تفاوت های بین انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هر دو لهجه انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیی را آموزش می دهد. اما امروز می خواهیم به تفاوت های بین انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی اشاره کنیم. پس حتما با ما همراه باشید.

تفاوت های بین انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی

تفاوت های بین انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی

به تفاوت های بین انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی توجه کنید:

در حالی که مسلماً تنوعات خیلی بیش تری از انگلیسی وجود دارد، انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی دو تنوعی هستند که در بیش تر برنامه های ESL/EFL آموزش داده می شوند. در مجموع، توافق شده است که فقط یک ورژن “درست” وجود ندارد با این حال مسلماً اولویت هایی در استفاده وجود دارد. سه تفاوت اصلی بین انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی این موارد هستند:

  • تلفظ – تفاوت ها در حروف صدادار و حروف بی صدا علاوه بر تاکید و آهنگ صدا
  • لغات – تفاوت های موجود در اسامی و افعال، به خصوص استفاده از افعالِ عبارتی و اسامی ابزار یا آیتم های مخصوص
  • هجی – تفاوت ها در مجموع در حالات پیشوند و پسوندهای مخصوصی یافت می شوند

مهم ترین قانون این است که تلاش کنید تا در استفاده ی خود ثابت قدم باشید. اگر شما تصمیم بگیرید که می خواهید از هجی های انگلیسی آمریکایی استفاده کنید آن گاه در هجی کردن خود ثابت قدم باشید (یعنی The color of the orange is also its flavour – رنگ، هجیِ آمریکایی و طعم، بریتانیایی است)، البته این همیشه راحت نیست – یا امکان پذیر. راهنمای زیر برای رجوع به تفاوت های اصلی بین این دو نوع انگلیسی است.

تفاوت های جزئی گرامر

تفاوت های گرامریِ خیلی کمی بین انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی است. مسلماً، لغاتی که ما انتخاب می کنیم احتمال دارد گاهی متفاوت باشند. با این حال، به طور کلی ما قوانین گرامریِ مشابه را دنبال می کنیم. با گفتن این مساله، تفاوت های کمی وجود دارد.

استفاده از ماضی نقلی

در انگلیسی بریتانیایی، از ماضی نقلی برای بیان کاری استفاده می شود که در گذشته ی نه چندان دور روی داده است و روی زمان حال اثر دارد‌.

برای مثال:

I’ve lost my key. Can you help me look for it?

در انگلیسی آمریکایی مورد زیر هم امکان پذیر است:

I lost my key. Can you help me look for it?

در انگلیسی بریتانیایی مورد بالا اشتباه در نظر گرفته می شود. با این حال، هر دو حالات در مجموع در انگلیسی آمریکاییِ استاندارد قابل قبول هستند. تفاوت های دیگرِ استفاده از ماضی نقلی در انگلیسی بریتانیایی و گذشته ی ساده در انگلیسی آمریکایی شامل already, just و yet هستند.

انگلیسی بریتانیایی:

I’ve just had lunch.

I’ve already seen that film.

Have you finished your homework yet?

انگلیسی آمریکایی:

I just had lunch. یا I’ve just had lunch.

I’ve already seen that film. یا I already saw that film.

Have you finished your homework yet? یا Did you finish your homework yet?

لغات

بزرگ ترین تفاوت بین انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی در انتخاب لغات است. بعضی از لغات در دو نوع معانی متفاوتی دارند برای مثال:

Mean:

(انگلیسی آمریکایی – angry, bad humored

انگلیسی بریتانیایی – not generous, tight fisted)

انگلیسی آمریکایی:

Don’t be so mean to your sister!

انگلیسی بریتانیایی:

She’s so mean she won’t even pay for a cup of tea.

مثال های خیلی بیش تری وجود دارد. اگر تفاوتی در استفاده وجود داشته باشد، دیکشنری شما معانی مختلف را در قسمت تعریف لغت خواهد آورد. خیلی از آیتم های لغات هم در یک حالت و نه حالت دیگری استفاده می شوند. یکی از بهترین مثال های این مورد مجموعه لغات استفاده شده برای automobiles است.

