیسی

طبق آمارها بیش از ۸۵٪ افراد زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم انتخاب می کنند، اما مطمئنا خیلی از ما به زبان های دیگر نیز نیاز داریم. بیایید کمی این زبان ها و آموزش آنها را نیز بشناسیم.


انتخاب آموزشگاه خوب زبان فرانسه

زبان فرانسه پرطرفدارترین زبان بعد از زبان انگلیسی است. یک آموزشگاه زبان فرانسه در سال ۲۰۲۰ باید بتواند شما را برای مکالمه زبان فرانسه مورد نیاز برای مهاجرت و یا تحصیل در فرانسه یا کبک کانادا آماده کند. همچنین باید دوره های ویژه امتحان های فرانسه TCF, TCFq, TEFq را در سال ۲۰۲۰ بر اساس اخرین منابع اعلامی CIEP.fr برگزار کند.

آخرین متد های آموزش زبان فرانسه سال ۲۰۲۰ را ببینید


بهترین آموزشگاه زبان آلمانی

در آموزش زبان آلمانی مهارت اساتید بسیاراهمیت پیدا می کنند. زبان آلمانی در گرامر خود استثناهای زیادی دارد و اگر استاد شما نتواند این موارد را به شما ارائه دهد حتما به مشکل بر خواهید خورد. پس حتما در انتخاب موسسه زبان آلمانی باید دقت کنید که:

آموزش بر اساس متد معرفی شده سازمان GOETHE باشد.

در سال ۲۰۲۰ حتما باید بر اساس کتاب های Starten Wir آلمانی کلاس ها برگزار شوند.

آزمون های ZD و TELC آلمانی باید به صورت تخصصی در موسسات برگزار شود. اگر برای مهاجرت به آلمان اقدام می کنید باید در این امتحان ها شرکت کنید.


کلاس های خوب زبان اسپانیایی را چطور بشناسیم؟

زبان اسپانیایی نیز همانند زبان فرانسه از طرفداران زیادی برخوردار است. داشتن یک مکالمه خوب زبان اسپانیایی تنها با شرکت در کلاس های با کیفیت آموزش زبان اسپانیایی امکان پذیر می باشد. زبان اسپانیایی دارای لهجه های اسپانیایی اروپایی و اسپانیایی آمریکای جنوبی Sudamerica می باشد. بهترین اموزشگاه زبان اسپانیایی باید هر دو لهجه را در کلاس های خود گنجانده باشد و بر اساس نیازهای شما کلاس مناسب را پیشنهاد دهد.

 مهم ترین آزمون زبان اسپانیایی آزمون DELE است. شما حتما به این مدرک برای تحصیل و یا مهاجرت نیاز خواهید داشت. پس در انتخاب یک موسسه زبان اسپانیایی حتما بپرسید که آیا این مدرک را به شما اعطا می کنند.

حتما به شما پیشنهاد می دهیم مطلب آموزش زبان اسپانیایی ایران آکسفورد را بخوانید تا با کاربردهای مدرک DELE آشنا شوید.


انتخاب موسسه زبان چینی را چطور انجام دهیم؟

زبان چینی در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد. در سال های اخیر خیلی ها دوست دارند این زبان را یاد بگیرند. اما برای این زبان هم چالش انتخاب یک مرکز زبان چینی مناسب همیشه پیش روی زبان اموزان بوده است. فکرمی کنید برای پیدا کردن بهترین موسسه زبان چینی چه کارهایی باید انجام دهید؟ خب ما سعی میکنیم کمی شما را راهنمایی کنیم.

صداها در زبان چینی بسیار اهمیت دارند

زبان چینی از Tone استفاده زیادی می کنند. حتما توجه داشته باشید که استادی که در مرکز زبان چینی مورد نظر تدریس می کند به این تفاوت ها آشنایی داشته باشد. چون اگر مدرس زبان چینی نتواند تفاوت صداها را به شما نشان دهد، وقتی به زبان چینی صحبت می کنید اصلا قابل فهم نخواهد بود.

مکالمه زبان چینی بسیار مهم است

معمولا زبان چینی برای تجارت و بازرگانی بسیار مهم است. پس یادتان باشد حتما در انتخاب کتاب ها باید توجه داشه باشید که تمرکز روی مکالمه زبان چینی باشد.

مدرک زبان چینی HSK

بخش مهمی که در کلاس های هر زبانی باید توجه کنید مدرک پایان دوره ای است که برای آن برنامه ریزی می شود. در زبان چینی شما باید برای آزمون HSK آماده شوید تا برای رفتن به چین و یا مهاجرت به چین از آن استفاده کنید.

برای شناخت مدرک دوره های آموزش زبان چینی HSK آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلیک کنید.


