دوره آموزش CELPIP

دوره آموزش CELPIP آزمون زبان کانادا

هدف آزمون زبان CELPIP که مخفف Canadian English Language Proficiency Index Program می باشد سنجش سطح زبان آموزانی است که قصد زندگی و یا کار و یا ادامه تحصیل در کانادا را دارند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش CELPIP در ایران می باشد و اگر شما نیز قصد شرکت در این آزمون را دارید حتما به اطلاعات ذکر شده در ادامه این مطالب دقت کنید.

آزمون CELPIP جنرال برای هر چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی مهارت های :

  • Speaking
  • Listening
  • Reading
  • Writing

برگزار می شود و زبان انگلیسی که در کانادا و با لهجه کانادایی استفاده می شود را برای این آزمون استفاده می کند. آزمون CELPIP کاملا به صورت کامپیوتری برگزار می شود .

این آزمون در قسمت Listening شامل حدودا ۴۰ سوال می باشد و ۴۰ دقیقه زمان می برد.

در قسمت Reading آزمون CELPIP نیز حدودا ۵۰ سوال در آزمون ووجود دارد که یک ساعت از زمان زبان آموز را به خود اختصاص می دهد.

در قسمت Writing نیز ۶۰ دقیقه زمان می برد و دو بخش دارد.

قسمت speaking نیز ۲۰ دقیق زمان می برد.

زمان کلی این آزمون ۳ ساعت یا ۱۸۰ دقیق می باشد. نمره بندی آزمون CELPIP از ۰ که کمترین نمره می باشد تا نمره ۱۲ که بالاترین نمره می باشد متفاوت است. البته این آزمون شامل دو نوع می باشد آزمون جنرال و آکادمیک. در نوع آکادمیک آن زمان برگزاری حدود ۲۱۰ دقیقه می باشد و نمره بندی آن نیز در ۹ سطح ارائه می شود.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در دوره های آموزش آزمون CELPIP تمامی موارد لازم برای موفقیت در این آزمون را ارائه می دهد. آموزش آزمون CELPIP به دو صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می شود. برای تعیین سطح و هم چنین مشاوره و ثبت نام برای شرکت در این دوره ها با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرهمند شوید.