آیا Listening و Reading می‌تواند به شغل شما کمک کند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این سوال را پاسخ می دهد که آیا Listening و Reading می‌تواند به شغل شما کمک کند؟ اگر کمی صبر کنید جواب این سوال را خواهید فهمید.

آیا Listening و Reading می‌تواند به شغل شما کمک کند؟
آیا Listening و Reading می‌تواند به شغل شما کمک کند؟

پس آیا Listening و Reading می‌تواند به شغل شما کمک کند؟

بله، افرادی که در خواندن ناتوانی دارند، مشکل دارند و ما فکر می‌کنیم این افراد تا آن‌جا که ممکن است باید به خود کمک کنند. افراد دیگر ممکن است به آن‌ها کمک کنند. مثلاً می‌دانیم که لیسنینگ و ریدینگ ارتباط نزدیکی دارند. مردمی که به خوبی نمی‌خوانند در تشخیص اصوات نیز تا حدودی مشکل دارند، پس این‌ها چیزهایی هستند که باید بر روی آن‌ها کار کنیم، به عبارتی دیگر بر روی آن‌ها زمان صرف کنیم.

دوباره، همچون یادگیری زبان، باید رفتاری داشته باشید که می‌گوید من مهارت‌های خواندن و گوش دادن خود را بهبود خواهم بخشید، دایره‌ی واژگان خود را تقویت خواهم کرد. اگر چنین رفتاری داشته باشید، متقاعد می‌شوید که موفق خواهید شد و برای آن زمان اختصاص می‌دهید. پس وقت را با تماشای بازی فوتبال در تلویزیون تلف نمی‌کنید یا هر کار دیگری که به نظرتان فوق‌العاده می‌آید انجام نمی‌دهید. حتی ممکن است  معنای صرف زمان به دور از خانواده‌تان باشد، اما البته این زمان را برای بهبود مهارت‌های ریدینگ و لیسنینک خود مصرف خواهید کرد. این به نوبه‌ی خود، تاثیر شگرفی روی هموار کردن مسیر آن اختلاف زیاد بین طبقه‌ی ثروتمند، که بیش‌ترشان از میزان بالای سواد برخوردارند، و طبقه‌ی نیازمند، که روی هم رفته این طور نیستند، خواهد داشت.

حالا، همیشه موارد استثنا هم وجود دارد. افراد تحصیل کرده ای وجود دارند که مشاغل کم درآمدی دارند. افراد بی سوادی وجود دارند که مشاغل خوبی دارند.افرادی وجود دارند که ناتوانی جدی در خواندن دارند و در کاری که انجام می‌دهند و در موقعیت‌های اداره کننده‌ی بسیار سخت عالی عمل می‌کنند. ورزشکاران و خواننده‌ها هستند. همه نوع استثنایی وجود دارد. با این حال، روی هم رفته، از لحاظ آماری، هر چه بهتر بخوانید و گوش دهید، دایره‌ی لغاتتان بهتر و دانش شما افزوده‌تر می‌شود، و بهتر عمل می‌کنید. برای این که به عنوان یک خواننده و شنونده بهتر شوید، باید کمی کار کنید، تا حد زیادی مشابه روشی که ما روی مهارت‌های یادگیری زبان خود کار می کنیم.