بار دیگر، دیکشنری شما باید این را در لیست بیاورد که آیا لغت در انگلیسی بریتانیایی استفاده می شود یا در انگلیسی آمریکایی.

برای داشتن لیست کامل تری از تفاوت های لغاتِ بین انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی از این ابزار لغت انگلیسی بریتانیایی در مقابل انگلیسی آمریکایی استفاده کنید.

هجی

در این جا تعدادی از تفاوت های کلیِ بین هجی بریتانیایی و آمریکایی آورده شده است:

لغاتی که به or- (آمریکایی) our- (بریتانیایی) منتهی می شوند color, colour, humor, humour, flavor, flavour‌ و غیره.

لغاتی که به ize- (آمریکایی) ise- (بریتانیایی) منتهی می‌شوند recognize, recognise, patronize, patronise و غیره.

بهترین روش اطمینان از این که شما در هجیِ خود ثابت قدم هستید این است که از قسمت چک کردن هجی در کلمه پرداز خود استفاده کنید (البته اگر از کامپیوتر استفاده می کنید) و انتخاب کنید که کدام نوع انگلیسی را می خواهید. همان طور که مشاهده می کنید، واقعاً تفاوت های خیلی کمی بین انگلیسی بریتانیایی استاندارد و انگلیسی آمریکایی استاندارد وجود دارد. با این حال، بزرگ ترین تفاوت احتمالاً انتخاب لغات و تلفظ است.

مقالات مرتبط

آموزش گرامر زبان انگلیسی subject verb agreement

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به یکی از مباحث مهم گرامری اشاره می کند. در این آموزش گرامر زبان انگلیسی subject verb agreement اشاره می کنیم و نکات مرتبط با آن ر با مثال های فراوان برایتان بیان می کنیم. پس با ما همراه باشید. اصل اساسی: فاعل های مفرد افعال مفرد لازم دارند؛ فاعل های جمع افعال […]

آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

به یک سوال عمومی در حوزه ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی می پردارد. آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی چه آزمون هایی هستند و باید کدام یک را برای کدام کشور ها انتخاب کرد. پس با ما همراه باشید. آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های خارجی را بیشتر بشناسیم: GMAT برنامه های […]

حروف اضافه زبان انگلیسی برای مکان On,at,in,to

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب آموزش زبان انگلیسی به حروف اضافه زبان انگلیسی برای مکان On,at,in,to اشاره می کند که استفاده از آنها کمی می تواند مشکل ساز باشد. پس با ما همراه باشید. به حروف اضافه زبان انگلیسی برای مکان On,at,in,to توجه کنید: At، In، On و to هم به عنوان حروف اضافه‌ی زمان و هم به […]

اشتباهات رایج مربوط به جمله در زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اشتباهات رایج مربوط به جمله در زبان انگلیسی اشاره می کند و شما را با برخی از متدوال ترین اشتباهاتی آشنا می کند که شاید در آموزش زبان انگلیسی به آنها کمتر توجه می شود. پس با ما همراه باشید. به اشتباهات رایج مربوط به جمله در زبان انگلیسی توجه کنید: ۱- زمان اشتباه استفاده […]

اشتباهات رایج در Writing زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اشتباهات رایج در Writing زبان انگلیسی اشاره می کند و آنها را برای زبان آموزانی که نیاز به پشرفت مهارت های نوشتاری خود در زبان انگلیسی دارند بیشتر شرح می دهد. پس با ما همراه باشید. به اشتباهات رایج در Writing زبان انگلیسی توجه کنید: اشتباهات مخصوصی وجود دارد که تقریباً همه ی زبان آموزان […]

استراتژی های ریدینگ زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از استراتژی های ریدینگ زبان انگلیسی اشاره می کند که می توانید برای فهمیدن و درک بهتر متن های انگلیسی بهترین نتیجه را بگیرید. پس با ما همراه باشید. به استراتژی های ریدینگ زبان انگلیسی توجه کنید: ریدینگ یک قسمت مهم از یادگیری زبان انگلیسی است، اما برای خیلی از شاگردان سخت است. این […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