زبان چینی کانتونی

زبان چینی کانتونی Cantonese Chinese

شهر گوانگجو Guangzhou که در ایران به گوانگ ژو نیز شناخته می شود بزرگترین شهر جنوبی چین است و زبانی که در این منطقه استفاده می شود زبان چینی کانتونی نامیده می شود. این زبان اگر چه با زبان چینی ماندرین Mandrain کلمات مشترک زیادی دارد اما توسط مردمی که از این دو زبان متفاوت استفاده می کنند به دلیل داشتن گرامر ، تلفظ و تفاوت های لغوی قابل فهم نیستند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس زبان چینی در ایران تفاوت های زبان چینی ماندرین و زبان چینی کانتونی را نشان می دهد.

زبان چینی کانتونی
زبان چینی کانتونی

زبان چینی کانتونی در چه کشورهایی صحبت می شود؟

زبان چینی کانتونی Cantonese اغلب در شهر های شرقی چین همانند Hong Kong, Macau, Guangdong , Hainan استفاده میشود. در بسیاری از مدارس هنگ کنگ و گوانگجو زبان مورد استفاده برای آموزش زبان چینی کانتونی می باشد اگرچه زبان چینی استاندارد برای خواندن و نوشتن به دانش آموزان ارائه می شود.

در مقابل زبان چینی ماندرین ، کانتونی بسیار غیر رسمی تر است و معمولا برای نوشتن در روزنامه ها ، شهر ها ، تبلیغات و در برخی مواقع ادبیات استفاده می شود. مهم ترین تفاوت ماندرین و Cantonese را باید در نوشتار جستجو کرد. در ماندرین نوشتن کلمات درست همانطوری است که بیان می شوند اما در زبان چینی Cantonese این ارتباط مستقیم بین گقتار و نوشتار وجود ندارد و به همین دلیل است که نوشتار این دو زبان ممکن است تقریبا یکسان باشند اما به یک صورت تلفظ نمی شوند.

علاوه بر شهر های بالا کشور های ویتنام ، سنگاپور ، مالزی نیز بخشی از جمعیت به زبان Cantonese صحبت می کنند. اما سوال اینجاست که ما باید چه زبانی را یاد بگیریم؟ جواب این سوال این است که چینی ماندرین کاربرد بسیار بیشتری دارد و اگر برای تجارت به چینی نیاز دارید این زبان بهتر است اما اگر برای زندگی و یا کار در هنگ کنگ به چینی نیاز دارید Cantonese گزینه بهتری برای شماست.

برای شرکت در کلاس های چینی با شماره های تلفن ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.