آیا رایتینگ آیلتس محدودیت تعداد کلمه دارد؟

تعداد درست کلمات در رایتینگ ایلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بررسی این سوال متداول در مورد آیلتس می پردازد که آیا رایتینگ آیلتس محدودیت تعداد کلمه دارد؟ پس با ما همراه باشید تا بتوانید به جواب این سوال بپردازیم. رایتینگ ایلتس جزو بخش هایی است که بسیار مهم است و معمولا داوطلبین نمره بیشتری نسب به دیگر بخش ها از دست می دهند. این متن کمک می کند اشتباه رایج اکثر داوطلبین را انجام ندهید.

برای دیدن آخرین منابع آزمون آیلتس کلیک کنید.

اما آیا رایتینگ آیلتس محدودیت تعداد کلمه دارد؟

does ielts writing have word number limitation
does ielts writing have word number limitation

“سلام. من درباره ی امتحان رایتینگ یکی دو تا شک دارم. در مورد Task 2. گفته شده است که ما باید حداقل ۲۵۰ لغت بنویسیم. آیا حداکثر لغت هم وجود دارد؟ چون من تمایل دارم مقاله هایی تا ۵۰۰ یا ۶۰۰ لغت بنویسم.” – ایمیل از کاربرِ Road to IELTS.

برای بعضی از داوطلبان بسیار ترغیب کننده است که در یک ساعتی که به قسمت رایتینگ اختصاص داده شده است هر چه قدر می توانند بنویسند – آن ها واقعاً می خواهند گستره ی لغات و توانایی خود را در نوشتن جملات طولانی نشان دهند. اما آیا مقالات طولانی واقعاً نمره ی کلیِ بهتری را برایتان به ارمغان می آورند؟

هیچ امتیاز اضافه ای ندارد

بیایید مستقیم برویم سر اصل مطلب: در حالی که درست است که هیچ گونه جواب رسمی در رابطه با حداکثر لغاتِ تمرین های رایتینگ آیلتس وجود ندارد، برای فراتر رفتن از حداقل لغاتِ مشخص شده هیچ امتیاز اضافه ای نمی گیرید. به یاد داشته باشید: فقط قسمتی از امتحان رایتینگ آیلتس درباره ی این است که ایده های شما چه قدر زیرکانه هستند. در اصل درباره ی این است که شما تا چه اندازه می توانید به طور موثر و دقیق از طریق نوشتن ارتباط برقرار کنید. تلاش نکنید تا الگوهایی را که در تمرین ۱ رایتینگ آکادمیک مشاهده می کنید توضیح دهید – آن ها را توصیف کنید. مقایسه کنید. داده ها را به شکلی واضح و دقیق ارائه کنید تا ممتحن بتواند بدون نگاه به نمودار صحبت شما را به قدر کافی خوب متوجه شود. از شرح و تفصیلِ غیر مرتبطِ داده ها اجتناب کنید تا بتوانید در ضابطه ی پاسخ به تمرین نمره ی بهتری بگیرید.

زمان خود را عاقلانه صرف کنید

حساب و کتابی ساده دارد: بیش تر بنویسید و آن وقت زمان کم تری برای بررسی و تصحیح کردن خواهید داشت. در مجموع توصیه می شود تعداد لغاتی که می نویسید تقریباً مشابه چیزی باشد که در تمرین خواسته شده است. پس، به طور ایده آل، هدف شما در تمرین ۱ باید ۱۵۰-۱۷۰ لغت و در تمرین ۲ بین ۲۵۰-۲۷۵ لغت باشد. برای شما خیلی بهتر است که زمان اضافه ی خود را صرف تصحیح، بررسی و بررسیِ دوباره ی کارتان کنید. امتحان رایتینگ درباره ی مقدار نیست – تماماً درباره ی کیفیت و درست بودن است. شما باید به یاد داشته باشید که هر چه بیش تر بنویسید، شانس بیش تری برای خطای گرامری یا هجی وجود دارد.

اگر فکر می کنید سخن بی ربط و بیش از حد نوشتن در ذات شما است، آن وقت واقعاً باید شروع کنید به یادگیری چگونگیِ طرح ریزیِ مقاله ی خود. برای هر نکته ای که می خواهید بنویسید یک محدوده ی زمانی تنظیم کنید. سه تا از منطقی ترین نکاتی را که می توانید ارائه کنید انتخاب کرده و از آن ها برای نشان دادن گستره ی گرامری و لغات خود استفاده کنید.