بهترین روش برای یادگیری یک زبان: آن‌چه علم می‌گوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد بهترین روش برای یادگیری یک زبان: آن‌چه علم می‌گوید را برایتان شرح دهد. این کار به شما کمک می کند از شایعات دوری کنید . علمی ترین روش را انتخاب کنید.

بهترین روش برای یادگیری یک زبان: آن‌چه علم می‌گوید
بهترین روش برای یادگیری یک زبان: آن‌چه علم می‌گوید

پس بهترین روش برای یادگیری یک زبان: آن‌چه علم می‌گوید چیست؟

بهترین روش برای یادگیری زبان چیست؟ سریعترین روش برای یادگیری کلمات چیست؟ چطور مثل یک فرد خارجی صحبت کنم؟ آیا مجبورم دستور زبان یاد بگیرم؟

زبان‌آموزان همیشه این سؤالات را از خود می پرسند.

همه‌ی ما میخواهیم از روش‌های مطالعاتی مؤثر استفاده کنیم تا بتوانیم سریع زبانی را یاد بگیریم و آن را به خوبی صحبت کنیم.

چطور بفهمیم که وقت خود را بر سر مسائل مرتبط می گذاریم؟

هر جایی که برید معلمان زبان از روشهای مختلف استفاده می‌کنند و آموزش‌های بحث برانگیزی می‌دهند. بعضی‌ها واژگان را با حفظ کردن لیست کلمات یاد می‌گیرند بعضی دیگر با خواندن متون به طور طبیعی فرا می‌گیرند. بعضی بر روی صداها تمرکز می کنند. بعضی ترجیح می‌دهند که تلفظ‌شان را همچنان در طول یادگیری تقویت کنند. بعضی فقط دستور زبان مطالعه می‌کنند بعضی‌ها هرگز لای کتاب هم باز نمی‌کنند.

بیایید نگاهی به رایج‌ترین سوا‌ل‌ها در یادگیری زبان چیزهایی که علم به آنها می پردازد داشته باشیم. ما همچنین نگاهی به روشهایی که علم در اختیار ما می گذارد که می توانند ما را در زبان آموزان بهتری شویم کمک می‌کنند.

چرا ما لهجه‌ی خارجی داریم؟

دو دلیل عمده وجود دارد که زبان‌آموزان لهجه‌ی خارجی دارند.

اول اینکه سخت است تفاوت بین دو صدا را که در زبان خودمان وجود ندارند ایفا کنیم.

دوم آنکه زبان‌های دیگر صوت‌هایی دارند که از ما طلب می‌کند از عضلات دهانمان به شکل جدیدی استفاده کنیم.

بیایید به هردوی این مشکلات نگاهی بیندازیم، اینکه چرا اتفاق می‌افتند و چگونه می‌توانید به آن‌ها رسیدگی کنید اما اول لحظه‌ای را صرف فکر کردن درباره‌ی سؤال زیر کنید:

بهترین راه برای باانگیزه ماندن در یادگیری زبان چیست؟

این احتمالاً مهمترین سؤال است: شما می‌توانید همه‌ی بهترین‌ راه‌ها را برای یادگیری تلفظ، کلمات و دستور زبان بلد باشید. اما اگر نتوانید به زحمت بیفتید، هیچ‌گاه رخ نخواهد داد.

خوشبختانه مقادیر زیادی از تحقیقات خوب در مورد انگیزه وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد فرآیند یادگیری زبانتان را منسجم نگاه دارید