در سطح مبتدی زبان درگیر نمانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به زبان آموزان این نکته را گوشزد کرده که سطح مبتدی مهم ترین سطح یادگیری زبان می باشد.اما به یاد داشته باشید که در سطح مبتدی زبان درگیر نمانید .  این مسئله خیلی مهم است که مداومت داشته باشید. برای اینکه این نکته را بیشتر متوجه شوید به نکات زیر توجه کنید.

در سطح مبتدی زبان درگیر نمانید
در سطح مبتدی زبان درگیر نمانید

چرا در سطح مبتدی زبان درگیر نمانید

بزرگترین چیزی که مردم را از موفق شدن و دستیابی به سلیس صحبت‌کردن باز می‌دارد اینست که آن‌ها مدت طولانی در سطح محتوای مبتدی باقی می‌مانند. آن‌ها در کتاب مبتدی، دوره یا درس باقی می‌مانند هیچ‌گاه فرای آن نمی‌روند. این کاملاً نالازم است.

اگر یک کتاب در سطح مبتدی خریداری کنید که فکر هم می‌کنم چنانچه شروع به یادگیری زبانی جدید کنید، کار خوبیست، می‌توانید تا یکسال از آن استفاده کنید. به استفاده‌ی دوباره از آن ادامه دهید اما تلاش نکنید در آن به تسلط دست یابید. لازم نیست که دیالوگ‌ها، لغت‌ها، قوانین دستور زبانی یا هیچ چیز را یاد گرفته یا به یاد بسپارید. این تنها یک راهنمای ابتدایی است: چیزی که مرتباً به آن سر می‌زنید. شما باید از محیط مصنوعیِ کتاب‌های تازه‌کاران، یا هرآنچه که معلم‌تان در کلاس انجام می‌دهد در سریع‌ترین حالت فاصله بگیرید. باید فرای آن رفته و وارد زبان واقعی شوید.

اغلب مردم کتاب مبتدیان را تهیه می‌کنند (من خودم هم یک کتاب مبتدی سودمند در اطراف اینجا دارم) و هیچ‌گاه هم آن را ترک نمی‌کنند چون احساس راحتی نخواهند داشت. احساس نمی‌کنند که همه چیز در آن را یاد گرفته‌اند. کتاب مبتدیان مانن قدم گذاشتن به داخل استخر می‌باشد که پس از آن باید شناکردن را شروع کنید. بنابراین بزرگترین اشتباهی که مردم در هنگام یادگیری زبان مرتکب می‌شوند اینست که با محتوای مبتدیان باقی می‌مانند.

مهم نیست که بتوانید از زبان استفاده کنید یا خیر. مهم نیست که هنوز بتوانید صحبت کنید یا بنویسید. آنچه اهمیت دارد اینست که چقدر متوجه مطلب می‌شوید، چه تعداد لغت را بلد هستید، چقدر با زبان آشنا هستید و زبان تا چه حد شروع کرده که به بخشی از مغز شما تبدیل شود.

پس بزرگ ترین اشتباهی که افراد در یادگیری زبان می‌کنند این است که مدت زیادی را صرف کتاب مبتدی می‌کنند. تا یک، دو یا سه ماه، بسته به زبان، شما باید زبان واقعی را یاد بگیرید و به راحتی راه خود را بیابید.

بنابراین پیشنهاد ما این است، در مقطع مبتدی نمانید. هر چه زودتر کارهای جدی را پیش بگیرید، سریع تر یاد می گیرید. هدف این نیست که بعد از یک یا دو ماه مطلبی را کامل متوجه شوید. هدف این است که بعد از هشت یا ۱۰ ماه مطالب زیادی را بفهمید و برای رسیدن به آن، شما باید خود را از آن سطح راحت کتاب مبتدی فراتر ببرید.

پس اگر برای یادگیری یک زبان آماده اید و می خواهید در سطح مبتدی زبان درگیر نمانید با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.