گسترش روش های آموزش اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به گسترش روش های آموزش اسپانیایی و ارائه تکنیک های جدید در فرآیند یادگیری زبان اسپانیایی می پردازد. پس اگر شما هم جزوی از مدرسین زبان اسپانیایی هستید این مطلب را از دست ندهید.

گسترش روش های آموزش اسپانیایی
گسترش روش های آموزش اسپانیایی

به گسترش روش های آموزش اسپانیایی روش های مختلف آن توجه کنید:

۱- فعالیت های متنوعی را در کلاس داشته باشید.

برای موثرترین آموزش اسپانیایی، افراد حرفه ای توصیه می کنند که از فعالیت های “بسته” به “باز” بروید، که معلمان اول لغات را (“بسته”) آموزش می دهند، سپس شاگردان را به چند گروه تقسیم می کنند و به آن ها اجازه می دهند تا لغات را در عمل (“باز”) استفاده کنند. کتاب های با موضوع “بازی های آموزشی” و “ایفای نقش” کمک کننده هستند.

  • برای مثال، “Who’s Who” یک بازی است که فعالیت های زیادی را ارائه می کند. این نوع از رویکرد اغلب وعده می دهد تا مهارت های زیادی را در ارتباط با زبان/فرهنگ اسپانیایی به شاگردان منتقل کند.
  • شاگردان را به گروه های دو تایی یا گروه های کوچک تقسیم کنید، و از آن ها بخواهید تا مکالمه ی کوتاهی برقرار کنند. شاگردانِ با تجربه تر احتمالاً قادر هستند تا نقشی کوتاه و بامزه را در اسپانیایی ایفا کنند.

۲- فرهنگ اسپانیایی یا مکزیکی را به کلاس بیاورید.

به خصوص اگر شما به شاگردانی آموزش می دهید که احتمال دارد یک روز به کشوری اسپانیایی زبان سفر کنند، آشنا کردن آن ها با فرهنگ مکزیکی، آمریکای لاتین، و اسپانیایی ارزش مند است. (این همچنین فرصتی عالی را برای ارائه ی لغات جدید فراهم می کند.) شما همچنین می توانید رسانه ی اسپانیایی زبان را شامل کنید، مانند فیلم ها یا موسیقی های معروف. شاگردان خود را از این ها مطلع کنید:

  • غذاهای ملی رایج مکزیک و اسپانیا.
  • تعطیلات مکزیکی، مانند روز مردگان.
  • تفاوت های تلفظ بین اسپانیاییِ مکزیکی/ آمریکای لاتین و اروپایی

۳- آموزش را درخور سطحِ مهارت گروهی از شاگردان قرار دهید.

شاگردان مبتدی می خواهند تا آیتم های خیلی مقدماتی مانند افعال، ضمایر، و لغات ابتدایی را بدانند. شاگردان پیشرفته تر می خواهند تا چگونگی استفاده از اسپانیایی در موقعیت های مختلف و حتی مقداری از زبان محلی اسپانیایی (هم چنان که سطحشان اجازه می دهد) به آن ها آموزش داده شود.

  • آیتم هایی مانند اعداد، روزهای هفته و رنگ ها را در ابتدا قرار دهید. این لغاتِ تکیِ کمک کننده در تنوع گسترده ای از موقعیت ها استفاده می شوند، و وقتی شاگردان این لیست ها را یاد می گیرند، بیش تر قادر هستند تا جملات اسپانیایی بسازند. قافیه ها و آهنگ ها ابزارهایی قوی برای انتقال آن ها هستند.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان اسپانیایی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.