مهارت‌های ارتباطی در یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بررسی نقش مهارت‌های ارتباطی در یادگیری زبان اشاره می کند. اگر بتوانید ارتباط موثر برقرار کنید مطمئنا یادگیری سریع تری هم خواهید داشت.

مهارت‌های ارتباطی در یادگیری زبان
مهارت‌های ارتباطی در یادگیری زبان

نقش مهارت‌های ارتباطی در یادگیری زبان

مهارت‌های ارتباطی چگونه به موفقیت شما در یک شغل مرتبط با زبان کمک می‌کنند:

اگر یک مربی یا معلم خصوصی زبان هستید، قادر خواهید بود رابطه‌ای مطمئن و مولّد با دانش‌آموزان خود داشته باشد.

اگر یک مترجم همزمان هستید، کار شما کمک می‌کند تا مکالمات بین افراد جریان پیدا کند.

اگر در انتشاراتی کار می‌کنید یا در تلاش برای تبلیغ محصولات زبانی خود هستید، قادر خواهید بود ارزش آن‌ها را به شیوه‌ای صحیح‌تر انتقال دهید و شراکت‌های تجاری کاری را راحت‌تر برقرار کنید.

چگونه مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود بخشید

خود را در جای فرد دیگر قرار دهید. اگر در تلاشید که بر هنر ارائه کردن مسلط شوید (برای مثال اگر معلم یا مدرسی هستید، یا در تلاش برای فروش برنامه‌ی نرم‌افزاریِ زبانی خود هستید!) تلاش کنید درک نمایید که مخاطبین‌تان در درجه‌ی اول چه چیزی می‌خواهند بشنوند. به چه چیز علاقه دارند؟ نگران چه چیزهایی هستند؟ با چه چیزی انگیزه‌دار می‌شند؟ خودتان را جای آن‌ها بگذارید و از احتمال بیشتری برای برقراری ارتباط و گفتگوی مؤثر برخوردار خواهید بود.

صبور بودن را تمرین کنید. مُکاتب خوبی بودن فقط مربوط به واضح صحبت‌ کردن نمی‌شود- همچنین درباره‌ی دادن فرصت و فضا به شخص دیگر برای ابراز افکار خودش است. برای مثال اگر یک کارگاه زبان برای کارمندان را اداره می‌کنید، فوراً به سراغ موضوع بعد نرویدو در عوض به مردم فرصت دهید تا سؤال بپرسند. و برای سؤالات بیش از دو ثانیه منتظر بمانید- برخی اوقات گروه‌ها نیاز به کمی وقت بیشتر دارند تا افکار خود را گردآوری کنند و ممکن است در بیرون عده‌ای افراد خجالتی باشند که به زمان یا تشویق بیشتری پیش از صحبت کردن نیاز دارند.

یاد بگیرید پیشنهاد کمک دهید قبل از آن‌که فرد دیگری این کار را انجام دهد. این نکته‌ای عالی است که شامل حال هم حرفه‌ای‌هایی که در زبان‌ها کار می‌کنند و هم خود زبان‌آموزان می‌شود. به‌جای آن‌که منتظر کس دیگر بمانید تا گام اول را بردارد، خودتان این کار را انجام دهید. لبخند بزنید پیش از آن‌که منتظر شخص دیگر باشید تا اول لبخند بزند.