بهترین نکات برای قسمت ریدینگ PTE آکادمیک

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه در ایران است که نمره ۷۹ آزمون PTE را برای زبان اموزان خود تضمین می کند. ما با استفاده از اساتید مجرب و حرفه ای خود، تمامی نکات در آموزش PTE لازم برای کسب نمره را به زبان اموزان ارائه می دهیم. امروز می خواهیم به بهترین نکات برای قسمت ریدینگ PTE آکادمیک اشاره کنیم. پس حتما با ما همراه باشید.

به بهترین نکات برای قسمت ریدینگ PTE آکادمیک توجه کنید:

Take Care

قسمت ریدینگ برای اغلب زبان آموزان یک چالش است. یکی از دلایل اصلی مدیریت زمان ضعیف است. بعضی از متن ها به نظر خیلی طولانی می آیند، به خصوص در قسمت سوالات چهار گزینه ای، بنابراین پرورش مهارت های مرور اجمالی و سطحیِ خوب بسیار مهم است. این مقاله تعدادی توصیه را در اختیار شما قرار می دهد تا در طول زمان بهتر شوید.

حواستان به ساعت باشد

همیشه به یاد داشته باشید که زمان برای قسمت ریدینگ محدود است، فقط ۳۲-۴۱ دقیقه، مقدار زمان مخصوصی را به هر قسمت با تمرین اختصاص دهید. حواستان به زمان سنج باشد و وقتی متوجه شدید که زمانِ بیش از حدی را به یک قسمت اختصاص داده اید به قسمت بعدی بروید.

گرامر/لغات!

دایره ی لغات خود را افزایش دهید و لغاتی را که اغلب با هم می آیند به یاد داشته باشید. این به شما کمک می کند تا متن های طولانی تر را سریع تر هدایت کنید.

گرامر اهمیت دارد!

صدها قانون وجود دارد، مطمئن شوید که قبل از شرکت در امتحان با رایج ترینِ آنها آشنا هستید.

تمرین کردن باعث می شود عالی شوید

تمرین کردن مهارت های شما را در رابطه با خلاصه کردن، مرور سطحی، یافتن لغات کلیدی و حدس زدن معنای لغات جدید تقویت می کند. همچنین، تمرین های زیر را برای گرفتن نمره ی بهتر در ریدینگ شامل کنید:

  1. Read Aloud
  2. Summarize Written Text
  3. Highlight Correct Summary

استراتژی داشته باشید

  1. هر جمله را به طور سطحی بخوانید تا ایده ی کلیِ متن را متوجه شوید.
  2. بعد از آن جمله ی اصلی متن را پیدا کنید. معمولاً شامل تحقیقات قبلی، اسامی افراد، محل ها، تاریخ ها و لغات کلیدی و اصلی است.
  3. سپس، همه ی لغات را شناسایی کنید (however, as a result, to begin with, yet و غیره). این لغات ربطی به شما کمک می کنند تا جریانی منطقی یا ترتیبی زمانی را در همه جملات اعمال کنید. اگر شما می خواهید مطالب بیشتری را درباره ی لغات ربطی یاد بگیرید ما به شما پیشنهاد می کنیم تا مقالات قبلی مان را که به این موضوع اختصاص داده ایم بخوانید.
  4. در نهایت، متن دوباره سازماندهی شده را فوری بخوانید تا چک کنید که آیا موردی با وجود تایید یا تصحیح نهایی غلط است یا نه.