تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

شاید روسیه هدف دلخواه برای ادامه تحصیل برای بسیاری از دانشجویان نباشد. اما تحصیل در روسیه به زبان روسی و یا زبان انگلیسی مزیت هایی نیز به دنبال دارد.

گزینه های زیادی برای دوره های لیاسنس و فوق لیسانس و یا دکترا در اختیار شما قرار می گیرد زیرا روسیه کشوری است که دارای دانشگاه های بسیار زیادی است.

عضویت روسیه در شورای تحصیلات عالی اروپا به این معنی است که این کشور بسیار بیش از گذشته دانشگاه های خود را با مدل های غربی یکسان کرده است.

تحصیل در روسیه به دو صورت امکان پذیر است در دانشگاه هایی که تحصیل را به زبان روسی برگزار می کنند و یا دانشگاه هایی که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم می کنند.

بیش از ۶۰۰ دانشگاه در کشور روسیه وجود دارد که با کیفیت های متفاوت هستند. متاسفانه هیچ کدام از دانشگاه های روسیه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان وجود ندارد و بهترین دانشگاه کشور روسیه دانشگاه لومونسو موسکو می باشد که در رتبه ۱۲۰ دنیا قرار دارد بعد از این دانشگاه دانشگاه سن پترزبورگ در رتبه ۲۴۰ دنیا قرار دارد.

تعداد دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی دوره های خود را برگزار می کنند زیاد نیستند و همین مسئله یادگیری زبان روسی را یرای زبان آموزان تا حد بسیار زیادی حیاتی کرده است.

هزینه تحصیل در روسیه نیز بسیار متفاوت است و به مسائل زیادی هم چون رشته تحصصیلی و دانشگاه مورد نظر شما دارد ولی به طور متوسط هزینه تحصیل در روسیه بیت ۲۵۰۰ پوند تا ۵۰۰۰ پوند متفاوت می باشد. همچنین در بسیاری از موارد به دانشجویان اجازه کار نیمه وقت داده می شود تا بتوانند قسمتی از هزینه تحصیل خود را نیز با این ککار جبران کنند البته توجه داشته باشید که شهر مسککو نیز گران ترین شهر جهان به حساب می آید. !!!!

برای شرکت در دوره های آموزش زبان روسی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.