دانلود کتاب کمبریج آیلتس ۱ تا ۱۶| کالکشن ۲۰۲۲

کالکشن کتاب آیلتس کمبریج ۱ تا ۱۶

کتاب های کمبریج آیلتس ۱ تا ۱۶ که با اسم انگلیسی Cambridge IELTS Practice test از بهترین منابع یادگیری آیلتس هستند که شامل آزمون های سال های گذشته به همراه جواب ها می باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به بررسی کتاب های آیلتس کمبریج از شماره ۱ تا ۱۶می کند و همچنین شما می توانید این کتاب ها را به صورت PDF دانلود نمایید.

کتاب های کمبریج آیلتس چیست؟

کتاب های IELTS Cambridge که شامل آزمون های رسمی سال های گذشته می باشند به عنوان یکی از مهم ترین کتاب ها برای آموزش IELTS هستند. این کتاب های توسط انتشارات کمبریج که خود یکی از برگزار کنندگان آیلتس می باشد چاپ می شوند.

شماره های کتاب کمبریج نشان دهنده بالاتر رفتن سطح آنها نمی باشد بلکه هر ساله ۱ شماره به شماره های قبلی اضافه می شود. به عنوان مثال در سال ۲۰۲۰ کتاب IELTS Cambridge 15 ارائه شده است و سال ۲۰۲۲ کتاب IELTS Cambridge 17 به چاپ رسیده است.

اما قبل از دانلود کتاب کمبریج آیلتس ۱ تا ۱۶ به همراه پاسخ ها بهتر است اطلاعاتی نیز از نحوه کار با این کتاب به دست آورید. درهر Cambridge IELTS books معمولا ۴ آزمون از ادوار گذشته آیلتس به صورت Sample یا نمونه قرار داد شده است. تست های اول کتاب ها آیلتس آکادمیک هستند و در ادامه قسمت های reading و writing آیلتس General نیز وجود دارد .
سیستم محاسبه نمره آیلتس نیز در کمبریج آیلتس ۱ تا ۹ قرار داده شده است و شما می توانید متوجه شوید برای محاسبه نمره آیلتس خود به چه طریقی باید عمل کنید.

علاوه بر همه اینها این سری کتاب ها دارای پاسخ های نمونه یا Model Answer هستند که در قسمت Writing بسیار مفید اند.
البته باید توجه داشته باشید که شما با دانلود این کتاب ها نمی توانید از آموزش آیلتس استفاده کنید بلکه فقط نمونه سوال بدست آورده اید.

آیا بهترین کتاب برای آیلتس همین کتاب ها هستند؟

جواب دادن به این سوال چندان کار آسانی نیست. این کتاب ها به دلیل اینکه در برگیرنده آخرین نمونه سوالات آیلتس می باشند همیشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. اما از آنجا که تنها سوال ها و جواب هادر آنها اشاره شده است و تکنیک ها و همچنین استراتژی های آیلتس در این کتاب ها درس داده نمی شوند، باید از آنها به عنوان کتاب مکمل و در کنار کتاب های دیگر مثل کتاب The Official Cambridge Guide To IELTS استفاده شوند.

برای دانلود رایگان لیستی از بهترین منابع آیلتس ۲۰۲۲ کلیک کنید.

قبل از انتخاب هر کتاب حتما سطح آیلتس خود را بسنجید

قبل از انتخاب کلاس و یا حتی انتخاب کتاب برای شروع یادگیری آیلتس باید حتمادر تعیین سطح آیلتس شرکت کنید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این امکان را به صورت آنلاین برای شما قرار داده است که در تعیین سطح آیلتس شرکت کنید و بهترین دوره و کتاب را بتوانید بر اساس آن انتخاب کنید. شاید بپرسید که چرا دانستن سطح زبان انگلیسی شما مهم است. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب کتاب برای آیلتس مهم است سطح فعلی شماست. اگر تعیین سطحتان به خوبی انجام شود شاید قدم بزرگی در مسیر موفقیت در آیلتس برداشته شود.

