زبان بدن

زبان بدن
به انواع مختلفی از ارتباط غیر کلامی که در آن از اعضای مختلف بدن برای انتقال مفاهیم استفاده می شود زبان بدن گفته می شود. استفاده از زبان بدن می تواند در آزمون های مختلف همانند آزمون های آیلتس و یا تافل برای زبان آموزان نمره های بالاتری را به ارمغان بیاورد. هم چنین شما می توانید در جلسات مختلف و یا در موقعیت های مختلف با استفاده از زبان بدن بتوانید ارتباط موثر تری را برقرار کنید.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که قصد استفاده و یا شناخت بهتر زبان بدن را دارند مطلب زیر را ارائه می دهد.
در آزمون هایی مثل آیلتس و یا آزمون هایی که شما با یک شخص برای مصاحبه هستید می تونید با حرکاتی همچون تایید کردن با سر ، جا به جا شدن بر روی صندلی و یا استفاده از دست ها نشان دهید که به موضوع تسلط دارید و از اعتماد به نفس کافی برخوردار هستید.

  • لبخند زدن :

سعی کنید همیشه لبخند به لب داشته باشید. محیط آزمون را برای خود دوستانه کنید ، این کار هم برای شما مفید است و استرستان کم می کند و هم برای کسی که می خواهد از شما تست می گیرد باعث می شود که شما را فردی با اعتماد به نفس دارند.

  • از دستانتان استفاده کنید:

سعی کنید مفاهیم کلی را با استفاده از دستانتان ارائه دهید. سعی کنید با گره کردن دستان ، با حرکت آن بتوانید فضا را برای آنچه می خواهید بگویید مناسب کنید.

  • سرتان را به نشان مثبت تکان دهید:

تکان دادن سر به این معنی است که شما متوجه منظوور کسی که ر حال مصاحبه با شماست را می فهمید و می توانید به درستی به آن پاسخ دهید.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آیلتس نه تنها آیلتس را آموزش می دهند ، بلکه زبان بدن را نیز آموزش می دهد.