هدف اصلی از آموزش زبان برقراری ارتباط است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتقد است هدف اصلی از آموزش زبان برقراری ارتباط است . اگر شما زبان را به خاطر مسئله دیگری دنبال می کنید بهتر است فقط روی این مسئله تمرکز کنید. اما چرا؟

اما چرا هدف اصلی از آموزش زبان برقراری ارتباط است ؟

هدف اصلی از آموزش زبان برقراری ارتباط است
هدف اصلی از آموزش زبان برقراری ارتباط است

هدف یادگیری یک زبان این نیست که به طور عالی صحبت کنید. این که از خود انتظار داشته باشید بدون اشتباه صحبت کنید نه تنها فشار فوق‌العاده زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت، بلکه به طور باور نکردنی هم غیر واقعی است. در واقعیت، هر چه بیشتر برای عالی صحبت کردن به خود فشار آورید، احتمالاً اشتباهات بیشتری مرتکب می شوید، البته اگر اصلاً شجاعت صحبت کردن را داشته باشید. به جای آن، روی برقراری ارتباط تمرکز کنید.
موقعی که اشتباهات زیادی می‌کنید، برقراری ارتباط ۱۰۰% امکان‌پذیر است. گرامر و داشتن تلفظ عالی را فراموش کنید. آیا برقراری ارتباط شما موفقیت آمیز بود؟ اجازه دهید تا این امتحانی بر حدود شما باشد.
برای مثال، اگر شما در کشوری خارجی بودید و وارد یک مغازه شدید، به چیزی که اسمش را نمی‌دانید اشاره کنید و بگویید «خریدن»، چون این تنها چیزی است که می‌دانید، و صندوق‌دار آن شیء را برای شما می‌آورد و بسته بندی می‌کند، و برای برقراری ارتباط موفقیت‌آمیز به خود تبریک بگویید.
وقتی شما با گویشوری بومی مکالمه برقرار می‌کنید و می‌دانید که دارید چیزی را اشتباهی می‌گویید، اما او متوجه آن‌چه که تلاش می‌کنید تا بگویید می‌شود و در هر حال به سؤلتان جواب می‌دهد – تبریک می‌گوییم، شما پیام‌رسانی موفق هستید، شما!
با این حال برای انجام این کار، شما باید به اندازه ی کافی لغت بدانید، پس دایره ی لغات خود را قوی کنید. مطمئن شوید که رایج ترین اسامی و افعال را در زبان مقصد خود می دانید و از یک دیکشنری با تلفظی صوتی که می توانید آن را کپی کنید، استفاده کنید.
این به شما کمک خواهد کرد تا تعداد مشخصی از اسامی و افعال رایج را بیاموزید – مثلاً، هر هفته پنج تا یا روزی یکی – و بعد داشتن مکالمه با گویشوران بومی خوب است و تا جایی که می توانید این کار را انجام دهید تا لغات جدید را تمرین کنید.

تعهدی داشته باشید که برای شما جواب می دهد: برای مثال، امکان دارد که شما هدفتان این باشد که هر هفته دو مکالمه ی ۳۰ دقیقه ای داشته باشید. برای این هدف گروه های زیادی برای ملاقات وجود دارد، یا شما می‌توانید به دنبال کلوپ های تبادل زبان بومی بگردید. اگرچه لازم نیست که تبادل شما با شخص رو در رو باشد!