زبان چینی زبانی چالش برانگیز و زیبا

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین مرکز آموزش زبان چینی در ایران همیشه زبان چینی را زبانی زیبا می دانسته است.  ما معتقدیم زبان چینی زبانی چالش برانگیز و زیبا است. شاید بعد از خواندن این متن شما هم به این نتیجه برسید.

زبان چینی زبانی چالش برانگیز و زیبا
زبان چینی زبانی چالش برانگیز و زیبا

چرا زبان چینی زبانی چالش برانگیز و زیبا است؟

آیا تا به حال مجسم کرده اید که زبانی را بیاموزید که برای هزاران سال موجودیت داشته است و می تواند شما را قادر سازد تا فوری با بیش از یک میلیارد نفر صحبت کنید؟ یادگیری زبان چینی تجربه ای عالی است چون چینی فقط یکی از زبان های رسمی سازمان ملل UN نیست، بلکه این زبان فرهنگ ها را از ژاپن تا ویتنام مرتبط می سازد.

شما از دانستنِ این شگفت زده خواهید شد که سیستم نوشتاری کره ای و ژاپنی بر مبنای سیستم نوشتاری کاراکتر چینی است. در واقعیت، زبان چینی به عنوان خانواده ی زبان های متنوعی در نظر گرفته می شود که شامل گویش های مختلفی هستند، بعضی از آن ها به دلیل اصوات و آواهای چینی نسبت به هم مفهوم نیستند. بی شک، امروزه زبان چینی حالت استاندارد شده پیدا کرده است و بیش تر خارجی ها و چینی ها از گویش چینی ‘ماندارین’ استفاده می کنند تا در تمام جنبه های زندگی به طور موثر ارتباط برقرار کنند.

زبان چینی Cantonese یک گویش شناخته شده ی دیگر است که همچنین خیلی معروف است و اغلب می توان آن را در شهرهای چین در سراسر جهان شنید. با این حال، به دلیل اتخاذ و رواج به عنوان فرم استاندارد چینی، ماندارین اساساً در یادگیری زبان چینی بهترین است. امروزه، بیش از ۸۵۰ میلیون نفر در چین به ماندارین صحبت می کنند. در حالی که گویش ‘Wu’ توسط بیش از ۹۰ میلیون نفر صحبت می شود، و به دنبال آن هم گویش ‘کانتونی’ است که تقریباً توسط ۷۰ میلیون نفر صحبت می شود.

برای مردمی که در حال یادگیری چینی به عنوان یک زبان دوم هستند، ثابت شده که چینی یک زبان چالش برانگیز است. یکی از بزرگ ترین چالش های صحبت به زبان چینی این است که از آواهای زبان های غربی فاصله می‌گیرد. در زبان چینی صرف فعل و آوای هجاها، حروف صدادار، و حالت مختلف صداها می توانند معناهای کاملاً جدیدی را برای یک لغت ایجاد کنند. به شما توصیه می شود که وقت بگذارید و این زبان را بیاموزید. یادگیری چینی در سنگاپور سرگرم کننده است و به یاد داشته باشید که چالش ها پنجره هایی رو به فرصت باز می کنند.