بهترین دلایل برای یادگیری زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بهترین دلایل برای یادگیری زبان ایتالیایی می پردازد که هر کسی که دوستدار زبان ایتالیایی باشد با دیدن این دلایل دیگر نمی تواند در برابر آموزش زبان ایتالیایی مقاومت کند.

بهترین دلایل برای یادگیری زبان ایتالیایی
بهترین دلایل برای یادگیری زبان ایتالیایی

اما به بهترین دلایل برای یادگیری زبان ایتالیایی می پردازیم

۱- اگر از قبل زبان اسپانیایی یا فرانسوی را بلد باشید، یادگیری آن ساده‌تر است
اگر مخصوصاً اسپانیایی را خوانده باشید، زبان ایتالیایی یکی از ساده‌ترین زبان‌هایی است که پس از آن می‌توانید یاد بگیرید. بسیاری از لغاتشان ریشه‌ی کلمه‌ی لاتین مشترکی دارند، و گرامرشان خیلی شبیه به هم است. لغاتی مشخص تقریباً عین هم هستند، مانند “pensare” که یعنی به ایتالیایی حرف زدن، املای آن در اسپانیایی “pensar” و در فرانسوی “penser” است. اما گرامرشان نیز خیلی شبیه به هم است، پس فکر کنم کلمه‌ی penso” در اسپانیایی pienso” و در فرانسوی pense” است.
۲- کشوری غنی با فرهنگ
ایتالیا کشوری است با فرهنگی تاریخی و غنی. اگر زبانش را یاد می‌گیرید، می‌توانید در درجه‌ی اول فرهنگی را که این کشور می‌پروراند، یاد بگیرید. برای مثال می‌توانید با خواندن آثار کلاسیک ایتالیایی، ادبیات آن را تنفس کنید یا می‌توانید بهترین‌های سینمای ایتالیا را در نسخه‌های زبان اصلی آن تماشا کنید یا می‌توانید به موسیقی کلاسیک ایتالیایی بدون نیاز به ترجمه‌ی متن آهنگ گوش کنید.
۳- زبانی بسیار مورد توجه در تجارت
وقتی صحبت پیدا کردن شغل می‌شود، ما غالباً فکر می‌کنیم اسپانیایی و آلمانی مهمترین زبان‌ها هستند. با اینحال مشاغلی که با زبان‌های مختلف کار می‌کنند، قدر کارمندی را که می‌تواند ایتالیایی حرف بزند، می‌دانند. چون بسیاری شرکت‌های دیگر تنها بر سه زبان بزرگ دیگر تمرکز می‌کنند. ایتالیایی نه تنها زبانی آسان برای اضافه کردن به فهرستتان است بلکه زبانی سودمند نیز خواهد بود.
۴- کشوری عالی برای دیدن
ایتالیا کشوری شگفت‌انگیز است که می‌ارزد برای دیدندش از شمالش به جنوبش پیاده بروید. اگر زبان ایتالیایی را بلد باشید می‌توانید با محلی‌ها تعامل کنید و بهتر بفهمید که کدام بخش‌ها را در حین سفرتان به آنجا ببینید. ایتالیا پر از شهر‌ها و روستاهای با ارزش است و هر کدام جذابیت‌های خاص خود را دارند.
پس بفرمایید! دلایل زیادی برای یادگیری ایتالیایی وجود دارد.