بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان اشاره می کند که برای زبان آموزان می تواند بسیار راهبردی باشد. پس اگر در حال یادگیری یک زبان هستید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان

بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان

به بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان توجه کنید:

موفقیت برای بیش تر ما یک موقعیت بر حسب اتفاق نیست، مستلزم کار سخت زیاد و اقیانوسی از زمان اختصاص داده شده است.

پس، خواه ما در حال یادگیری الفبا باشیم یا در حال مطالعه برای نوروبیولوژی ، کار سخت در قالب مطالعه ی روتین بدون شک کلید موفقیت است. اگر شما احساس می کنید که هنوز در عادات مطالعه ی مناسب حرفه ای نشده اید، خبر خوب این است که این مهارتی است که به راحتی می توان آن را در هر سنی یاد گرفت.

آماده شوید تا هوشمندانه تر مطالعه کنید

۱- فضایی را برای مطالعه مهیا کنید

گاهی، نشستن روی یک مبل راحتی و باز کردن کتاب خود روشی خوب برای مطالعه است. شما همان طور که می خوانید به راحتی اطلاعات جدید را جذب می کنید. با این حال، این مطلوب ترین آماده سازی نیست.

بهترین روش برای حفظ تمرکز این است که پشت یک میز روی یک صندلی راحت، زیر نوری روشن، و در فضایی روشن و سازمان دهی شده بنشینید. درست است که بعضی افراد در بی نظمی سازمان دهی شده پیشرفت می کنند، و اگر این برای شما جواب می دهد، همان را ادامه دهید. اما، اگر عادات قبلی شما کمکی نمی کنند، روتین تمیز و واضح را امتحان کنید.

حداقل، برای پخش کردن کتاب ها، یادداشت ها، و لپ تاپ فضایی کافی را در اختیار خود قرار دهید. سپس، ما می توانیم به برنامه ریزی استراتژیک مطالعه بپردازیم.

۲- حواس پرتی ها را از میان بردارید

آیا این درخواست زیادی است؟ احتمالاً بهتر است بگوییم که حواس پرتی ها را به حداقل برسانید. بیایید قبول کنیم، همه ی ما به طور مدام با موبایل ها و رسانه های اجتماعی در ارتباط هستیم. به محض این که صدای پیغامی می آید، دیگر کارمان را ول می کنیم.

پس، حداقل، فعلاً تلویزیون را خاموش کنید، موبایل خود را در حالت بی صدا بگذارید و حساب های رسانه های اجتماعی را در لپ تاپ خود ببندید. اگر لازم است، به خود قول دهید که شما می توانید در طی وقت استراحت موبایلتان را چک کنید. شما از این که چه قدر جلوتر از متن را خوانده و چند صفحه به یادداشت های خود اضافه کرده اید، شگفت زده خواهید شد.

۳- وقت های استراحت خود را برنامه ریزی کنید

باور کنید یا نه، داشتن وقت استراحت منظم تمرکز شما را افزایش می دهد و در نگه داری بهتر اطلاعات به شما کمک می کند. پس برای آن خواندن، هر ۳۰ دقیقه یک وقت استراحت ۱۰ دقیقه ای به خود جایزه دهید. تلاش کنید تا استراحتتان طولانی تر نشود.
وقت استراحت خود را فقط به موبایل اختصاص ندهید. در جهان حواس پرتی های دیجیتال، گاهی ما باید درباره ی تمرکز روی یک کار استراتژیک عمل کنیم. پس ادامه دهید و اگر لازم است متون خود را چک کنید، اما موقعی که این کار را می کنید، قدم بزنید. برای خوردن یک اسنک به آشپزخانه بروید، یا بیرون بروید و مقداری هوای تازه بخورید. و تمرین های کششی را فراموش نکنید.

