بهترین راه برای یادگیری الفبای زبان جدید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزانی که قصد یادگیری زبان های جدیدی همانند اسپانیایی ، روسی و یا حتی ژاپنی و یا هر زبان جدید دیگری دارند بهترین راه برای یادگیری الفبای زبان جدید را مطرح می کند. پس حتما تا انتها بخوانید.

بهترین راه برای یادگیری الفبای زبان جدید
بهترین راه برای یادگیری الفبای زبان جدید

اما بهترین راه برای یادگیری الفبای زبان جدید چه راهی است؟

کوچک شروع کنید
برای شروع، کار خود را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. اگر زبان، الفبای آوایی دارد، سعی کنید در هر زمان فقط تعداد کمی از حروف را بیاموزید، و با حروفی شروع کنید که کمی ‌شبیه حروف زبان خودتان هستند. برای مثال، اگر شما انگلیسی هستید و می ‌خواهید یونانی بیاموزید، احتمالا باید با α (alpha)، ο (omicron)، κ(kappa)و ι (iota) شروع کنید، چون این‌ها خیلی مشابه حروف انگلیسی که این صداها را می‌سازند، هستند.
سپس، روی حروفی که ‘دوستان اشتباه’ هستند تمرکز کنید. منظورم این است حروفی که مشابه حروفی هستند که به آن‌ها عادت دارید، اما در واقع صدای متفاوتی دارند.
پس، برای مثال، این در یونانی شامل حروفی مانند v (nu) می‌شود که مشابه ‘v’ در انگلیسی است اما در واقع صدای ‘n’ می‌دهد.

آن را بلند ادا کنید
بلند ادا کردن لغات در زبان جدید را تمرین کنید، حتی اگر نمی‌دانید که معنی آن‌ها چیست. این به شما کمک خواهد کرد تا صدا را با شکل ظاهری حرف مرتبط کنید، اما همچنین به شما کمک می‌کند تا شباهت‌ها را با زبان خود پیدا کنید، که امکان داشت در غیر این صورت متوجه نشوید.
این هم ایده‌ی خوبی است که حواستان به ‘لغات قرضی’ باشد. بیشتر زبان‌ها در سراسر دنیا لغاتی را از زبان‌های دیگر به خصوص انگلیسی قرض می‌گیرند. پس با این که احتمال دارد لغتی در زبانی دیگر سریعاً مشابه به نظر نرسد، به محض اینکه شما شروع کنید به بلند گفتن آن، احتمالاً متوجه می‌شوید که در واقع تلفظ مشابهی دارد.

حواستان به قوانین عجیب باشد
بلند گفتن لغات می‌تواند در شناسایی خصوصیات یا قوانین موجود در زبان به شما کمک کند که یادگیری لغات جدید را هم آسان‌تر می کند.
برگردیم به مثال یونانی، در یونانی مدرن، حرف β (beta ) مشابه حرف ‘b’ در انگلیسی است اما امروزه ‘v’ تلفظ می‌شود.
اما همیشه این طور تلفظ نمی‌شده است. در یونانی باستان، β مانند انگلیسی به شکل ‘b’‌ تلفظ می‌شد.