دو زبانه بودن کودکان

دو زبانه بودن کودکان
برخی آن را افسانه می دانند و برخی آن را در علم جستجو می کنند. اما آیا واقعا دوزبانه بودن کودکان یا bilingual شدن بچه ها امکان پذیر است. برخی به پدر و مادر ها توصیه می کنند که هرگز نگذارند دوزبانه بودن کودکان انجام شود زیرا باعث می شود که حتی زبان مادری را هم با مشکل صحبت کنند و در مقابل هم برخی دیگر هستند که به پدر و مادر ها توصیه می کنند این دوران طلایی را برای فرزاندان خود از دست ندهند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این نگرانی پدر و مادر ها را با تئوری های علمی پاسخ می دهد و سعی می کند باور های اشتباه و درست را از هم تفکیک کند.

دو زبانه بودن کودکان
دو زبانه بودن کودکان

واقعیت یا خیال
در همین ابتدا با قاطعیت باید بیان کرد که دو زبانه بودن کودکان کاملا امکان پذیر است و به هیچ عنوان برای روند طبیعی کسب زبان و به اصطلاح ” به حرف آمدن ” مشکلی به حساب نمی آید. البته این کار شرایطی را می خواهد که باید به آن توجه کرد. در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.
روش یک شخص ، یک زبان
بهترین روش برای اینکه یک بچه کوچک ( ۱ تا ۵ ساله ) بتواند دو زبان را همانند زبان مادری صحبت کند این است که حداقل یک شخص به طور کامل و پیوسته با کودک به یک زبان صحبت کند. مثلا پدر به زبان فارسی صحبت کند و مادر به زبان انگلیسی . البته اگر شما به یک زبان تسلط ندارید داشتن یک پرستار بچه و یا یک معلم زبان انگلیسی مسلط به زبان به صورت دائمی می تواند مفید باشد.
بچه ها در ابتدا کمی گیج می شوند
بسیاری از والدین با دیدن اینکه بچه ها کلمات را با هم قاطی می کنند و جمله ها را بد ادا می کنند از ادامه کار صرف نظر می کنند. حتی بچه هایی که در حال یادگیری یک زبان هستند اشتباه می کنند و این کاملا طبیعی است.
طبیعی رفتار کنید
سعی نکنید برای بچه ها کلاس زبان انگلیسی درست کنید. با آنها بازی کنید ، کارتون ببینید و بگذارید بچگی کنند و توقعات خود را در سطح منطقی نگه دارید.
اگر دوست دارید مشاوره علمی در مورد دوزبانه بودن را کسب کنید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.