همین حالا تعیین سطح رایگان آیلتس آنلاین خود را شروع کنید

کتاب کمبریج آیلتس ۱۶

IELTS Cambridge 16
IELTS Cambridge 16

این کتاب در ماه June سال ۲۰۲۱ به چاپ رسیده است. همانند نسخه های قبلی این کتاب هم دارای آخرین نمونه سوال های سال گذشته می باشد و برای آمادگی داوطلبین آیلتس بسیار ضروری است. از آنجا که این کتاب ها توسط انتشارات کمبریج نوشته می شوند و خود این انشترات برگزار کننده آیلتس هستند سوالات دقیقا همانند کتاب های اصلی هستند.

برای دانلود PDF کتاب و فایل های صوتی کتاب ۱۶ و کتاب های دیگر به انتهای این مطلب مراجعه کنید.

کتاب آیلتس کمبریج ۱۵

Cambridge IELTS 15
Cambridge IELTS 15

این کتاب در سال ۲۰۲۰ به چاپ رسیده است و همانند کتاب شماره ۱۴ دارای دو نسخه Academic و General می باشد. در این کتاب چهار نمونه سوال ارائه شده است. همچنین جواب های همه این سوالات به همراه Model Answer در بخش رایتینگ می باشند. همچنین در CD این کتاب یک ویدیو Speaking ارائه شده است.

برای دانلود PDF کتاب و فایل های صوتی کتاب ۱۵ و کتاب های دیگر به انتهای این مطلب مراجعه کنید.


کتاب IELTS Cambridge 14

کتاب Cambridge IELTS 14
کتاب Cambridge IELTS 14

این کتاب در سال ۲۰۱۹ ارائه شده است و دارای دو ورژن می باشد. ورژن Academic و نسخه جنرال که شما بتوانید با توجه به نوع ازمون خود کتاب مناسب را انتخاب کنید. با داشتن این کتاب شما با فرمت آزمون آیلتس و نحوه سوالات به خوبی آشنا خواهید شد. هم چنین شما می توانید با کد روی کتاب منابع دیگر را از روی وب سایت کمبریج دانلود نمایید.

برای دانلود کتاب شماره ۱۴ به انتهای این مطلب مرجعه نمایید.


کتاب Cambridge IELTS 13

این کتاب شامل سوالات آیلتس در سال ۲۰۱۸ می باشد. همانند کتاب های بعدی این کتاب هم در ورژن آکادمیک و جنرال با یکدیگر متفاوت هستند. و در هر نسخه هم دارای ۴ امتحان کامل به عنوان نمونه هستند. همچنین در بخش اول این کتاب فرمت آیلتس و نحوه محاسبه نمره ایلتس برای شما آورده شده است.

برای دانلود کتاب شماره ۱۳ آیلتس کلیک کنید.


کتاب Cambridge IELTS 12

این نسخه در سال ۲۰۱۷ به چاپ رسیده است. داشتن ۴ سری کامل از سوالت آیلتس واقعی در سال ۲۰۱۷ به همراه توضیحاتی برای نمونه سوالات و فرمت آزمون از ویژگی های این کتاب می باشد. هم چنین این کتاب هم دارای نسخه های جدا در ورژن آکادمیک و جنرال می باشد.

برای دانلود کمبریج ایلتس شماره ۱۲ کلیک کنید.


کتاب Cambridge IELTS 11

این کتاب در سال ۲۰۱۶ به چاپ رسیده است. دارای دو نسخه آکادمیک و جنرال می باشد و همچنین توضیحاتی در مورد فرمت آزمون، محاسبه نمره ایلتس و نمونه پاسخنامه های آیلتس می باشد. همچنین این کتاب هم همانند کتاب های قبل می تواند به صورت یک منبع خود آموز آیلتس باشد و یا به صورت کتابی برای کلاس و آموزش با استاد باشد.

برای دانلود کتاب شماره ۱۱ کلیک کنید.


کتاب Cambridge IELTS 10

کتاب شماره ۱۰ در سال ۲۰۱۵ چاپ شد و شامل آخرین نمونه سوال های واقعی آیلتس در همان سال بود. این کتاب برخلاف کتاب هایی که در سال بعد از ۲۰۱۵ چاپ شده اند دارای نسخه جدای آکادمیک و جنرال نبود و به همین دلیل ۴ آزمون ابتدایی آکادمیک هستند و در انتهای آن بخش های جنرال هم وجود دارند.

