مدرک آموزش زبان بین المللی معتبر

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این نکته می پردازد که CELTA مدرک آموزش زبان بین المللی چه مزایایی دارد و آیا به تنهایی برای پیدا کردن موقعیت شغلی در کشور های دیگر مناسب است؟

CELTA مدرک آموزش زبان بین المللی
CELTA مدرک آموزش زبان بین المللی

اما CELTA مدرک آموزش زبان بین المللی چه مورادی را شامل می شود:

CELTA یک مدرک آموزش زبان انگلیسی کاربردی است که به شما دانش لازم، تجربه‌ی تدریس و اعتماد به نفس در کلاس را می‌دهد تا ویژگی معلم انگلیسی به عنوان زبان دوم را داشته باشید. CELTA برای فارغ التحصیلان فعلی، افرادی که شغل خود را عوض می‌کنند، یا معلمانی که می خواهند مدرکی رسمی بگیرند و شغل های بهتری داشته باشند، عالی است.

شما بدون داشتن CELTA (یا مدرک معادل آن) می توانید تدریس کنید اما اگر می‌خواهید که به عنوان معلم و در قبال زمانی مناسب حقوقی قابل قبول بگیرید، پیشنهاد می‌شود که نوعی از مدارک آموزش انگلیسی را بگیرید.

مدرک CELTA صادره از کمبریج (مدرک آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان) یکی از دو با اعتبارترین و به طور بین المللی شناخته شده‌ترین مدارک آموزش است-دیگری مدرک Trinity CertTESOL است- و این دو مدرک است که در را به روی پُر رقابت‌ترین شغل‌های آموزش در جهان باز می‌کند. برای اطلاعات بیشتر، در اینترنت درباره‌ی CELTA و CertTESOL مطالعه کنید.

شما بعد از این دو مدرک، دوره های معادل و آنلاین ELT را دارید (آموزش زبان انگلیسی). دوره های معادل شامل مدارکی مانند TESOL، SIT TESOL و مدرک TEFL هستند و بیش تر مانند CELTA و CertTESOL مهارت های آموزش، آگاهی زبان و تمرین آموزش را پوشش می‌دهند. این‌ها برای شغل‌های تدریس در بعضی کشورها که رقابت کم‌تری وجود دارد یا اگر شما بخواهید به طور داوطلب، غیررسمی ‌یا بر مبنایی موقت تدریس کنید، به طور کل ارزان‌تر و مناسب هستند. دوره‌های آنلاین برای یادگیری درباره‌ی آموزش زبان انگلیسی (ELT) روشی انعطاف‌پذیر و راحت هستند، اما چون تمرین آموزش را فراهم نمی‌کنند اگر شما از قبل تجربه‌ی تدریس داشته باشید مناسب‌تر هستند.

به طور خلاصه، شما لزوماً برای تدریس انگلیسی به CELTA احتیاج ندارید: CELTA (یا CertTESOL) بهترین شانس را بعد از کامل کردن دوره‌ی‌تان برای پیدا کردن شغل به همراه دارد، اما ویژگی‌ها و عوامل دیگر مانند تجربه‌ی تدریس و تحصیلات قبلی هم مهم هستند.