کسب درآمد از آموزش آیلتس در خارج از ایران

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد جزو اولین موسساتی است که به زبان آموزان آموزش تضمینی آیلتس توسط مدرسین را ارئه می دهد و به آنها کمک می کند تا بتوانند بعد از کسب مدرک آیلتس در خارج از ایران کسب درآمد داشته باشند. اگر شما هم دوست دارید بتوانید از مدرک آیلتس خود درآمد کسب کنید حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

earn money with teaching ielts
earn money with teaching ielts

اما کسب درآمد از آموزش آیلتس در خارج از ایران چطور امکان پذیر است؟

آیا شما مدرک دانشگاهی و تسلطی عالی بر زبان انگلیسی دارید؟

اگر جواب سوال بالا مثبت است آن گاه آموزش آیلتس احتمالاً شغل مناسبی برای شما است. در این راهنمای کامل یاد بگیرید که چه طور از تدریس آیلتس پول در بیاورید.

چرا آیلتس را آموزش دهید؟

شرکت کنندگان آیلتس همگی هدفی عالی دارند –برای تحصیل یا کار به خارج از کشور مهاجرت کنند – که باعث می شود تا زبان آموزانِ بسیار با انگیزه ای شوند.

امتحان آیلتس کاملاً دستی نمره داده می شود و هر داوطلب باید با یک ممتحن مصاحبه کند. پس برخلاف امتحانات زبان دیگر که از سوالات چهار جوابی استفاده ی بیشتری می کنند آیلتس بافتی را ارائه می دهد که معلم در مرکز آماده سازی زبان آموز برای امتحان قرار دارد.

برای تدریس آیلتس چه مدارجی لازم است؟

برای تدریس آیلتس هیچ مدرکی وجود ندارد. در تئوری شما می توانید از امروز شروع به تدریسش کنید. با این حال، بیشتر موقعیت های آموزش آیلتس در آموزشگاه ها است که فقط معلمانی را استخدام می کنند که حداقل مدرک CELTAرا دارند، مدرکی برای تدریس انگلیسی به عنوان زبان خارجی. کارفرمایان شناخته شده تر مانند British Council گاهی مدرک DELTA را شرط استخدام خود قرار می دهند، دیپلمی با مطالعه ی عمیق تر در یادگیری زبان دوم. شما هر کجا که بخواهید آیلتس را تدریس کنید یکی از الزامات این است که مدرکی از یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان داشته باشید.

آیلتس معمولاً در گروه های کوچک آموزش داده می شود، و زبان آموزان در سه طبقه بندی جای می گیرند: مبتدی، زبان آموزان سطح متوسط، یا نزدیک به سطح گویشوران بومی.

مبتدی ها آنهایی هستند که انگلیسی را در مدرسه یاد گرفتند اما سال های زیادی را بدون استفاده از آن سپری کردند. احتمال دارد که آنها دانش قابل توجهی از گرامر و لغات انگلیسی داشته باشند، اما اغلب نمی توانند صحبت کنند یا بنویسند مگر اینکه جملات خیلی ساده باشند.

توانایی انگلیسی زبان آموزان سطح متوسط آیلتس، به خصوص اگر سنشان بیشتر باشد، احتمالاً به آنها اجازه می دهد تا از عهده ی برقراری ارتباط در موقعیت های روزانه برآیند اما لزوماً در محیط های آکادمیک و حرفه ای عملکرد خوبی ندارند. بنابراین معلم های آیلتس باید از تکنیک های مخصوصی استفاده کنند تا زبان آموزان را از آن مرحله بیرون آورده و شروع کنند به استفاده از استراتژی های پیشرفته تر برقراری ارتباط.

زبان آموزانی که نزدیک به سطح گویشوران بومی هستند از قبل انگلیسی را در سطح پیشرفته استفاده می کنند. آنچه که آنان از معلم می خواهند ارائه ی بازخورد به همراه مرجعی مستقیم از معیار ارزیابیِ آیلتس برای عملکردشان در امتحان است.

در همه ی این موارد زبان آموزان احتیاجات تعریف شده ای دارند و نتایج توسط امتحان سنجیده می شود. رویکرد “آنها را به ادامه دادن صحبت وادار” روی زبان آموزان آیلتس خیلی خوب جواب نمی دهد. تدریس آیلتس همچنین به معنای آموزش مهارت های آکادمیک مانند argument و essay organisation است. اگر شما از آن نوع اشخاصی هستید که برای هیچ زمانی تئوری ندارید آموزش آیلتس احتمالاً مناسب شما نیست!

کجا می توانم آیلتس را تدریس کنم؟

در بیش از ۱۳۰ کشور مراکز امتحان آیلتس وجود دارد، که یعنی در بیش از ۱۳۰ کشور فرصت های آموزش آیلتس فراهم است. تا الان آسیا بزرگترین منبع جهان در دارا بودن زبان آموزان بین المللی به حساب می آید، پس پیدا کردن شغل در چین، مالزی، تایلند، ویتنام، کره، یا ژاپن نسبتاً راحت است. همچنین موقعیت های آموزشی زیادی در کشورهایی مانند انگلیس و استرالیا وجود دارد که زبان آموزان بین المللی بسیاری را می گیرد. اغلب معلمان آیلتس برای مدارس زبان کار می کنند. در دانشگاه ها هم فرصت های تدریس فراهم می شود، اما اغلب به شکل کوتاه مدت یا نیمه وقت است. معلم خصوصی بودن هم گزینه ی دیگری است، اما اگر بتوانید آیلتس را با حیطه های تخصصی و مرتبط دیگر مانند TOEFL, TOEIC, FCE یا CAE ترکیب کنید کمک کننده است.

آیا معلم های آیلتس پول خوبی در می آورند؟

معلم های آیلتس باید حداقل قادر باشند تا در کشوری که تدریس می کنند حقوقی بالاتر از سطح متوسط در بیاورند. با این حال تعداد کمی از آنها انتخاب می کنند تا آیلتس را فقط برای پولش تدریس کنند. تدریس آیلتس برای اغلب معلم ها روشی برای اقامت طولانی در کشوری دیگر است، به همراه همه ی زیبایی های فرهنگی که با خود دارد.