نکات توصیف تصویر Describe Image در آزمون اسپیکینگ PTE

Describe Image در امتحان PTE

آموزشگاه زبان ایران اکسفورد به یکی از مهم ترین بخش های آزمون PTE در این مطلب می پردازد. پس به نکات توصیف تصویر Describe Image در آزمون اسپیکینگ PTE اشاره خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

describe image pte speaking exam tips
describe image pte speaking exam tips


به نکات توصیف تصویر Describe Image در آزمون اسپیکینگ PTE توجه کنید:

توصیف تصویر در اسپیکینگ PTE یکی از هراس آورترین تسک ها در بین ۲۰ تسک امتحان آکادمیک PTE است.

اما، نشستن و فکر کردن به این که احتمال دارد شما نتوانید از پس این تسک برآیید هیچ نتیجه ای برایتان به همراه ندارد.

روزی یک شخص عاقل گفت،

فکر کردن بر ترس غلبه نمی کند، اما اقدام کردن چرا.

ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا وقتی صحبت از امتحان آکادمیک PTE می شود بر هر ترسی غلبه کنید. تا جایی که این تسک مد نظر است، ما این را حق خود می دانیم تا فکر کنیم که شما از قبل در حال استفاده از نکات مختلف و استراتژی متخصصان هستید. آن چه که ما در این جا به شما نشان خواهیم داد این است که چه طور می توانید دقیقاً آن ها را به کار گیرید و مواردی را چک کنید که برایتان بهترین گزینه هستند. به ما اجازه دهید تا اول نکات را یکی یکی لیست کنیم.

روش نمره دهی بخش PTE را خوب بشناسید

در حالی که این تسک در اصل مهارت های اسپیکینگ را می آزماید، ۳ زیرمجموعه ی اصلیِ مهارت که در این جا آزموده می شوند محتوا، تلفظ و روانی کلام هستند.

بنابراین، توضیح شما باید منطقی باشد. اهمیتی ندارد اگر لهجه ی انگلیسیِ بومی نداشته باشید. آن چه که مهم تر است این است که شما باید لغات را به طور واضح تلفظ کنید. همزمان، توجه کنید که مکث های طولانی به همراه تپق زدن ها باعث کم شدن نمره ی شما می شوند.

در مورد ایده اصلی Main Idea صحبت کنید

شما می توانید به نمونه سوالات در PTE رجوع کنید، و درباره ی چگونگی صحبت کردن به منظور ارائه ی جوابی ایده آل ایده ی خوبی به دست آورید. شما ۲۵ ثانیه وقت دارید تا تصویری را مطالعه کنید و بعد از آن یک صدای کوتاه شنیده خواهد شد که نشانه ی شروع صحبتتان است. مطمئن شوید فوری شروع به صحبت کنید چون فقط ۴۰ ثانیه وقت دارید. همچنین، قبل از این که صدای کوتاه شنیده شود صحبت نکنید باز هم می گوییم قبل از آن صحبت نکنید چون جوابتان ضبط نخواهد شد. یک نمودار پیشرفت خواهد بود. قبل از این که آن نمودار به انتها برسد و به “حالت کامل شده” درآید جواب خود را به پایان برسانید.