الفبای زبان هلندی + فیلم و تلفظ

حروف زبان هلندی با تلفظ

۲۴ میلیون نفر از هلندی ها، برای برقراری ارتباط با سراسر جهان، از زبان هلندی استفاده می‌کنند. الفبای هلندی Nederlands alfabet نامیده می‌شود و مانند الفبای لاتین، فقط ۲۶ حرف دارد که شامل ۵ مصوت و ۲۱ صامت است. (همان‌طور که در جدول الفبای زیر نشان داده شده است). حروف صدادار (مصوت‌ها) هلندی به عنوان klinkers و صامت‌ها به عنوان medeklinkers شناخته می‌شوند.

ویدیو آموزش الفبای زبان هلندی

 قبل از اینکه بتوانید کلمات را به درستی تلفظ کنید، باید تلفظ حروف هلندی را تمرین کنید. هرچه بیشتر درمورد تلفظ هر حرف بیاموزید، درک درست‌تری از زبان پیدا خواهید کرد.

جدول الفبای هلندی

حرفتلفظ
Aaa
Bbbe
Ccce
Ddde
Eee
Ffef
Ggge
Hhha
Iii
Jjje
Kkka
Llel
Mmem
Nnen
Ooo
Pppe
Qqku
Rrer
Sses
Ttte
Uuu
Vvve
Wwwe
Xxiks
Yyy
Zzzet

تا قرن نوزدهم، ſ  یا s  بلند نیز در کلمات هلندی استفاده می‌شد، اما بعدها با s  معمولی جایگزین شد. همچنین گاهی اوقات از حرف ترکیبی æ  نیز استفاده می‌شد (مثلاً در نام Æneas Mackay ). اما امروزه حروف a و e جایگزین این حرف شدند.

برای دیدن کتاب آموزش زبان هلندی، حتما مطلب آموزش زبان هلندی را ببینید.

نکات مهم در حروف زبان هلندی

dutch alphabet
نکاتی در مورد الفبای هلندی
 • · [حرف b  ] : اگر آخر کلمه بیاید [p  ] و در جاهای دیگر کلمه [b  ] تلفظ می‌شود.
 • · [حرف d  ] : اگر آخر کلمه بیاید [t  ] و در جاهای دیگر کلمه [d  ] تلفظ می‌شود.
 • · [حرف e  ] : در سیلاب‌های بدون استرس، [ə]  تلفظ می‌شود.
 • · [حرف g  ] : اگر اول کلمه بیاید [x  ] و در جاهای دیگر کلمه، در برخی از قسمت‌های هلند [ʁ] تلفظ می‌شود. همچنین در بعضی از گویش‌ها ، این حرف  [ɣ] تلفظ می‌شود.
 • · [حرف r  ]  اگر قبل از [حرف g  ]  بیاید، همیشه بی‌صدا می‌شود؛ اما در جاهای دیگر [r]  و در بعضی از گویش‌ها [ʁ]  یا [ʀ]  تلفظ می‌شود.
 • از آپاستروف  یا [ ‘ ] برای نشان دادن اینکه بخشی از کلمه حذف شده است، استفاده می‌شود. مانند:

M’n = mijn (مال من)

حروف هلندی ۵ حرف صدادار دارد:

 • A
 • E
 • I
 • O
 • U

لهجه هلندی ممکن است در ابتدا برای ما فارسی زبانان یک چالش باشد.  احتمالا متوجه شده‌اید که نوشتن به زبان هلندی چندان دشوار نیست، زیرا با حروف آن آشنا هستید. اما مسئله  تلفظ بسیار متفاوت است. برخی از حروف مانند “W” صدای منحصر به فردی دارند که باید با آن آشنا شوید. به هر حال، با گوش دادن به تلفظ صحیح حروف، می‌توانید مهارت‌های گفتاری خود را تقویت کنید. گوش‌ دادن به  پادکست‌های آموزش هلندی یک راه عالی برای بهبود تلفظ حروف، کلمات و جملات هلندی است.

 خواندن، گوش دادن و تلفظ حروف، کلمات و جملات  هلندی، باعث می‌شود زبان را در سریع‌ترین زمان ممکن یاد بگیرید.

چرا یادگیری حروف Dutch مهم است؟

الفبای هر زبان، پایه و اساس آن زبان است.  تلاش برای یادگیری نحوه نوشتن به زبان هلندی بدون یادگیری الفبای آن،  شبیه تلاش برای ساختن یک خانه آجری بدون دست زدن به  آجرها است!  انجام این کار کاملاً غیرممکن است.  بنابراین به آموزشگاه‌های زبان و موسساتی که سعی می‌کنند چیز دیگری به شما آموزش دهند، اعتماد نکنید؛ زیرا بعدا پشیمان خواهید شد.

 هنگامی که شروع به تشخیص نمادها و کلمات کنید، این پیشرفت باعث  تشویق و انگیزه‌دادن به شما برای یادگیری سریع‌تر خواهد شد.  حتی اگر فقط  اصول ابتدایی  الفبا را یاد بگیرید، قادر خواهید بود که کلمات ساده هلندی را تشخیص دهید و از این بابت احساس بسیار خوبی خواهید داشت!

علاوه بر این، یاد گرفتن حروف الفبا  به  تلفظ درست نیز کمک می کند؛ زیرا  یادگیری حروف هر زبانی به طور جداگانه، به کشف نکات ظریف و پیچیدگی‌هایی در زبان کمک می کند که معمولاً در هنگام گوش دادن به کلمات موردتوجه قرار نمی‌گیرند.

مهم نیست که تسلط کامل به الفبای هلندی چقدر طول بکشد؛ در هر صورت شروعی عالی برای یادگیری نحوه نوشتن و خواندن به این زبان است. همچنین پیش‌زمینه‌ی محکمی برای یادگیری مهارت‌های زبانی دیگر به شما ارائه می دهد. بنابراین هدف خود را از یادگیری الفبا مشخص کنید و هر چه زودتر شروع کنید!

الفبای زبان هلندی چند حرف دارد؟

الفبای زبان هلندی ۲۶ حرف دارد که شامل ۵ مصوت و ۲۱ صامت است

آیا الفبای زبان هلندی با انگلیسی متفاوت است؟

بله! الفبای زبان هلندی با انگلیسی تفاوت دارد. در این مطلب می توانید تفاوت ها را بهتر بشناسید.