آموزش آسان زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به آموزش زبان آلمانی با روش هایی ساده تا کید داشته است. امروز می خواهیم به روش هایی برای آموزش آسان زبان آلمانی اشاره می کند. پس با ما همراه باشید و از این روش ها لذت ببرید.

آموزش آسان زبان آلمانی
آموزش آسان زبان آلمانی

اما آموزش آسان زبان آلمانی چطور امکان پذیر است؟

اولین باری که اکثر ما با یک زبان خارجی ارتباط برقرار می کنیم یا حداقل با الزام مطالعه ی آن مواجه می شویم در مدرسه است. اما یادگیری یک زبان در مدرسه مانند یادگیری شنا در یکی از استخر های عمومی ژاپنی است. صرفاً یک موقعیت مصنوعی است و تمام تلاش ها یادگیری زبان در یک گروه به احتمال خیلی زیاد شکست می‌خورد. آن را رویکرد مکالمه‌ای یا تعاملی می نامند.

اما آیا استفاده از زبان همیشه تعاملی نیست؟ و آیا کلاس درس واقعاً مکان مناسبی برای تمرین زبان است؟ آیا این کفایت می کند که به یادگیرندگان نشان دهیم چگونه به تنهایی آن را یاد بگیرند و به کار ببندند؟

روش های یادگیری خود را بازسازی کنید

اکثر ما همزمان که ذهن‌مان در حال یادگیری است، روزهای مدرسه را پشت سر می‌گذاریم. اما به ندرت با کسی مواجه می شویم که واقعاً یادگرفته چگونه یک زبان را بیاموزد. همه‌ی ما اغلب به آن تکنیک‌هایی تکیه می‌کنیم که فراگرفته‌ایم و خودمان در آن ایام توسعه داده‌ایم و دلیل‌مان این است که به اندازه‌ی کافی مؤثر واقع شده‌اند. و این همان استراتژی‌های یادگیری است که امروزه همچنان برای یادگیری زبان آلمانی استفاده می کنید. اما تفاوت این است که امروزه برای ارتقای نمره یا مفتخر ساختن والدین به کار نمی‌روند. بلکه برای مواجهه با موقعیت زندگی واقعی هستند. دو عامل اصلی هستند که هنگام آموختن زبان آلمانی تفاوت های معناداری ایجاد می کند.

کلیدهای اصلی برای موفقیت در یادگیری زبان آلمانی

اولین چیزی که از هر زبان آموزی می‌خواهم این است که در پایان همکاری‌مان آزمون خواهند داد. و اگرچه این هدف فقط بخشی از موفقیت آنها می باشد، یک جهت بسیار واضح را مشخص می کند، ما را قادر می سازد ساختاری را برای اقدامات خود ایجاد کرده و یک محدوده ی زمانی قابل اندازه گیری برای تلاش‌هایمان تنظیم کنیم.

بدون هدف و ساختار مشخص، هر زبانی ترسناک خواهد بود. هزاران کلمه برای یادگیری وجود دارد، گرامر، خصوصاً گرامر آلمانی، درک نکردنی به نظر می رسد. وقتی ما سعی می کنیم صحبت کنیم احساس می کنیم چسب از دهان‌مان بیرون می آید.

بلافاصله‌ مشخص کردن تاریخ امتحان کارهای شگفت انگیزی برای یادگیری‌تان انجام می‌دهد. مشکل این است که ما هیچ نظری در خصوص اینکه چقدر طول می کشد تا به یک سطح خاص برسیم نداریم. و به این دلیل همیشه توصیه می کنم……..

راهنمایی بگیرید

شما اولین نفری نیستید که زبان دیگری می آموزید و مردان و زنان بسیاری وجود دارند که شدیداً درگیر پاسخ دادن به سؤال چگونگی یادگیری زبانی جدید هستند. برخی بیشتر درگیر بودند و روش های معجزه آسایی کسب کردند و اغلب ادعا دارند با تلاش کم یا  در کمترین زمان یک زبان را به شما آموزش خواهند داد. نیازی نیست بگوییم وقتی با چیزی که بیش از حد خوب به نظر می‌رسد بهتر است به ” gesunder menschenverstand” عقل سلیم‌تان رجوع کنید.

معلمان خوب در زمره‌ی بهترین آدم‌های این دنیا هستند. اگر معلم خوبی پیدا کردید، همراه با ارزشی کنارتان دارید. او  با دشواریها می جنگد، موانع را از سر راهتان برمی دارد و فقط کمی از شما فاصله می گیرد بنابراین می توانید به هدف نزدیک تر شوید.

او عصای راه رفتن شما، سوت روی لبهایتان و چتری هنگام باران است.

البته همچنین یک نفر می تواند خودش با تکنیک های ثابت شده زبان آلمانی یاد بگیرد اما می توانم با توجه به تجربیاتم بگویم که یادگیری زبان آلمانی با معلم و یک هدف مشخص تفاوت بزرگی ایجاد می کند. البته همچنان باید کار زیادی انجام دهید اما بطور قابل توجهی کمتر رنج خواهید برد.