آزمون CLB

آزمون CLB

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز تخصصی آزمون های مهاجرت کانادا در ایران می باشد. برای اثبات سطح زبان انگلیسی خود جهت مهاجرت به کانادا شما باید در یک آزمون استاندارد زبان شرکت کنید. یکی از این آزمون ها Canadian Language Benchmark می باشد. ( قبل از هر چیز توجه کنید که آزمون CLB در واقع می تواند تمامی آزمون های استاندارد باشد که قابل تبدیل به نمره های CLB می باشد ).

آزمون CLB
آزمون CLB

آزمون CLB چیست؟

CLB  یک نوع سیستم امتیاز دهی است که توسط دولت کانادا برای مهاجرین بزرگسال طراحی شده است. اولین بار این سیستم در سال ۱۹۹۲ معرفی شد.

امتیاز بندی CLB

۱۲ سطح در آزمون CLB تعریف شده است که در سه طبقه تقسیم بندی می شود.

سطح ۱ تا ۴ ( مرحله ۱ ) سطح مبتدی

سطح ۵ تا ۸ ( مرحله دو ) سطح متوسط

سطح ۹ تا ۱۲ ( مرحله سه ) سطح پیشرفته

تبدیل نمرات آزمون های مختلف با آزمون CLB

آزمون آیلتس و CLB

CLB 10 : آیلتس ۸

CLB 9 :  آیلتس ۷

CLB 8 : آیلتس ۶٫۵

CLB 7 : آیلتس ۶

CLB 6 : آیلتس ۵٫۵

CLB 5 : آیلتس ۵

CLB 4 : آیلتس ۴

البته CLB فقط مختص به زبان انگلیسی نیست و آزمون TEF زبان فرانسه را نیز در بر می گیرد. تمامی این امتیازات بر اساس CELPIP که Canadian English Language Proficiency Index Program می باشد قابل ارزشیابی هستند. آزمون های تافل و PTE نیز قابل تبدیل به CLB می باشند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و یا کبک را دارید و به دنبال مرکز تخصصی آموزش آزمون های مهاجرتی مورد تایید دولت کانادا و سازمان مهاجرتی آن می باشید موسسه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز مورد تایید دانشگاه YORK کانادا می باشد که کلاس های آموزش زبان انگلیسی را برگزار می کند.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.