یادگیری اصطلاحات زبان به صورت روزانه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نحوه یادگیری اصطلاحات زبان به صورت روزانه را به زبان آموزان نشان می دهد و بررسی می کند چطور می توانید این کار را به بهترین شکل انجام دهید. پس با ما همراه باشید.

یادگیری اصطلاحات زبان به صورت روزانه
یادگیری اصطلاحات زبان به صورت روزانه

اما یادگیری اصطلاحات زبان به صورت روزانه چطور امکان پذیر است:

شما یادگیری یک زبان را شروع کردید چون می خواستید چیزی کاربردی انجام دهید، با شخصی مخصوص صحبت کنید، سفر کنید، و شغل خود را ارتقا دهید. اما در طول راه، زبان ها شما را به خود جذب می کنند. یک صدای عجیب، صداهایی که هرگز فکر نمی کردید بتوانید بگویید. دوستان جدیدی که پیدا می کنید. تمام این ها به دلایلی تبدیل می شوند که شما عاشق یک زبان می شوید.

یک دلیل دیگر که شما عاشق زبان خود می شوید در شیوه ای است که اغلب منظره ای را به جهانی جدید آشکار می کند. احتمال دارد که شما به لغات توصیفی آلمانی علاقه داشته باشید مانند Handschuhe (hand shoes ، به معنای دستکش). یا به روشی علاقه مندباشید که ولز خیلی از انگلیسی قرض می گیرد (I love gwaith brics– “work of bricks” to say brickwork). یا احتمال دارد که شما عاشق اصطلاحات باشید!

برای یادگیری زبان بیش ترین استفاده را از این اصطلاحات مختلف ببرید:

  • با تمرین تلفظ و به اشتراک گذاشتن صدای ضبط شده ی آن ها در رسانه ی اجتماعی، یا با معلم خصوصی زبان خود

داستان های اینستاگرام برای این نوع از تعامل عالی هستند – شما می توانید یک ویدئو را از آن چه که یاد گرفته اید فقط به مدت چند ثانیه، و بدون فشاری به اشتراک بگذراید.

  • آن ها را با یک معلم خصوصی یا دوست مورد بحث قرار دهید، و یک اصطلاح را از زبان بومی خود ترجمه کنید

منشاءآن اصطلاح از کجا است؟ مردم چه طور از آن استفاده می کنند؟ آیا همچنان رایج است؟ از اصطلاح خود به عنوان شروع کننده ی یک مکالمه استفاده کنید و پس زمینه و مثال های بیش تری را از معلم خصوصی خود درخواست کنید. و در حالی که صحبت می کنید، به این فکر کنید که چه اصطلاحات و لغات بامزه ای را می توانید از زبان بومیِ خود به اشتراک بگذارید؟

  • آن ها را در گوگل سرچ کنید تا بتوانید تعدادی مثال را در بافت زبان بومی پیدا کنید

وقتی تازه یک اصطلاح جدید را یاد گرفته باشم Google News یکی از منابع مورد علاقه ی من است، چون می تواند هزاران مقاله، مصاحبه، و ویدئوها را پیدا کند و چگونگی استفاده از آن را به طور دقیق به من نشان دهد. از اصطلاح گرفته تا ساختارهای گرامر، این یکی از منابع رایگان و مفید برای یادگیری زبان ها است.