آیا ممتحن‌های آیلتس در برخی کشور ها نسبت به کشورهای دیگر نمرات بالاتری می‌دهند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز این سوال را بسیار از زبان اموزان می شند که آیا ممتحن‌های آیلتس در برخی کشور ها نسبت به کشورهای دیگر نمرات بالاتری می‌دهند؟ و آیا بهتر است به کشور های دیگر برای آزمون ایلتس برویم یا نه؟ برای جواب کارشناسی این سوال با ما همراه باشید.

آیا  ممتحن‌های آیلتس در برخی کشور ها نسبت به کشورهای دیگر نمرات بالاتری می‌دهند؟
آیا ممتحن‌های آیلتس در برخی کشور ها نسبت به کشورهای دیگر نمرات بالاتری می‌دهند؟

آیا  ممتحن‌های آیلتس در برخی کشور ها نسبت به کشورهای دیگر نمرات بالاتری می‌دهند؟

آیا آزمون آیلتس در برخی کشور ها نسبت به دیگران آسانتر است؟  آیا ممتح‌ها در تایوان یا در هنگ کنگ نمرات بالاتری می‌دهند؟ یا در انگلستان یا اروپا؟

بسیاری از دانش آموزان معتقدند که آزمون آیلتس برخی کشورها آسانتر از کشور های دیگر است. بعضی دانش آموزان گزارش کرده اند که برای آزمون آیلتس از هنگ کنگ به تایوان یا از انگلستان به چین سفر کرده اند. اگر ممتحن ها از شیوه ی محلی اسپیکینگ انگلیسی ، برای مثال لهجه، اشتباهات رایج گرامر، دشواری تلفظ کلمات خاص استفاده کنند، آزمون آیلتس احتمالا آسانتر می شود.

آیا حقیقتی  در این مورد وجود دارد؟

یقینا موضوع این است که اکثر ممتحن ها یی که در کشور شما کار می کنند، از شیوه های محلی اسپیکینگ انگلیسی استفاده می کنند.

برای مثال  ممتحنی که در چین کار می کند از مشکلات تلفظ رایج دانش آموزان چینی که همخوان هایی مانند” S” و “t” را از آخر کلمات می اندازند یا با صدای “r”و”I” کلنجار می روند آگاه خواهد بود. آن‌ها احتمالاً ساده‌تر حرفهای داوطلبین را متوجه می‌شوند چون حرف‌های انگلیسی افراد محلی را در زندگی روزانه‌ی‌شان می‌شنوند و به اشتباهات رایج عادت کرده‌اند.

با این حال ممتحن‌های آیلتس شدیداً طبق استاندارد عمل کرده و طبق سنجه‌های نمره‌دهی امتیاز می‌دهند. آن‌ها تحت آموزش‌های منظم قرار می‌گیرند. آن‌ها باید در آزمون هایی شرکت کنند که در آن‌ها به انگلیسی صحبت کردن و نوشتن افراد از ملیت‌های مختلف امتیاز می‌دهند.

همچنن در آزمون‌های آیلتس واقعی نیز آن‌ها را تحت بررسی‌های تصادفی قرار می‌دهند.

این باید به معنای آن باشد که امتحان کنندگان همه به استانداردهای مورد توافق بین المللی اشاره دارند.

بنابراین آیا دادن آزمون آیلتس ارزش سفر به کشور دیگر را دارد؟

نه نباید تفاوت چندانی داشته باشد که کجای دنیا امتحان می دهید. بهترین روش برای گرفتن نمره ی خوب این است که بدانید آزمون چگونه انجام می شود و تمرین کنید. یکی از برگه های رایتینگ آیلتس را تمرین کنید که ببینید چه نمره ای خواهید گرفت.

اما تجربه ی شما چیست،  چه شنیده اید؟