چند عبارت فرهنگی در زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند عبارت فرهنگی در زبان فرانسه اشاره می کند که زبان اموزان می توانند با دانستن آنها فرهنگ زبان فرانسه را نیز راحت تر درک کنند. پس با ما همراه باشید تا بتوانید از این عبارات بهترین استفاده را کنید.

چند عبارت فرهنگی در زبان فرانسه
چند عبارت فرهنگی در زبان فرانسه

به چند عبارت فرهنگی در زبان فرانسه توجه کنید:

۱

عبارات فرانسه حرفه ای را بگویید. اگر شما می خواهید تا مردم فرانسه را خوشحال کنید، عبارات حرفه ای و مختلفی از فرانسه را بیاموزید. شما می توانید این ها را هر از گاهی به مکالمه اضافه کنید یا از آن ها برای انتقال این که در سفر به شما خوش می گذرد، استفاده کنید.

  • “J’adore Paris” یعنی، “من عاشق پاریس هستم.” به این شکل تلفظ می شود “jay-adore Paris”.
  • اگر شما از غذای خود در رستوران لذت می برید، بگویید، “La cuisine française est la meilleure du monde”. یعنی، “غذای فرانسه بهترین غذا در جهان است.” تقریباً به این شکل تلفظ می شود “La cuisine fron-sey est la meyer do mond”.

۲

  • به گونه ای با مردم سلام و احوالپرسی کنید که انگار فرانسه هستید. وقتی شخصی را برای اولین دفعه ملاقات می کنید، یک دست دادن دوستانه مناسب است. با این حال، اگر شما یک دوست نزدیک تر یا آشنایی را ملاقات می کنید، مردم فرانسه معمولاً به عنوان حالتی از سلام و احوالپرسی بوسه ی کوچکی روی گونه می زنند.

۳

درباره ی فرهنگ و سیاست صحبت کنید. در فرانسه، مکالمه معمولاً حول محور هنر، فرهنگ، و سیاست می گردد. مجلات بومی، اخبار بومی، و همچنین اخبار بین المللی را بخوانید. شما به این روش موضوعی برای صحبت کردن خواهید داشت که باعث می شود بیش تر فرانسه به نظر برسید.

  • برای این که به روز رسانی خود با اخبار را ساده تر سازید، یک اپلیکیشن در موبایل خود دانلود کنید که به شما اجازه دهد تا در طول روز عناوین خبر را بخوانید.
  • برای صحبت از کتاب ها و آثار هنری مورد علاقه ی خود مردد نباشید. این به طور قابل توجهی باعث می شود تا شما بیش تر فرانسه به نظر برسید.
  • از موضوعاتی مانند شایعات بی اساس، به خصوص شایعات درباره ی هنرمندان مشهور اجتناب کنید، چون این تا حد زیادی در فرانسه جالب نیست.

۴

در کافه ها و قطار صحبت های مختصر داشته باشید. صحبت های مختصر قسمت اعظمی از فرهنگ فرانسه را تشکیل نمی دهد، اما هر از گاهی مناسب قلمداد می شود. اگر موقعی که به تنهایی غذا می خورید شخصی با شما ارتباط چشمی برقرار کرد، برای شروع مکالمه مردد نباشید. در طی تاخیرهای قطار، برای مردم فرانسه نامتداول نیست که به طور دوستانه با اعتراض درباره ی قطار با همدیگر همدلی کنند.