اشتباهات رایجی که شما نباید در امتحان آیلتس مرتکب شوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اشتباهات رایجی که شما نباید در امتحان آیلتس مرتکب شوید اشاره می کند. اگر نمرات بالایی در آیلتس می خواهید جای هیچ اشتباهی ندارید. پس سعی کنید از همه این اشتباهات دوری کنید.

IELTS common mistakes
IELTS common mistakes

اشتباهات رایجی که شما نباید در امتحان آیلتس مرتکب شوید را ببینیم:

مجسم کنید که شما امتحان آیلتس خود را داده و در حال برگشتن بوده، و از عملکرد خود راضی هستید و ناگهان فکری به ذهنتان خطور می کند – یادتان نمی آید برای مقاله ای که الان نوشتید محدوده ی لغت را رعایت کردید یا نه. این فکر می تواند باعث استرس قابل توجهی برای اغلب شرکت کنندگان شده و همه ی آن احساس راحتی را به یک باره از بین ببرد.

حتما به یاد داشته باشید باید با آخرین آزمون های ایلتس آشنا شوید، با خواندن مطلب اموزش آیلتس حتما این کار را انجام دهید.

ما در مقاله ی زیر تلاشمان این است تا در حفظ آن احساسِ راحتی به شما کمک کنیم و روی بعضی از اشتباهات رایج و استنباط غیر ضروری تاکید کنیم که شما می توانید از آنها اجتناب کنید.

نفس بکشید، مکث کنید

خواه برای قسمت اسپیکینگ باشد یا رایتینگ، مکث کردن و نفسی عمیق کشیدن قبل از جواب دادن می تواند به شما کمک کند تا افکار خود را متمرکز کنید.

این مساله به طور رایجی شناخته شده است که عجله در ارائه ی جواب به دلیل محدودیت زمانی می تواند باعث اشتباهات احمقانه ای شود که می خواهید هر طور شده از آنها اجتناب کنید. پس، وقتی شما برای آیلتس آماده می شوید، مطمئن شوید که زمانی را برای تنفس/آماده سازی در استراتژی خود شامل کنید.

خواندنِ درستِ دستورالعمل

خواه باید با ۳ لغت جواب دهید یا ۲۵۰ لغت، وقتی به سوالات رایتینگ پاسخ می دهید باید نقل بیان کرده و تلاش کنید تا در محدوده ی لغات تعیین شده بمانید، نه از آن فراتر روید نه کمتر از آن حد بنویسید. اینکه کمی بیشتر یا کمتر از حد لغات بنویسید قابل قبول است اما هر چه به تعداد لغات مورد نظر نزدیکتر باشید شانس بیشتری دارید تا به نمره ی ۹ نزدیکتر شوید.

نداشتن استراتژی

اینکه زمان بیشتری را به مقاله ی دوم رایتینگ اختصاص دهید یا به قسمت آخر ریدینگ تصمیمات مهمی هستند که می توانند روی نمره ی شما اثر بگذارند چون آیلتس با پیشروی در قسمت ها سخت می شود. وقتی شما در حال آماده شدن برای امتحان هستید مهم است که بر مبنای نقاط قوت و نقاط ضعف خود برنامه ریزی کنید.

از جلسات تمرینی برای مطالعه ی آنچه امتیاز بیشتری دارد استفاده کنید و اینکه حلِ کدام قسمت ها بیشتر طول می کشد. یک معلم پیدا کنید تا در این تسک به شما کمک کند.

۴- یادداشت کردن

خواه در قسمت لیسنینگ باشد یا قسمت رایتینگ، قبل از انتقال جواب به پاسخنامه یادداشت کنید. مطمئن شوید که استراتژی شما موقع تمرین شامل زمان لازم برای یادداشت برداری قبل از انتقال جواب های درست باشد.

برای چک کردن به خود زمان دهید. حتی وقتی شما در امتحان اسپیکینگ هستید، ۵ دقیقه زمان دارید تا افکار خود را جمع کنید. از آنها برای یادداشت کردن استفاده کنید تا موقع شروع به صحبت به آنها رجوع کنید.

۵- صرفِ زمان برای اصلاح

این برای هر امتحانی در زندگی قابل اجرا است اما اشتباهات جزئی در آیلتس می توانند باعث از دست دادن نمره شوند که این صلاحیت شما را برای درخواست دادن در شرکت ها یا موسسات مخصوصِ شغل یا دوره ای مشخص می کند. وقتی شما هر کدام از تسک ها را به پایان می رسانید، زمانی را برای اطمینان از صحیح و به جا بودن جواب های خود اختصاص دهید، به جای اینکه این احساس را داشته باشید که وقتی زمانش را داشتید باید برگه ی خود را بازبینی می کردید.

وقتی شما پنج دقیقه زمان دارید ما پیشنهاد می کنیم به جای اینکه تلاش کنید تا بیشتر بنویسید همه ی توجه خود را به بازبینی آنچه نوشته اید معطوف کنید. کمک دیگری که این کار می تواند به شما بکند این است که حواستان به اشتباهات رایجی که مرتکب می شوید باشد.

۶- کمک گرفتن از شخصی حرفه ای

وقتی شروع می کنیم به تمرین امتحان مخصوصی، همه ی ما تلاش می کنیم تا جایگاه خود را ارزیابی کنیم. موقع آماده شدن برای آیلتس، اغلب شاگردان در زمان کوتاهی می دانند که کمک شخصی حرفه ای را لازم دارند یا نه. چیزی که آنها را از کمک گرفتن باز می دارد هزینه ای است که باید به آن شخص حرفه ای پرداخت کنند.

تعهدی که شما باید موقع سر و کار داشتن با شخصی حرفه ای داشته باشید. بیایید فراموش نکنیم که شما برای هر امتحان آیلتسی که می دهید باید هزینه ای پرداخت کنید که خیلی هم ارزان نیست. به جای اینکه مجبور باشید به دلیل کسب نکردن نمره ای خوب دوباره پول پرداخت کنید، چرا آن هزینه را به شخصی حرفه ای نپردازید؟