برای دانلود کتاب شماره ۱۰ کلیک کنید.


کتاب کمبریج آیلتس ۹

در سال ۲۰۱۴ این نسخه از کتاب چاپ شد و ههمانند قبل از آن دارای نمونه سوال های هر دو نوع آکادمیک و جنرال بود. داشتن جواب های کامل، Transcript کامل فایل های صوتی و توضیحات کامل در مورد فرمت آزمون و شناخت ازمون ایلتس از امتیازات این کتاب می باشد. همانند کتاب های قبل هم این کتاب به صورت Self Study و یا برای استفاده در کلاس می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای دانلود کتاب شماره ۹ آیلتس کلیک کنید.


کتاب کمبریج آیلتس ۸

سال ۲۰۱۳ زمانی بود که کتاب شماره ۸ به چاپ رسیده است. استقبال داوطلبین از این کتاب بسیار بالا بود و توانست یکی از بیشتری فروش های کتاب های کمبریج را در این سال داشته باشند. این کتاب هم دارای ۴ آزمون به صورت آکادمیک و جنرال در یک کتاب می باشد. داشتن راهنمای کامل ازمون ایلتس و توضیحات کامل در کتاب از نکات قوت این کتاب بود.

برای دانلود کتاب Cambridge IELTS 8 کلیک کنید.


دانلود کتاب های کمبریج آیلتس ۷ تا ۱

اگرچه کتاب های ۱ تا ۷ کمی قدیمی هستند اما پیشنهاد می کنیم حتما این کتاب ها را دانلود کنید و بر روی سوالات آن تمرکز کنید.

برای دانلود مجموعه کامل کتاب ها به قسمت انتهای همین مطلب مراجعه کنید

دانلود PDF کتاب کمبریج آیلتس ۳ یا Cambridge IELTS 3 را می توانید به صورت اختصاصی و از سرور آموزشگاه زبان ایران آکسفورد انتخاب کنید و با کلیک بر روی لینک زیر می توانید به راحتی کتاب کمبریج آیلتس ۳ PDF را دانلود کنید.

دانلود کتاب کمبریج آیلتس ۱ تا ۹

کتاب های ایلتس کمبریج
کتاب های آیلتس کمبریج

برای دیدن نحوه محاسبه نمره آیلتس می توانید مطلب نحوه محاسبه نمره آیلتس را ببینید.


نحوه دانلود کتاب های آیلتس کمبریج ۱ تا ۱۶

برای دانلود کتاب ها به صورت PDF و به همراه فایل های صوتی این ۳ مرحله ساده را طی کنید:

۱- ابتدا وارد این لینک شوید

۲- در مرحله بعد در قسمت Search نام و شماره کتاب مورد نظر را تایپ کنید.

نحوه دانلود کتاب آیلتس کمبریج
نحوه دانلود کتاب آیلتس کمبریج

۳- کتاب مورد نظر را دانلود کنید.

نحوه دانلود کتاب آیلتس کمبریج
نحوه دانلود کتاب آیلتس کمبریج

آزمون آزمایشی آنلاین آیلتس

ما هم چنین برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم. حتما در آزمون آزمایشی آنلاین آیلتس ایران اکسفورد که کاملا به صورت رایگان است شرکت کنید و در انتهای آزمون نمره دقیق خود را بدست بیاورید. این امتحان کاملا منطبق بر استاندارد های آیلتس ۲۰۲۰ می باشد.

برای شروع آزمون آزمایشی آیلتس آنلاین کلیک کنید.


طرح ویژه اموزش آیلتس تضمینی ۲۰۲۲ ایران اکسفورد

اگر نیاز به نمره بالای آیلتس دارید و دوست دارید در دوره فوق فشرده ایلتس به این نمره دست پیدا کنید به شما طرح آموزش تضمینی آیلتس ایران آکسفورد را ببینید.

برای دیدن شرایط کلاس آموزش تضمینی آیلتس ایران آکسفورد کلیک کنید.