چه نکاتی را برای انتخاب موسسه زبان ترکی استانبولی در نظر بگیریم؟

زبان ترکی استانبولی جزو زبان های بسیار کاربردی برای ایرانیان است. خیلی از کسانی که به دنبال آموزش زبان ترکی استانبولی هستند هم ممکن است در اینکه چه آموزشگاه زبانی را انتخاب کنند دچار سردرگمی شوند. پس علاوه بر عوامل بالا که اشاره کردیم برای بررسی آموزشگاه های زبان ترکی استانبولی در تهران و ایران و تعیین کیفیت آن ها حتما در نظر داشته باشید که:

ترکی استانبولی با ترکی آذری متفاوت است

بسیاری از مدرسین که ترکی استانبولی در ایران درس می دهند، زبان آذری نیز آشنا هستند که این مسئله ممکن است در لهجه آنها موثر باشد. شما باید دقت کنید حتما مدرس ترکی شما یا Native ترکیه باشد یا تحصیلات مرتبط هم داشته باشد تا زبان ترکی استانبولی را به درستی به شما آموزش دهد.

بهترین کتاب های آموزش ترکی سال ۲۰۲۰ کتاب های Yedi Iklim هستند

کتاب های Yedi Iklim بهترین گزینه آموزش زبان ترکی استانبولی در سال ۲۰۲۰ هستند. حتما مرکزی را برگزینید که از این کتاب ها استفاده می کنند.

مدرک معتبر  TOMER, YOS را در انتهای دوره بخواهید.

حتما توجه داشته باشید که دوره های ترکی استانبولی باید شما را با گرفتن مدارک معتبر تومر و یا YOS در پایان دوره همراهی کند. پس حتما از موسسه در مورد مدارک پایان دوره بپرسید.


آیا بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی را می توان راحت به راحتی پیدا کرد؟

بله! چندان کار سختی نیست اگر در جستجوی خود این کار ها را انجام دهید می توانید از یادگیری با کیفیت زبان ایتالیایی لذت ببرید. زبان ایتالیایی زبان نسبتا راحتی است. حتی مدرسه زبان ایتالیایی و سفارت ایتالیایی بیان می کنند که زبان ایتالیایی راحت ترین زبان اروپایی است که می توانید آن را یاد بگیرید. اما حتی برای این زبان راحت باید حواستان را جمع کنید که:

  • مکالمه زبان ایتالیایی بیشتر مورد توجه باشد
  • بعد از پایان کلاس ها مدرک Sterni ایتالیایی گرفته شود
  • مدرک پایان دوره آموزشگاه معتبر باشد

برای دیدن کلاس های آموزش ایتالیایی و مدرک پایان دوره ایتالیایی ایران آکسفورد کلیک کنید.

سوالات متداول در مورد انتخاب بهترین موسسه زبان

کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟

ارائه مدارک معتبر بین المللی، تاییده از دانشگاه های معتبر دنیا همانند Oxford و Cambridge کمبریج، استفاده از اساتید Native و مجرب و برگزاری دوره های تخصصی برای زبان های مختلف دنیا از مهم ترین عواملی هستند که می توانیم بدانیم کدام آموزشگاه زبان بهتر است. برای اینکه بتوانید اعتبار بهترین موسسات زبان را بسنجید به این مطلب در سایت مراجعه کنید.

کدام موسسه زبان برای مکالمه بهتر است؟

مکالمه زبان به متد آموزشی هر موسسه و کتاب ها و منابع آموزشی مرتبط است. تمامی سیستم آموزش ایران اکسفورد بر روی یادگیری فشرده مکالمه زبان تمرکز دارد. در درجه اول اهمیت برای ما مکالمه زبان می باشد و شما را برای استفاده از زبان در موقعیت های مختلف آماده می کنیم

آیا مدارک زبان موسسه ایران آکسفورد بین المللی هستند؟

بله! تمامی مدارک زبان ارائه شده قابل ترجمه و با اعتبار بین المملی هستند. هم چنین تمامی مدارک زبان دارای کد اعتبار سنجی هستند که قابلیت استعلام را دارند.

هزینه کلاس زبان چقدر است؟

کلاس زبان به چند صورت برگزار می شود: کلاس زبان گروهی، کلاس زبان نیمه گروهی و کلاس زبان خصوصی. مطمئنا کلاس های خصوصی گران تر از کلاس های گروهی هستند. به جرات می توان گفت موسسه ما با کیفیت بالا و هزینه مناسب احترام بالایی را برای زبان اموزان قائل می شود.

آیا تعیین سطح زبان آنلاین هم معتبر است؟

بله! شما می توانید با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان، از level خود اطلاع پیدا کنید و در بهترین کلاس زبان مناسب خود ثبت نام کنید.

آموزش تضمینی آیلتس و تافل و PTE چیست؟

در این نوع آموزش، موسسه ما به صورت کتبی تضمین ارائه می دهد که در صورت عدم کسب نمره مورد نظر خود در امتحان آیلتس و یا تافل و یا PTE هزینه پرداختی شما عودت خواهد شد.
5/5 (1 Review)