با این کار ها دیگر از آموزش زبان نترسید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد روش های زیادی را برای یادگیری لذت بخش زبان برایتان معرفی می کند. با دانستن با این کار ها دیگر از آموزش زبان نترسید و از آن لذذت ببرید.

با این کار ها دیگر از آموزش زبان نترسید
با این کار ها دیگر از آموزش زبان نترسید

پس با این کار ها دیگر از آموزش زبان نترسید :

۱- باید سخت کوش باشید

با اینکه برخورداری از اطلاعات یک زبان جدید پیش از قرار دادن خود در آن، مهم است اما (باید بدانید) که پیش از آن سال‌ها یا حتی ماه‌ها وقت ندارید.

اینکه چند هفته یا روز را صرف یادگیری عبارات و واژگان پایه کنید و مهم‌تر از آن، تا حدّ ممکن به تمرینشان بپردازید- به شما کمک می‌کند تا برای به کار بستن آن عبارات احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید. حتی اگر در هواپیما هستید یا با قطار در مسیر هستید، به تمرین چندتا قطعه‌های ضروری بپردازید!

۲- آن را ساده نگاه دارید

یادگیری زبانی جدید می‌تواند سخت و پیچیده باشد- اما این اصلاً دلیل تلاش نکردن نیست! در عوض، تلاش به یادگیری تعدادی عبارات واقعاً آسان کنید که به احتمال خیلی زیاد استفاده خواهید کرد. این ممکن است سفارش یک وعده غذا، درخواست بلیط قطار یا اتوبوس، یا تعدادی لغات اساسی باشد. یک مورد مفید دیگر برای یادگیری اینست که بپرسید آیا کسی به زبانی که برای شما آشناست، صحبت می‌کند یا خیر.

آگاه باشید که برخی سؤالات ظاهراً ساده ممکن است موجب پاسخ‌هایی شود که فهمیدنشان سخت‌تر است، مثل پرسیدن نشانی.

۳- گوش دهید!

حتی اگر از قبل زمان زیادی را صرف یادگیری زبان کردید، تمرین آن در کلاس درس بسیار متفاوت است از تمرین آن در زندگی واقعی- سرعت صحبت کردن مردم برای مبتدیان بسیار سریع‌تر است!

برای اینکه به شما در صحبت به یک زبان صحبت شود، ابتدا به مردم اطراف خود گوش کنید، خواه صحبت عادی مردم باشد، تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو باشد.

۴- یک دیکشنری با خود همراه داشته باشید

حتی اگر یکسری مهارت‌های پایه‌ای داشته باشید، چیزهای خیلی زیادی هست که وقتی با کسی صحبت می کنید، نمی‌دانید. همراه داشتن یک دیکشنری- خواه نسخه‌ی جیبی باشد یا اپلیکیشن در تلفن همراهتان- دو مزیت به همراه دارد. قادر خواهید بود چیزهایی را فی‌البداهه در نظر بیاورید و داخل دیکشنری دنبال آن بگردید. مهم‌تر اینکه استفاده از واژگان اضافی در یک مکالمه‌ی واقعی یا بافت متنی به شما کمک می‌کند آن را خیلی سریع‌تر به خاطر بسپارید.