اشتباهات رایج در آموزش آنلاین زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزانی که قصد انتخاب دوره آنلاین را دارند اشتباهات رایج در آموزش آنلاین زبان را اشاره می کند.

اشتباهات رایج در آموزش آنلاین زبان
اشتباهات رایج در آموزش آنلاین زبان

به اشتباهات رایج در آموزش آنلاین زبان توجه کنید:

اشتباه شماره‌ی ۱: صرفاً با دستگاه‌های دیجیتال یاد می‌گیرید.
نمی‌توانیم به اندازه‌ی کافی بر اهمیت یادگیری سنتی تأکید کنیم. قطعاً یادگیری اینترنتی همیشه باید به علاوه‌ی روش‌های سنتی یادگیری در نظر گرفته شوند. یک اپلیکیشن بر گوشی همراه برای یادگیری فرانسوی بسیار سودمند است اما در مرحله‌ای باید از آنچه یاد گرفته‌اید در صحبت با یک شریک مبادله‌ی زبانی یا دیدار آفلاین با یکسری گویشور بومی استفاده کنید.
همچنین یک برگه‌ی بررسی آنلاین دوره نباید هرگز جایگزین برگه‌ی کاغذی خودتان شود. قطعاً خیلی مهم است که برای نکته‌ها و مفاهیم کلیدی، برگه‌های خود را درست کنید.
اشتباه شماره‌ی ۲: فقط بر وبسایت‌های گرانقیمت تکیه می‌کنید
این تصور که تنها محتوای گرنقیمت، با کیفیت است یک اشتباه است. امروزه وبسایت‌های خیلی زیادی برای یادگیری یک زبان جدید یا بازبینی یک آزمون، محتوای یادگیری ارائه می‌کنند. برخی از آن‌ها رایگان و بقیه پولی هستند. به همین خاطر برخی وبسایت‌ها منابع آموزشی به روز، کامل و مرتبط ارائه می‌کنند. در اغلب مواقع فقط کافیست که یک حساب کاربری برای دسترسی به آن از کامپیوتر، تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود درست کنید.
اشتباه شماره‌ی ۳: انتخاب وبسایت‌هایی با محتوای منقضی یا ناقص
اصل اساسی برای یادگیری آنلاین، انتخاب وبسایت‌هایی است که شهرت خوبی دارند و طول ارائه‌ی خدماتشان مشروعیت می‌دهد. وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی را انتخاب کنید که بیش از ۴ سال سابقه دارند و از پیش‌گامان آموزش در حوزه‌ی دیجیتال بودند. برای وبسایت‌هایی هم که محتوای آموزشی ارائه می‌کنند، اطمینان حاصل کنید که درس‌ها کیفیت خوبی دارند و مرتبط هستند: درس‌ها باید مطابق برنامه‌ی آموزشی ملّی باشند و توسط مدرسین واقعی نوشته شده باشند. این به شما اجازه می‌دهد نکاتی را که در واقع آموخته می‌شوند بررسی کنید و از اتلاف وقت با نکته‌های که هرگز در طول امتحان به کار نمی‌آیند یا با اعدادی که درست نیستند، اجتناب کنید!