تفاوت های آیلتس کامپیوتری و آیلتس کاغذی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز آموزش آیلتس کامپیوتری Computer Based IELTS در ایران می باشد. امروز می خواهیم تفاوت های آیلتس کامپیوتری و آیلتس کاغذی را بررسی کنیم و بدانیم هر کدام چه خصوصیت ها و مزیت هایی دارند. پس با ما همراه باشید.

به تفاوت های آیلتس کامپیوتری و آیلتس کاغذی توجه کنید:

شاگردانی که می خواهند در امتحان آیلتس شرکت کنند الان گزینه ی کامپیوتری را هم در اختیار دارند. خواستگاه اولش در انگلیس بود و حالا امتحان کامپیوتری در سراسر جهان گسترش یافته است و شاگردان می توانند بین آزمون دستی و کامپیوتری یکی را انتخاب کنند. و دلیل ساخت این وبلاگ این بود که تفاوت های اصلی بین این دو روش امتحانی را بگوییم. شرکت کنندگان به این روش همچنین می توانند متوجه شوند که شرکت در کدام نوع آزمون آیلتس برایشان راحت تر است.
امتحان عمومی آیلتس در حالت کامپیوتری آن موجود نیست، پس در این مورد آزمون کاغذی ترجیح داده می شود.
پس قبل از اینکه برای هر نوع از آزمون ها اقدام کنید من فکر می کنم خواندن فرایند زیر برای هر دو شرکت کننده توصیه می شود. و شما می توانید خودتان متوجه شوید که کدام امتحان برایتان مناسب تر است، چون حالا دو گزینه در اختیار دارید و پیدا کردن بهترین مهم است.
امتحان کاغذی آیلتس:
در قسمت نوشتاریِ آیلتس داوطلب باید به مرکز رسمیِ آزمون برود و نمونه سوالات را برای ارائه ی جواب های ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ به همراه داشته باشد. برای شرکت در امتحان کاغذی باید مداد HB یا خودکار داشته باشید.
امتحان اسپیکینگ توسط یک ممتحن تعلیم دیده در مرکز آزمون مطابق با برنامه ریزی و زمانبندیِ خود گرفته می شود. امتحان ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ در روز مشابه و بدون وقت استراحتی در بینشان گرفته می شود. امتحان اسپیکینگ همان طور که توسط معلم آیلتس توصیه می شود برنامه ریزی کمی متفاوتی دارد، که می تواند قبل یا بعد از امتحانات دیگر برگزار شود.
اغلب دسترسی به امتحان لیسنینگ در امتحان کاغذیِ آیلتس زمان می برد، چون توسط افراد دارای مدرکی گرفته می شود که باید اعتبار خود را تضمین کنند. این پاسخ نامه ها بعداً توسط Cambridge Assessment English تحلیل شده و سپس نتایجش منتشر می شود.

اطلاعات مهم درباره ی امتحان کاغذی
پس دلیل اینکه چرا تعداد شرکت کنندگان در آزمون کاغذی روبه کاهش است در قسمت زیر لیست شده است و اینها فقط بعضی از اطلاعات اساسی هستند.
محل امتحان ۵۰-۱۰۰ شرکت کننده را در خود جای می دهد.
زمان سنجی وجود ندارد که زمان باقیمانده را به شما بگوید، پس شاگردان باید مدام هشیار باشند.
نتایج به زودی در اختیارتان قرار نمی گیرد، تقریباً ۴-۶ هفته طول می کشد.
امتحان کامپیوتری آیلتس
امتحان کامپیوتری آیلتس ترجیح داده می شود چون هر روز با جلسات متعدد نتایج را سریعتر در اختیارتان قرار می دهد. در سال ۲۰۱۶ بود که امتحان کامپیوتری در بیش از ۲۰ کشور به داوطلبان معرفی شد. از آن موقع به بعد آموزشِ امتحان کامپیوتری افزایش روبه رشدی داشته است.
این آزمون نمایانگر امنیت، انسجام و اعتماد برای افراد ذی نفع است. آزمون کامپیوتری انتخاب تاریخ امتحان را برای داوطلبان راحت تر می سازد و نتایج را در کمتر از یک هفته در اختیارتان می گذارد. مواردِ مخصوصِ آزمون مانند زمانبندی، ساختار، محتوا و فرم برای هر دو امتحان کاغذی و کامپیوتری مشابه است.
آموزشگاه هاایران آکسفورد آموزشِ تفاوت های آیلتس کامپیوتری و آیلتس کاغذیامتحان کامپیوتری را برای شما فراهم می کنند، و عملکردی عالی در آزمون را برایتان راحت تر می سازند. داوطلب باید با دقت به صدای ضبط شده گوش داده و به هر سوال جواب دهد.
پاسخ نامه ها توسط Cambridge Assessment English تحلیل می شوند و این کارشان را راحت تر می کند، چون امتحان کامپیوتری راه بسیار راحت تری را برای تحلیل جواب های آزمون ارائه می کند.
دلایل انتخاب امتحان کامپیوتری در مقابل امتحان کاغذی
احتمال دارد شاگردانی باشند که امتحان کاغذی را ترجیح می دهند اما وقتی شما آزمون کامپیوتری را انتخاب کنید تا حدی مزایای واضحی را در بردارد که شامل اینها هستند:
محل امتحان اجازه می دهد که هر شرکت کننده فقط ۱ کامپیوتر داشته باشد، که این باعث راحت تر شدن مسائل می شود.
زمان سنج، وقت باقیمانده را به اطلاع شما می رساند که این چیز خوبی است.
نتایج در کمتر از ۲ هفته انتشار می یابند، یعنی در ۱۳ روز.
در دسترس بودنِ بیشترِ تاریخ ها و محل های امتحان.