تمام جزییات مهاجرت به کانادا ۲۰۲۲

آموزشگاه زبان ایران اکسفورد در این بخش به تمام جزییات مهاجرت به کانادا ۲۰۲۲ و کارهایی که برای شروع انجام دهید اشاره می کند. پس اگر قصد مهاجرت را دارید و جدیدترین قوانین را می خواهید با ما همراه باشید . هر ساله بسیاری از قوانین و شرایط ورود مهاجر به کانادا تغییر می کند. بسیاری از این شرایط وابسته به سیاست های دولت کانادا می باشد و بسیاری دیگر هم بسته به شرایط داوطلبین ممکن است قابل تغییر باشد. برای درک بهتر مواردی که شما باید در هنگام اقدام به انواع مهاجرت در نظر داشته باشید مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید.

به تمام جزییات مهاجرت به کانادا ۲۰۲۲ توجه کنید:

مهاجرت به کانادا ممکن است فرآیندی سخت به نظر برسد و راستش را بخواهید اقامت در کشوری دیگر برای بار اول ممکن است  برای هر کسی سخت به نظر برسد. دلیل اینکه بسیاری از مردم فکر می کنند مهاجرت سخت است این است که ملزومات بسیاری وجود دارد که مردم از آنها یقینا! بی اطلاع هستند.

گزینه های موجود برای اقامت

بنابراین یادگیری راجع به ملزومات مهم است اما پیش از آن باید درکی واضح از انواع اقامتی که انتخاب می کنید، داشته باشید . به بیانی ساده، بسیاری از مردم برای PR یا اقامت دائم به کانادا نقل مکان می کنند تا شغلی خوب پیدا کنند و در آن کشور ساکن شوند.  اما گزینه های دیگری نیز بجز PR وجود دارد که در زیر فهرست کرده ایم و درباره ی شان به بحث می پردازیم.

الف- اقامت دائم

مردمی که می خواهند به کانادا سفر کرده و شغلی کارامد پیدا کنند می توانند این گزینه را در نظر بگیرند که طی آن ویزای PR باید بگیرند.

  • تجارب شغلی قبلی
  • آزمون ارزیابی انگلیسی
  • آزمون ارزیابی دانش

ب- ویزای تحصیلی

اغلب اوقات وقتی دانش آموزان دوره ی کارشناسی خود را در کشورشان کامل می کنند، آزمون ارزیابی سطح انگلیسی مانند آیلتس می دهند.

برای اینکه بتوانند در دانشگاه مورد نظرشان و در دوره ی تحصیلی ترجیحی شان شرکت کنند باید ملزومات الزامی (در مورد سطح زبانی) را برآورده سازند.

  • آزمون ارزیابی انگلیسی
  • آزمون ارزیابی دانش
  • گواهی های فراغت از تحصیل

پ- ویزای کاری

در بسیاری از مواقع که در شرکتی کار می کنید ممکن است به محل کار اعزام شوید که ممکن است در کانادا باشد، و شرکت در طول آن زمان به شما کمک خواهد کرد ویزای کاری را اخذ کنید. اما افسر صدود ویزا است که مسئول ویزای کاری شما است، پس باید نامه ی دعوت و ضمانت از طرف شرکت را همراه داشته باشید. در کنار تجربه ی کاری قبلی تان که می تواند به عنوان مزیتی افزوده به کار بیاید تا نشان دهد که در مقابل کار رفتاری خوب دارید.

  • نامه ی پیشنهاد همکاری از طرف شرکت
  • ضمانت نامه ی ویزا از طرف شرکت

جدای از ویزاهایی که در بالا ذکر شده اند، ما همچنین ویزای کاری و تعطیلات هم داریم که در زیر مجموعه ی مهاجرتی قرار نمی گیرند. به این دلیل است که این ویزاها به راحتی اخذ می شوند و دوره ی زمانی کمتر از یک ماه را شامل می شوند که تنها در دسته بندی مسافرتی یا بازدید قرار می گیرد.

