تفاوت تافل و تولیمو

تفاوت تافل و تولیمو

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های ویژه آزمون تولیمو TOLIMO و یا تافل TOEFL  را دارد. اما تفاوت این دو چیست؟ اگر این سوال شما هم هست پس تا انتها این مطلب را دنبال کنید تا تفاوت تافل و تولیمو را بهتر متوجه شوید.

تفاوت تافل و تولیمو
تفاوت تافل و تولیمو

TOLIMO چیست؟

آزمون زبان سازمان سنجش که بیشتر برای دانشوجویان مقاطع دکتری استفاده می شود و فقط برای ایران اعتبار دارد را TOLIMO می گویند.  قبلا از در مورد آزمون توضیح داده شده است و اگر بخواهید می توانید به این مطلب رفته تا اطلاعات لازم را به دست اورید.

اما تافل چه آزمونی است؟

آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی است و در سرتاسر دنیا معتبر است. آزمون تافل انواع مختلفی دارد که هر کدام ساختار بسیار جداگانه ای دارد.

تفاوت تافل PBT و تولیمو

اگر بخواهیم تفاوت این دو آزمون را بیان کنیم باید گفت چندان متفاوت نیستند. آزمون تافل PBT یا کاغذی آزمونی است که Tolimo از روی آن الگو برداری شده است. تقریبا همه منابع آزمن تافل PBT در آزمون تولیمو قابل استفاده هستتند. هر سه بخش Reading, Listening, Writing در هر دو آزمون مورد استفاده قرار می گیرند. نمره دهی آزمون ها هم تقریبا شبیه به هم است. اما آزمون تافل PBT تقریبا سال هاست که باز نشسته شده است و دیگر در دنیا مورد استفاده قرار نمی گیرد.

تفاوت تافل iBT و تولیمو

اما آزمون TOEFL iBT آزمون جدیدی است که در دنیا بسیار مرسوم است. تفاوت تافل و تولیمو ( البته تافل اینترنتی iBT ) از زمین تا آسمان است. مهارت Speaking به آزمون اضافه شده است و علاوه بر آن دیگر خبری از سوال های کلمات و گرامر جداگانه نیست. تقریبا این دو آزمون را می توان دو پدیده از دو نسل متفوات دانست.

اگر تفاوت تافل و تولیمو را متوجه شدید پس حالا دیگر وقت انتخاب است. برای این کار با شماره های آموزشکاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.