آیا آیلتس نمره منفی دارد؟

آیا آیلتس نمره منفی دارد؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از برگزار کننده های دوره آموزش تضمینی آیلتس در ایران می باشد. از سال ۲۰۱۶ تغییراتی در آیلتس ایجاد شد و بسیاری از مسائل در آن دستخوش تغییر شد. اما سوال بسیاری از زبان آموزان این است که آیا آیلتس نمره منفی دارد؟ در جواب باید گفت خیر آیلتس سیستم نمره منفی و یا Negative Marking ندارد.

آیا آیلتس نمره منفی دارد؟
آیا آیلتس نمره منفی دارد؟

نبود نمره منفی در آیلتس به چه معنی است؟

اگر با سیستم نمره دهی آزمون های تستی همانند کنکور آشنا باشید متوجه می شوید که برخی از این آزمون ها برای از بین بردن شانس حدس زدن گزینه صحیح توسط داوطلب ( شانسی جواب دادن گزینه ها ) به ازای هر سه جواب اشتباه یکی از جواب های درست شما را از بین می برند. این سیستم باعث می شود که دیگر شما نتوانید بدون داشتن دانش جواب درست را بدهید.

آیا این مسئله نقطه ضعف به حساب می آید؟

پاسخ آیا آیلتس نمره منفی دارد؟ را متوجه شدید ، اما آیا نداشتن نمره منفی در آیلتس ضعف این آزمون است؟ برخی از کارشناسان معتقدند در بخش های Listening و reading ممکن است برخی از داوطلبین با استفاده از این قسمت آیلتس ، حتی در صورت نداشتن سطح مناسب بتوانند نمره کسب کنند. به عنوان مثال اگر شخصی در قسمت های True/ False/ Not Given و  یا تست های چند گزینه ای فقط یک گزینه را انتخاب کند ( به عنوان مثال همه جواب ها را Not Given یا یک گزینه بزند ) می تواند امیدوار باشد تقریبا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از سوالات را جواب درست داده است. یعنی حدودا نمره ۴ آیلتس را می تواند کسب کند.)

البته این مسئله برای داوطلبین امتیاز به حساب می آید و شما می توانید در آزمون همه سوالات را جواب دهید و از نمره منفی نترسید.

برای آموزش تضمینی آیلتس با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.