ملزومات شهروندی از طریق مهاجرت به کانادا

بیایید فرض کنیم که نمره ی خوبی در آیلتس گرفته اید و می خواهید تحصیلات تکمیلی را در کاناد بگذرانید. پس باید امتیازهای استاندارد مشخص شده توسط دولت را هم کسب کنید و تنها در آن صورت است که به شما ویزای ورود به کشود داده می شود.

۱٫ آزمون ارزیابی انگلیسی

مردمی که بین ۱۸ تا ۵۴ سال سن دارند و می خواهند در این کشور PR بگیرند باید در آزمون ارزیابی سطح زیان انگلیسی شرکت کنند. همه ی ما می دانیم چنین آزمونهایی نیاز هستند تا دانش فرد را ارزیابی کنند و تا مشخص شود توانایی زندگی در این کشور را دارند یا خیر. آزمونی که بیش از همه ترجیح داده می شود آیلتس است که سیستم نمره دهی بر اساس امتیاز دارد، که در آن برای اخذ PR باید امتیازی بالای ۶ بگیرید. در همین حال برای درخواست کنندگانی که زیر ۱۸ سال سن دارند لزومی وجود ندارد تا ملزومات زبانی را فراهم سازند. بنابراین معافیتی سنّی برای افراد صغیر زیر ۱۸ سال وجود دارد که به آنها کمک می کند با خانواده شان نقل مکان کنند. وقتی نوبت ویزای تحصیلی می رسد، صرفاً باید نمره ی آیلتس تعیید شده توسط دانشگاه را کسب کنید و اگر متناسب با نمره ی شما باشد دیگر مشکلی ندارید.

۲٫ محدودیت سنّی

پس محدودیت سنّی برای هر کسی که می خواهد برای اقامت دائم اقدام کند ۱۸ سال است. با اینحال وقتی صحبت ویزای تحصیلی می شود هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما معافیت سنی برای افراد صغیر یا زوج در مورد مهاجرت تمام اعضای خانواده وجود دارد.

۳٫ تجربه ی کاری

اگر می خواهید به عنوان ساکن دائم وارد کشور شوید باید تجربه ی کاری از گذشته داشته باشید. پس بر اساس تجربه ی کاری گذشته به شما امتیازی داده مب شود و این در فرم شهروندی شما نیز درج می شود.

۴٫ آزمون کانادا را کشف کنید

شاید بسیاری از مردم ندانند اما باید برای شهروندی آزمونی کتبی بدهید و این آزمون در کانادا گرفته می شود تا دانش شما را در مورد این کشور بسنجد. به زبانی ساده ارزیابی انگلیسی برای سنجش مهارت زبانی شما است در حالیکه این آزمون دانش شما را می سنجد. این آزمون می توانید به طور کتبی به زبان انگلیسی یا فرانسوی گرفته شود و فقط درباره ی کشور کانادا سؤال می کند.

۵٫ ضمانت خانواده

خب اگر عضوی از خانواده ی تان هم اکنون اقامت دائم کانادا را دارد می توانید به راحت تر اقدام کنید، ضمانت خانواده دومین روش ساده ی اخد اقامت است. می توانید از این عضو خانواده که در کانادا زندگی می کند بخواهید تا ضمانت شما را بکند، به این معنا که به صورت مکتوب به دولت اعلام کند که عضوی از خانواده اش هستید. به این روش اجازه خواهید داشت تا از طریق کمک خانواده به این کشور ملحق شوید، اما زمانبر است. در خاطر بسپارید که اخد اقامت از طریق ضمانت خانواده شاید آسان به نظر برسد اما باید بدانید که مجبور به تهیه ی اسناد و تأییدیه هایی خواهید بود.

۶٫ ممنوعیت و محدودیت ها

خب هر کشوی شهروندانی می خواهد که هیچ سابقه ی کیفری در داخل یا خارج از کشور نداشته باشند. و این به معنای این نیست که برای همیشه منع می شوید بلکه تا مدتی به شما ویزا داده نخواهد شد. و دوره ی زمانی ای که اجاره ی ورود به کشور دا خواهید داشت بسته به مجازات یا جرم شما تعیین می شود.