راهنمای استفاده از کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کتاب تافل کمبریج را از بهترین کتاب های تافل می داند. اما راهنمای استفاده از کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL می تواند نقش بسزایی در یادگیری مفید تافل داشته باشد. با ما همراه باشید.

به راهنمای استفاده از کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL توجه کنید:

راهنمای استفاده از کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL
راهنمای استفاده از کتاب تافل کمبریج Cambridge TOEFL

اگر شما تصمیم گرفته اید که کتاب تافل برای شما مناسب است، عالی است! حالا، در این جا چند نکته برای استفاده ی موثر از کتاب برای کسب آمادگی آورده شده است.
این کتاب با صدها صفحه از تمرین مهارت پر شده است، پس شما به طور مسلم می خواهید که بهترین استفاده را از آن داشته باشید! یعنی، لازم نیست که شما به سراغ تمام تمرین های آن بروید. به جای آن، ضعف های خود را متوجه شوید و سپس از طریق تمرین های مرتبط روی ساختن آن مهارت های مخصوص کار کنید.
اما شما چه طور می توانید ضعف های خود را شناسایی کنید؟ یک روش این است که تمرین های ‘ارزیابی مهارت های خود’ را در قسمت ‘ساختن مهارت های کمکی’ انجام دهید. در این جا، نمودارهایی در اختیار شما قرار می گیرد که به شما کمک کند تا متوجه شوید در چه نوع مهارت هایی خوب هستید و در کدام انواع باید بیش تر کار کنید.
گزینه ی دیگر این است که در امتحانِ شناختی شرکت کنید (امتحان ۱ آنلاین). موقعی که شما امتحان را تمام کردید و امتیاز خود را حساب کردید، به هر کدام از جواب های خود رجوع کنید تا در سوالاتی که اشتباه جواب داده اید به دنبال الگوهایی بگردید. برای مثال، آیا هیچ نوع سوالی بود که شما به طور مرتب اشتباه جواب داده باشید؟ آیا در یک قسمت وقت کم آوردید؟ آیا لغات خیلی سخت بود؟
به محض این که شما بدانید برای قوی شدن چه مهارت هایی را لازم دارید، می توانید آن ها را در کسب آمادگی خود از طریق ترکیب دوره ی محتوا، تمرین، و امتحانات آزمایشی مورد هدف قرار دهید.
یکی از بهترین قسمت های این کتاب این است که با هفت امتحان آزمایشی آنلاین همراه است. اگر چه برای این که شما بیش ترین سود را از آن ببرید، باید بدانید که چه طور عاقلانه از آن ها استفاده کنید. به علاوه، بهترین روش استفاده از امتحانات آزمایشی این است که پیشرفت خود را چک کنید.
قبل از این که برای تافل آمادگی کسب کنید، با شرکت در یک امتحان آزمایشی شروع کنید (به طور ایده آل، امتحان ۱). انجام این کار به شما اجازه می دهد تا ساختار امتحان و نقاط قوت و ضعف خود را بدانید. امتیازی که شما در این امتحان می گیرید امتیاز مبنای شما خواهد بود (یعنی، مخالف آن امتیاز تافل که هدفتان بوده است).