زبان چینی برای واردات و صادرات از چین

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای بسیاری از تجار و بازرگانان که باکشور چین و این ابر اقتصاد دنیا ارتباط دارند کلاس های ویژه زبان چینی برگزار می کند. اما چرا زبان چینی برای واردات و صادرات از چین بسیار مهم می باشد.

زبان چینی برای واردات و صادرات از چین
زبان چینی برای واردات و صادرات از چین

زبان چینی برای واردات و صادرات از چین چه اهمیتی دارد:

۱- ارتباطات کلیدی ایجاد کنید

چندزبانی بودن برای موفقیت کاری در اقتصاد خیلی مهم است؛ اقتصادی که دائماً در حال جهانی شدن است و  رقابت در آن سخت می‌باشد و کسب مزیت رقابتی نیازمند خلاقانه فکر کردن است. اگر قصد راه اندازی کار خود را در چین دارید، یادگیری چینی ماندارین و کاری یکی از عوامل کلیدی برای کمک به شما در ایجاد بدون دردسر روابط است. همچنین برای نفوذ به بازار متنوع و وسیع چین نیز چنین چیزی لازم است. توانایی برای صحبت مفق در ماندارین به عنوان سرمایه‌گذاری خارجی بخشی حتمی در تلاش‌های شما برای ایجاد روابط کاری با شرکای تجاری چینی‌تان و میز کسب موفقیت مالی است.

۲- زبان اصلی

دوماً، موفقیت در چین از دیدگاه تجاری یا استخدامی به طور گسترده ای به فهم تسلط بر ماندارین وابسته است، با توجه به این که چینی زبان اصلی بالغ بر بیش از ۱.۲۸ میلیارد نفر است‌. یادگیری چینیِ تجاری گسترش ارتباطات اصلی تجاری را با شرکای تجاری چینی برای یک کارفرمای تجاری راحت می سازد، که در غیر این صورت اگر شخص هیچ دانشی نداشته باشد و با مترجمان همگام نباشد کاری بی فایده خواهد بود. در هر حال، افراد سلیس در زبان ماندارین که امسال (۲۰۱۶) منتظر ورود به نیروی کار هستند، می توانند در مقایسه با نیروی کاری که فقط در یک زبان سلیس است انتظار افزایش حقوق ۱۵-۲۰ % را داشته باشند. بدون شک، مزایای زیادی در یادگیری زبان چینی وجود دارد.

۳- مشارکت

سوم اینکه، مردم چین بیش از هر چیز دیگر تمایل به تشویق و ارزش نهادن به شراکت‌ها دارند. فهم تجارت چینی باعث باز شدن درهای فرصت برای شما خواهد شد، به این معنا که شرکای کاری چینی‌تان با شما مانند یک شریک رفتار می‌کنند، نه فقط یک سرمایه‌گذاری تجاری. مذاکرات تجاریِ انجام شده در یک زبان که مدیران تجاری چینی متوجه می شوند در مقایسه با موقعیتی که به یک مترجم نیاز است به سمت مفیدتر و موفق تر بودن متمایل هستند. به طور خلاصه، دلایل یادگیری چینی تجاری زیاد هستند و نمی توان آن ها را دست کم گرفت، و آن را به خصوص برای سرمایه گذاران بین المللی به مسیری درست مبدل می کند.