آموزش آسان زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به آموزش زبان آلمانی با روش هایی ساده تا کید داشته است. امروز می خواهیم به روش هایی برای آموزش آسان زبان آلمانی اشاره می کند. پس با ما همراه باشید و از این روش ها لذت ببرید.

آموزش آسان زبان آلمانی

آموزش آسان زبان آلمانی

اما آموزش آسان زبان آلمانی چطور امکان پذیر است؟

اولین باری که اکثر ما با یک زبان خارجی ارتباط برقرار می کنیم یا حداقل با الزام مطالعه ی آن مواجه می شویم در مدرسه است. اما یادگیری یک زبان در مدرسه مانند یادگیری شنا در یکی از استخر های عمومی ژاپنی است. صرفاً یک موقعیت مصنوعی است و تمام تلاش ها یادگیری زبان در یک گروه به احتمال خیلی زیاد شکست می‌خورد. آن را رویکرد مکالمه‌ای یا تعاملی می نامند.

اما آیا استفاده از زبان همیشه تعاملی نیست؟ و آیا کلاس درس واقعاً مکان مناسبی برای تمرین زبان است؟ آیا این کفایت می کند که به یادگیرندگان نشان دهیم چگونه به تنهایی آن را یاد بگیرند و به کار ببندند؟

روش های یادگیری خود را بازسازی کنید

اکثر ما همزمان که ذهن‌مان در حال یادگیری است، روزهای مدرسه را پشت سر می‌گذاریم. اما به ندرت با کسی مواجه می شویم که واقعاً یادگرفته چگونه یک زبان را بیاموزد. همه‌ی ما اغلب به آن تکنیک‌هایی تکیه می‌کنیم که فراگرفته‌ایم و خودمان در آن ایام توسعه داده‌ایم و دلیل‌مان این است که به اندازه‌ی کافی مؤثر واقع شده‌اند. و این همان استراتژی‌های یادگیری است که امروزه همچنان برای یادگیری زبان آلمانی استفاده می کنید. اما تفاوت این است که امروزه برای ارتقای نمره یا مفتخر ساختن والدین به کار نمی‌روند. بلکه برای مواجهه با موقعیت زندگی واقعی هستند. دو عامل اصلی هستند که هنگام آموختن زبان آلمانی تفاوت های معناداری ایجاد می کند.

کلیدهای اصلی برای موفقیت در یادگیری زبان آلمانی

اولین چیزی که از هر زبان آموزی می‌خواهم این است که در پایان همکاری‌مان آزمون خواهند داد. و اگرچه این هدف فقط بخشی از موفقیت آنها می باشد، یک جهت بسیار واضح را مشخص می کند، ما را قادر می سازد ساختاری را برای اقدامات خود ایجاد کرده و یک محدوده ی زمانی قابل اندازه گیری برای تلاش‌هایمان تنظیم کنیم.

بدون هدف و ساختار مشخص، هر زبانی ترسناک خواهد بود. هزاران کلمه برای یادگیری وجود دارد، گرامر، خصوصاً گرامر آلمانی، درک نکردنی به نظر می رسد. وقتی ما سعی می کنیم صحبت کنیم احساس می کنیم چسب از دهان‌مان بیرون می آید.

بلافاصله‌ مشخص کردن تاریخ امتحان کارهای شگفت انگیزی برای یادگیری‌تان انجام می‌دهد. مشکل این است که ما هیچ نظری در خصوص اینکه چقدر طول می کشد تا به یک سطح خاص برسیم نداریم. و به این دلیل همیشه توصیه می کنم……..

راهنمایی بگیرید

شما اولین نفری نیستید که زبان دیگری می آموزید و مردان و زنان بسیاری وجود دارند که شدیداً درگیر پاسخ دادن به سؤال چگونگی یادگیری زبانی جدید هستند. برخی بیشتر درگیر بودند و روش های معجزه آسایی کسب کردند و اغلب ادعا دارند با تلاش کم یا  در کمترین زمان یک زبان را به شما آموزش خواهند داد. نیازی نیست بگوییم وقتی با چیزی که بیش از حد خوب به نظر می‌رسد بهتر است به ” gesunder menschenverstand” عقل سلیم‌تان رجوع کنید.

معلمان خوب در زمره‌ی بهترین آدم‌های این دنیا هستند. اگر معلم خوبی پیدا کردید، همراه با ارزشی کنارتان دارید. او  با دشواریها می جنگد، موانع را از سر راهتان برمی دارد و فقط کمی از شما فاصله می گیرد بنابراین می توانید به هدف نزدیک تر شوید.

او عصای راه رفتن شما، سوت روی لبهایتان و چتری هنگام باران است.

البته همچنین یک نفر می تواند خودش با تکنیک های ثابت شده زبان آلمانی یاد بگیرد اما می توانم با توجه به تجربیاتم بگویم که یادگیری زبان آلمانی با معلم و یک هدف مشخص تفاوت بزرگی ایجاد می کند. البته همچنان باید کار زیادی انجام دهید اما بطور قابل توجهی کمتر رنج خواهید برد.

مقالات مرتبط

نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یه یکی از اساسی ترین نیاز های زبان آموزان در این مطلب اشاره می کند. می خواهیم به نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی بپردازیم که برای زبان آلمانی بسیار با اهمیت است. پس با ما همراه باشید. به نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی توجه کنید: دیکشنری های آلمانی در اشکال، اندازه ها، محدوده ی […]

دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد  به دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی برای آموزش زبان آلمانی بهتر اشاره می کند. هر کدام از این دیکشنری ها خصوصیت ویژه ای داند که در زیر به آنها اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید. به دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی توجه کنید: خواه شما شاگرد زبان باشید یا فقط یک مسافر […]

بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های زبان آلمانی برای کودکان را نیز برگزار می کند. امروز به بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان اشاره می کنیم که می توانید برای کودکان خود از مطالب متنوع آنها استفاده کنید. پس با ما همراه باشید. لیستی از بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان را ببینید: یک موتور جستجوی کودکان به […]

دانلود پادکست های زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به اهمیت پادکست ها در آموزش زبان آلمانی اشاره کرده است. امروز می خواهیم بهترین روش برای دانلود پادکست های زبان آلمانی را برایتان بیاوریم. پس با ما همراه باشید. دانلود پادکست های زبان آلمانی را چطور انجام دهید: پادکست چیست؟ در این جا تعریفی به زبان آلمانی آورده شده است: “Der Begriff Podcasting meint […]

چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می شود؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در بسیاری از کلاس های زبان آلمانی با این سوال از زبان آموزان روبرو می شود که چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می شود؟ اگر شما هم همین سوال را دارید پس با ما همراه باشید تا به جواب سوالتان برسید. اما چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می […]

۶ کتاب برتر برای آموزش گرامر زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین سیستم های آموزش زبان آلمانی را برای زبان اموزان تشکیل داده است. ما می خواهیم برایتان ۶ کتاب برتر برای آموزش گرامر زبان آلمانی را به همراه توضیحات بیاوریم تا بتوانید فارغ از استرس انتخاب کتاب بتوانید همه آن چیزی که از گرامر زبان آلمانی نیاز دارید به شما بدهد. پس با ما همراه باشید. […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