۴- از امتحانات قبلی استفاده کنید

اگر دوره ی متن شروع کرده است به خواب آلوده کردن شما، چیزها را کمی عوض کنید. یکی از بهترین روش های مطالعه ادغام منابع خود است.
تعدادی از امتحانات قبلی را بردارید. توجه کنید که وقتی معلم شما آن امتحان را طراحی کرد تمرکز روی چه بود. درباره ی هر لغت اصلی که دیگر چیزی را به یادتان نمی آورد به حافظه ی خود نیروی تازه دهید. توجه کنید که آیا شما همچنان قادر هستید که به سوالات، جواب های کوتاه بدهید یا نه.
امتحانات قبلی به شما کمک می کنند تا در حالی که ماهیچه های حافظه را کشش می دهید روی موضوعات مهمی تمرکز کنید.

۵- بنویسید!

آیا تا به حال توجه کرده اید که وقتی چیزها را می نویسید، آن ها را بهتر به یاد خواهید داشت؟ تایپ کردن و صحبت، سطوح مشابه نگه داری را مانند نوشتن روی کاغذ ارائه نمی کند‌.
پس، نوشتن تعدادی از نکات اصلی را در متن، امتحان کنید. آیا معلم برای شما طرحی کلی ارائه کرده است؟ تعدادی از آن لغات و تعاریف اصلی را بنویسید. مشابه مدرسه های قدیم عمل کردن و ساختن دسته ای فلش کارت دستی هم ایده ای خوب است که هرگز از مد نمی افتد.
خبر خوب این است که تمام این فعالیت باعث می شود تا آن وقت استراحت های ۱۰ دقیقه ای خیلی سریع تر پیش آیند!

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان با شماره های اموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس گیرید.

مقالات مرتبط

چرا آموزش زبان در کودکی اهمیت دارد؟

امروز بررسی می کند که چرا آموزش زبان در کودکی اهمیت دارد؟ و آموزش زبان به کودکان چچه محاسنی را برای کودک شما خواهد داشت. پس با ما همراه باشید. اما چرا آموزش زبان در کودکی اهمیت دارد؟ برای بسیاری از خانواده ها زبان دوم به سادگی رتبه ی دیگری در کارنامه ی کودکان است. در حالیکه یادگیری زبان دیگر […]

آموزش زبان در تابستان

دوره های آموزش زبان در تابستان را برگزار می کند. اما آیا در تابستان می توان در میان برنامه های مختلف می توان آموزش زبان را نیز تجربه کرد؟ مسلما بله. با ما همراه باشید. چطور آموزش زبان در تابستان را تجربه کنید. برنامه ی سفر بچینید تابستان فقط درباره ی سفرهای جاده ای و ماجراجویی های خود به خود […]

چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید

به چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید اشاره می کند که به نظر می رسد هر شخصی حداقل یک بار در زندگی به ان دچار می شود. اگر شما هم چنین چیزی را تجربه کردید این مطلب را از دست ندهید. به چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید […]

روش های استفاده از حواس های چندگانه در آموزش زبان

آ دوره های خود را بر اساس استفاده از هوش چندگانه Multiple Intelligence برگزار می کند. ما روش های استفاده از حواس های چندگانه در آموزش زبان را برای زبان آموزان شرح می دهیم تا ب معنای واقعی کلمه با تمام وجود از آموزش زبان لذت ببرید. اما روش های استفاده از حواس های چندگانه در آموزش زبان به چه […]

آموزش زبان و جهانی شدن Globalization

انواع زبان های زنده دنیا را در کلاس های خود آموزش می دهد. ما به تفکر آموزش زبان و جهانی شدن Globalization واقعیت می دهیم و آن را یکی از فاکتور های مهم در قرن حاضر می دانیم. پس با ما همراه باشید. اما آموزش زبان و جهانی شدن Globalization را ببنید: تصور دنیایی عاری از زبانها مطمئناً خیلی سخت […]

عادت کردن به یادگیری زبان

به روش های متفاوت انگیزه یادگیری یک زبان را برای زبان آموزان ایجاد می کند. اما عادت کردن به یادگیری زبان یک نوع روش جدیدی از زندگی است که باید همانند یک Life Style جدید به آن نگاه کنید. پس با ما همراه باشید. اما عادت کردن به یادگیری زبان به چه صورت انجام می شود: ارسطو، یکی از بزرگ […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