آموزشگاه زبان چک

آموزشگاه زبان چک
زبان چکی Czech زبان جمهوری چک می باشد. نزدیترین زبان به این زبان زبان اسلواکی است. شباهت های زیادی بین زبان چکی و زبان لهستانی می باشد و همچنین وابستگی کمی هم با زبان روسی در این زبان دیده می شود. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عنوان اولین و تنها آموزشگاه زبان چک در ایران می باشد که دوره های حضوری و آنلاین این زبان را به صورت تخصصی برگزار می کند. اما بر طبق سنت موسسه زبان ایران آکسفورد در ابتدا آشنایی با زبان چکی را برای شما به صورت مختصر بیان می کنیم.

آموزشگاه زبان چک
آموزشگاه زبان چک

زبان چکی دارای صرف نسبتا پچیده می باشد و اسم ها و صفت ها در این زبان مواردی همچون جنسیت ، تعداد و حالت می باشد. البته به دلیل همین صرف فعل پیچیده ، ترتیب کلمات در زبان چکی چندان مهم نیست و می توان از انعطاف پذری بالای این زبان لذت برد.
ریشه کلمات زبان چکی به زبان های بالتیکی ، Slavic ، ریشه های هندواروپایی بر می گردد. هم چنین کلمات بیگانه از زبان های دیگر همانند لاتین ، یونانی و آلمانی وارد این زبان شده اند.
اما شاید قسمت مهم در یادگیری زبان چکی برای کسانی که دوست دارند در دوره های آموزشگاه زبان چک ایران آکسفورد شرکت کنند این است که چند نفر به زبان چک صحبت می کنند. حدودا ۱۰ میلیون نفر در در کشور چک زندگی می کنند. کشور چک از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا شده است و در سال ۲۰۱۲ بر طبق گزارش زبان های رسمی EU بیان شد که زبان چکی زبانی است که بیشترین استفاده را به عنوان یک زبان خارجی در کشور اسلواکی داشته است.
اگرچه زبان چک چندان زبان کاربردی نیست اما اگر نیاز به یادگیری این زبان انعطاف پذیر دارید می توانید در دوره های آموزشگاه زبان چک ایران آکسفورد شرکت کنید. می توانید با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.