اشتباهات مشکل‌ساز در هنگام یادگیری زبان انگلیسی و آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اشتباهات مشکل‌ساز در هنگام یادگیری زبان انگلیسی و آلمانی اشاره می کند که می تواند هر زبان آموزی را دچار مشکل کند.

اشتباهات مشکل‌ساز در هنگام یادگیری زبان انگلیسی و آلمانی
اشتباهات مشکل‌ساز در هنگام یادگیری زبان انگلیسی و آلمانی

به اشتباهات مشکل‌ساز در هنگام یادگیری زبان انگلیسی و آلمانی

با معرفی آزمون تافل یا نظیر آن در آلمانی به نام TestDAF، نظری عمومی پدید آمد که فرآیند یادگیری زبان باید جهانی و استاندارد شود، همچنانکه آزمون‌های زبان این چنین هستند. این روند جدی است، اما نباید مسلم فرض شود، چراکه اکثریت اشتباهات متداول در بخش معینی از زبان رخ می‌دهند. بحث حاضر به متداول‌ترین اشتباهات مربوط به پروسه‌ی یادگیری زبان آلمانی و انگلیسی توسط مخاطبین روس‌زبان اختصاص داده شده‌ است.

برای شروع باید گفت زبان روسی که متعلق به گروه زبان‌های اسلاویک شرقی است، اساساً با اکثریت زبان‌های اروپای غربی متفاوت است. الفبای متفاوت، مسیر متفاوت پیشرفت، دستور زبان متفاوت… این فهرست کامل تفاوت‌ها بین بین زبان روسی و برای مثال زبان آلمانی نیست. با اینحال همه چیز شدنی است! نسبتاً آسان است که الفبا را یاد بگیرید، در تلفظ ماهر شوید، و با معنای یکسری از کلمات آشنا شوید؛ با اینحال معمولاً مدتی طول می‌کشد که با حروف تعریف “die, das, der” در آلمانی، و “a, an, the, یا عدم استفاده از حرف تعریف“ در انگلیسی آشنا شوید.

سختی مربوط به استفاده از حروف تعریف می‌تواند به وسیله‌ی این واقعیت توضیح داده شود که زبان روسی بر خلاف اکثریت زبان‌های اروپای غربی اصلا و ابدا از هیچ حرف تعریفی استفاده نمی‌کند. اشتباهات مرتبط با استفاده‌ی نادرست و بی‌توجهی کامل به حروف تعریف به اشتباهی متداول تبدیل شده است که زبان‌آموزان انگلیسی زبان روسی مرتکب می‌شوند. این روند همه‌گیر است. فقدان حروف اضافه، وجود یک انحراف نهادینه شده‌ی طبیعی در زبان روسی، همچون سایر زبان‌های اسلاویک، نقش بسیار بزرگی را در فرآیند یادگیری زبان ایفا می‌کند، که نیازمند تأکید مخصوص و شیوه‌های آموزشی مخصوص است. این مشکل در میان دنیای روسی‌زبان تا حدی غالب شده که پژوهشگرانی که بر روی تکنیک‌های یادگیری زبان کار می‌کنند به معرفی شیوه‌های معرفی زبان پرداختند که می‌تواند شیوه‌های آموزشی را بهبود بخشیده و مقدار اشتباهات را کاهش دهد.

پس اگر گویشور روسی هستید، حروف تعریف را فراموش نکنید! انگلیسی و آلمانی را صحیح صحبت کنید. همزمان که پژوهشگران و مراکز تحقیقاتی درباره‌ی شیوه‌های انقلابی آموزش فکر می‌کنند، شانس خود را امتحان کرده و مهارت‌های خود درباره‌ی حروف تعریف را همین حالا بهبود ببخشید! این کار را با کمک اینترنت انجام دهید. آآ