مقایسه PTE آکادمیک با آیلتس

مقایسه PTE آکادمیک با آیلتس

برای کسانی که بین انتخاب بین دو آزمون آیلتس و PTE آکادمیک سردر گم هستند مقایسه PTE آکادمیک با آیلتس می تواند بسیار مفید باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند این دو آزمون را از جنبه های مختلف بررسی کنید تا بتوانید انتخاب کنید که کدام یک از آنها می تواند برای شما مناسب تر باشند.

مقبولیت

فاکتور مهمی که در انتخاب بین آزمن ها مهم است مقبولیت آزمون در میان دانشگاه ها و یا کشور های مقصد می باشد. مطمئنا به دلیل تاریخچه آیلتس و میزان تفکیک این آزمون بسیاری از دانشگاه ها آزمون آیلتس را به عنوان آزمون اصلی قبول می کنند. اما سرعت محبوبیت آزمون PTE بسیار خوب بوده است و در سال های اخیر توانسته جای خود را باز کند.

ساختار آزمون ها

اگر آزمون آیلتس را آزمون امروز بدانیم باید بدون شک آزمون PTE آکادمیک را آزمون آینده نام گذاری کرد. ساختار آزمون PTE با کامپیوتر و به صورت اینترنتی می باشد و معمولا به همین دلیل در زمانی بسیار کوتاه ( حدود ۳ روز شما به کارنامه دسترسی خواهید داشت ) . آزمون آیلتس کاغذی است و در حال حاضر یکی از نقاط ضعف این آزمون می باشد. البته شاید بسیاری از این سبک آزمون راضی باشند.

مقایسه PTE آکادمیک با آیلتس
مقایسه PTE آکادمیک با آیلتس

کدام تست آسان تر است ؟

سوالی که بسیاری از کارشناسان ما در مقایسه PTE آکادمیک با آیلتس از ما می پرسند این است که آزمون آسان تر است؟ نمی توان این سوال را سوالی درست دانست زیرا هر دو آزمون استاندارد هستند و با معیارهای بسیار دقیق طراحی شده اند که بتوانند سطح زبان آموزان را بسنجند. آزمون PTE آکادمیک به دلیل نداشتن سوال های دو پهلو و نبود سنجش سلیقه ای در بخش Speaking تا حدودی نمره های مطمئن تری را به زبان آموز ارائه داده است. اما این به چه معناست. یعنی اگر شما در دو یا سه مرکز آزمون آیلتس در این تست شرکت کنید ممکن است دو یا سه نمره مختلف بگیرید اما در صورت شرکت در چند مرکزآزمون PTE آکادمیک  این احتمال بسیار ضعیف تر است.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عنوان اولین مرکز تخصصی PTE در ایران برگزار کننده دوره های این آزمون می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.