زبان کاتالان

زبان اسپانیایی

زبان کاتالان ها

بسیاری از زبان آموزان به زبان اسپانیایی علاقه دارند و سعی دارند این زبان را یاد بگیرند. زبان اسپانایی دارای تفاوت های لهجه ای و زبانی متفاوتی است . یکی از این تفاوت های زبان کاتالان است. اگرچه اگر شما به زبان اسپانیایی مسلط باشید تقریبا در تمام نقاط اسپانیا می توانید صحبت کنید اما اسپانیا ۳ زبان رسمی دیگر نیز دارد. یکی از این زبان ها زبان کاتالان می باشد. زبان کاتالان نه تنها در اسپانیا بلکه در بخش های از آندورا ، فرانسه و ساردینای ایتالیا صحبت می شود.

در ۳۰ سال ابتدایی قرن بیستم کاتالان ها اقدامات سیاسی زیادی را انجام دادند تا بتوانند زبان کاتالان را به عنوان زبان رسمی خود اعلام نمایند و در پایان موفق شدند این کار را انجام دهند. زبان کاتالان ها زبان مردمی است که از نظر سیاسی در طول دوران های زیادی تحت فشار بوده اند. این زبان به عنوان زیر مجموعه زبان لاتین می باشد و به همین دلیل تقریبا با تمامی این زبان های شباهت هایی دارد. جالب است بدانید که مردم بارسلونا در صورتی که اسپانیایی خوانده شوند بسیار ناراحت شده و این مسئله را به عنوان یک توهین قلمداد می کنند. اگرچه اکثر کسانی به کاتالان صحبت می کنند با این زبان راحت تر هستن اما بسیاری از این افراد به عنوان افراد دو زبانه به حساب می آید.

زبان کاتالان همانند یک پلی است بین زبان اسپانیایی و زبان فرانسه ولی بسیاری بر این عقیده اند این زبان شباهت های زیادی نیز به زبان ایتالیایی دارد. الفبای زبان کاتالان شباهت زیادی به الفبای زبان انگلیسی دارد م علاوه بر آنها شامل حرف Ç نیز می باشد. صرف افعال در زبان کاتالان همانند صرف افعال در زبان اسپانیایی است.

برای نزدیک به چهار میلیون نفر زبان کاتالان به عنوان زبان مادری استفاده می شود و حدود همین تعداد هم این زبان را به عنوان زبان دوم استفاده می کنند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان اسپانیایی در ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.