اسم به زبان چینی

اسم به زبان چینی
گرامر زبان چینی استاندارد شاید برای ما کمی عجیب باشد. در زبان چینی معمولا از صرف کردن Inflection واژه ها و نقش پذیری متفاوت انها در جمله خبری نیست. اسم به زبان چینی هم از همین قانون پیروی می کند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به تعریف این بخش گرامری یعنی اسم به زبان چینی می پردازد.

اسم به زبان چینی
اسم به زبان چینی

زبان چینی جزو زبان هایی است که به Head Last معروفند به این معنی که معمولا قسمت اصلی عبارت در آخر می آید و کلماتی که به عنوان حروف تعریف و Modifier هستند قبل از آن مشخص می کنند که به عنوان مثال جنسیت ، تعداد و دیگر مشخصه های آن چیست. این خصوصیت بیشتر در زبان هایی دیده می شود که SOV هستند یعنی ساختار انها به صورت فاعل+ مفعول + فعل می باشد. زبان های ژاپنی و ترکی استانبولی از این دسته می باشند.
استفاده اسم به زبان چینی کمی آسان تر از دیگر زبان هاست. همانند زبان های دیگر مثل انگلیسی حرف های تعرف وجود ندارد. مثلا THE در زبان چینی وجود ندارد. اسامی معمولا حالت مفرد و یا جمع ندارند و در هر دوصورت یکسان به کار برده می شوند. البته نشانه جمع بستن در زبان چنی وجود دارد که چندان مورد استفاده قرار نمیگیرد.
زبان چینی سعی کرده سخت بودن نوشتار خود را با راحت بودن گرامر خود جبران کند. تقریبا برای جمع بستن یک اسم به زبان چینی تنها با اضافه کردن یک کاراکتر می توانید این کار را انجم دهید. 些 xiē این کاراکتر می باشد. نقش آن همانند اضافه کردن S جمع به کلمات انگلیسی می باشد. پس اگر این کاراکتر را در اسم به زبان چینی دیدید بدانید که باید آن را به صورت جمع تعریف کنید.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس های آموزش زبان چینی در تهران آماده است که شما را به دنیای زبان چینی وارد کند. برای شرکت در این دوره ها با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.