بهترین نکات یادگیری زبان برای مبتدیان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای تازه کار های یادگیری زبان بهترین نکات یادگیری زبان برای مبتدیان را اشاره می کند که می تواند بسیار مفید باشد. با ما همراه باشید.

بهترین نکات یادگیری زبان برای مبتدیان
بهترین نکات یادگیری زبان برای مبتدیان

پس به بهترین نکات یادگیری زبان برای مبتدیان توجه کنید:

نکته‌ی ۱: دلیل اینکه می‌خواهید زبانی بیاموزید را درک کنید

‘چرای’ شما وقتی احساس تسلیم شدن داشته باشید به شما کمک خواهد کرد. به شما انگیزه‌ی پیشروی می‌دهد. یک ‘چرای’ مشخص مثل، ‘من سال بعد به آرژانتین سفر خواهم کرد و می‌خواهم به زبان اسپانیایی صحبت کنم تا بتوانم با افراد بومی ارتباط برقرار کنم و فرهنگ آن‌ها را یاد بگیرم.’، از این جمله بهتر است، ‘من زبانی جدید را فرا خواهم گرفت چون خوب است و به رزومه‌ام هم اضافه می‌شود.’

نکته‌ی ۲: اهداف یادگیری زبان ویژه‌ای را مشخص کنید

با تنظیم اهداف خود، آنچه که می‌خواهید به دست آورید برایتان واضح خواهد بود. مشخص کنید که می‌خواهید به آن زبان بنویسید یا صحبت کنید، و در چه مدت زمانی می‌خواهید به هدفتان برسید. به عنوان کسی که تازه می‌خواهد زبانی را بیاموزد مدت زمان‌های معقولانه را براساس شیوه‌ی زندگی فعلی و تعهدات خود تنظیم کنید. اگر شما مهلت‌های غیرمعقولانه را مشخص کنید به زودی به آن‌ها نخواهید رسید، و در آخر رها می‌کنید. اهداف شما مهم هستند چون برای شما مشخص می‌کنند که از چه منابع مطالعه‌ای استفاده کنید و چه مدت وقت در نظر بگیرید.

نکته‌ی ۳: محتوای درست را انتخاب کنید

سومین نکته از لیست نکات یادگیری زبان، انتخاب منابع است. منابع زبانی خود را براساس علایق خود انتخاب کنید. منابع زبان خارجی را که درباره‌ی موضوعات خارج از علاقه‌ی شما هستند، نخوانید. شما جدای از بحث خسته کننده بودن، انگیزه‌ی خود را از دست می‌دهید.

پس، اگر شما آشپز هستید، دستور پخت غذا و مقاله‌هایی را مطالعه کنید که درباره‌ی آشپزی به زبان خارجی است. اگر شما یک طرفدار پر و پا قرص ورزش هستید، برنامه‌های ورزشی را در تلویزیون به زبان خارجی تماشا کنید.

نکته‌ی ۴: عادات کوچکی را برای یادگیری زبان جدید خلق کنید

ما اغلب اهداف خود را می‌بینیم و سعی می‌کنیم تا بیش از حد و در زمان بسیار زودی انجام دهیم، و بعد هم آن را ول می‌کنیم. این یک مسابقه‌ی سرعت نیست؛ یک دوی استقامت است. صبور باشید. هر روز را با کارهای کوچک راحتی شروع کنید که بدون تلاش کامل می‌کنید.

این گام‌های کوچک به خلق عادت یادگیری زبانی جدید افزوده و کمک می‌کند. خلق چنین عادتی مهم است چون یادگیری زبان مستلزم تمرین است.