زبان چینی و تایلندی

زبان چینی و تایلندی
زبان تایلندی زبان رسمی کشور تایلند است. اما سوالی که برای بسیاری پیش می آید این است که آیا زبان چینی و تایلندی با هم شباهت دارند و یا دو زبان کاملا متفاوت هستند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین مرکز آموزش زبان چینی در ایران برای پاسخ به این سوال در این مطلب شباهت ها و تفاوت های زبان چینی و تایلندی را بیان می کند.
در اصل باید بیان کرد که زبان چینی و تایلندی دو زبان متفاوت هستند که از گرامر و واژگان جداگانه برخوردارند. یعنی شما نمی توانید وقتی زبان چینی را یاد می گیرید توقع داشته باشید که در تایلند هم به همان زبان صحبت کنید و همه به راحتی بتوانند متوجه گفته های شما بشوند. اما به هر حال به دلیل وجود نزدیکی در موقعیت جغرافیایی و هم چنین وجود بسیاری از چینی ها در تایلند و بر عکس می توان گفت که شباهت هایی هم بین دو زبان می توان پیدا کرد.
هر دو زبان چینی و تایلندی زبان های هستند که بر اساس Tone پایه ریزی شده اند. یعنی نوع بیان کلمات و میزان استرس در ادای کلمات می تواند در معنی آنها تاثیر گذار باشد. پس اگر شما زبان چینی را یاد می گیرید می توان گفت که نصف راه را پیموده اید. اما به هیچ عنوان سعی نکنید زبان چینی و تایلندی را با هم یاد بگیرید . این کار ممکن است باعث گیج شدن شما بشود.
یکی دیگر از جنبه هایی که در دو زبان چینی و تایلندی وجود دارد شباهت گرامر های این دو زبان است. این مسئله نیز به آموزش سریعتر این دو زبان ( در صورت نیاز یک شخص ) کمک بسیار زیادی می کند.
اما به هر حال به یاد داشته باشید زبان چینی ییک زبان بسیار کاربردی است اما زبان تایلندی را نمی توان جزو زبان های پرکاربرد دانست. پس در بازی بین انتخاب بین این دو زبان چینی و تایلندی می توان گفت برنده زبان چینی است.
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.