از اشتباه کردن در یادگیری زبان نترسید

 

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از موسساتی است که به استراتژی های آموزش زبان همانند خود فرآیند یادگیری زبان اهمیت می دهد.یکی از این استرتژی ها این است که  از اشتباه کردن در یادگیری زبان نترسید . پس با ما باشید تا بیشتر با این استراتژی آشنا .شوید

از اشتباه کردن در یادگیری زبان نترسید
از اشتباه کردن در یادگیری زبان نترسید

اگر می خواهید از اشتباه کردن در یادگیری زبان نترسید این متن را تا انتها بخوانید.

اشتباه کردن در هنگام صحبت کردن یا نوشتنِ زبانی جدید مانند ارتکاب به یکسری مشکلات مشخص نیست، لااقل برای ما که اینطور نیست. اشتباه کردن در زبان نه تنها لازم است بلکه نشانه‌ی خوبی است. اگر اشتباه نکنید به این معنی است که برای استفاده از آن زبان به اندازه‌ی کافی تلاش نمی‌کنید.

اگر در تلاش برای تسلط بر زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری هستید تا زمانی که مغزتان آماده شود، یکسری مطالب وجود دارند که به خاطر نخواهید سپرد، یا درست انجام نخواهید داد. تمام کاری که می‌توانید انجام دهید اینست که تا آن‌جا که می‌توانید از زبان استفاده کنید، آن را بخوانید، گوش دهید و سحبت کنید و بنویسید. در نهایت آن لغت فرّار، یا آن عبارت سخت شروع به طبیعی شدن خواهد کرد.

هر دفعه که در نوشتار یا گفتار اشتباهی می‌کنید یا متوجه می‌شوید که از زبان آنطور که دوست دارید استفاده نکردید، فرصتی است برای بهبود. به این معناست که دارید به ابعاد زبان توجه می‌کنید. لازم نیست که همه چیز را درست بفهمید اما باید بر نحوه‌ی کارکرد زبان دقت کنید. ممکن است چیزی را یکدفعه درست بفهمید و دفعه‌ی بعد آن را اشتباه دریابید. هیچ ایرادی ندارید. ممکن است الان در هنگان شنیدن یا خواندن، این چیزها را متوجه شوید. تا وقتی‌که در تلاش برای توجه به زبان هستید و به خودتان اجازه نمی‌‌دهید که بر سر اشتباهات افسرده شوید، پیشرفت خواهید نمود. اشتباهات با تمرین کافی، نهایتاً شروع به تصحیح خود می‌کنند اما تنها در هنگامیکه مغزتان آماده باشد.

پس فقط از زبان لذت ببرید و به یاد داشته باشید که:

نباید به خاطر ترس از اشتباه کردن از صحبت کردن بهراسید. هدف اصلی شما باید برقراری ارتباط باشد. هر زمان که فرصت می‌یابید باید بدون وحشت ارتباط برقرار کنید. اما باید بر توانایی خود بر برقراری ارتباط بیفزاید چراکه ایجاد ارتباط به تنهایی کافی نیست. باید تلاش کرده و به اشتباهات خود توجه کنید و وقتی این کار را می‌کنید، خوشحال باشید.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.