تاثیر آموزش زبان بر بیماری آلزایمر

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه بر فواید بی نظیر آموزش زبان اشاره کرده است. امروز به تاثیر آموزش زبان بر بیماری آلزایمر اشاره می کنیم و شما می بینید که حتی سلامتی خود را نیز می توانید با آموزش زبان بدست آورید.

تاثیر آموزش زبان بر بیماری آلزایمر
تاثیر آموزش زبان بر بیماری آلزایمر

به تاثیر آموزش زبان بر بیماری آلزایمر می پردازیم:

اثر آموزش زبان بر روی آلزایمر موضوع جالبی است… که تعدادی تحقیق قوی درباره‌اش انجام شده است. موضوعی بسیار غنی، و همچنین خیلی مهم. پس ما شروع کردیم تا کمی بیشتر اثر زبان‌ها را روی مغز خود بررسی کنیم … به طور دقیق‌تر با بیان این پرسش که آیا دوزبانگی بیماری آلزایمر را به تعویق می اندازد؟

مطالعات بسیار زیبایی ثابت کرده‌اند که صحبت به حداقل دو زبان، بیماری آلزایمر را به تعویق می‌اندازد. پس بیایید مستقیم به سراغش برویم؛ مطالعات اخیر این نتایج را داشته‌اند.

خلاصه‌ای سریع: تیم تحقیقاتی به سابقه‌ی بالینی بیش از ۲۰۰ بیمار مبتلا به آلزایمر نگاه کردند. تحقیق نشان می‌دهد از میان ۲۰۰ بیمار آن‌هایی که نزدیک به تمام عمرشان دو زبان بلد بوده‌اند از اندوخته‌ی ذهنی برخوردارند که به آنان اجازه می‌دهد در مقایسه با تک‌زبانه‌ها (آن‌هایی که فقط به یک زبان صحبت می‌کنند)  مدت‌ها دیرتر با علائم اولیه‌ی این بیماری روبرو شوند و علائم اولیه‌ای که صحبتشان را می‌کنیم، عبارتند تحلیل حافظه و سردرگمی مرتبط با بیماری آلزایمر. به بیانی دیگر، توانایی ذهنی‌شان به آن‌ها اجازه می‌دهد ظهور این علائم ابتدایی را به تأخیر بیاندازد.

  • بیماری آلزایمر در افراد گروه دوزبانه بین ۳ تا ۴ سال دیرتر از افراد گروه تکزبانه تشخیص داده شد.
  • علائم اولیه‌ی بیماری آلزایمر در دوزبانه‌ها در مقایسه با تکزبانه‌ها ۵ سال دیرتر مشخص شد.

در سال ۲۰۰۷ تیم دیگری از محققین (با مطالعه‌ای بر روی ۱۸۴ بیمار احتمالاً مبتلا به آلزایمر یا گونه‌ی دیگری از زوال عقل) ثابت کرد که دوزبانگی وقوع علائم اولیه‌ی بیماری آلزایمر را تا ۴ سال به تعویق می‌اندازد. با در نظر گرفتن اعداد و ارقام، سن متوسط تشخیص آلزایمر برای تکزبانه‌ها ۷۱٫۴ . برای دوزبانه‌ها ۷۵٫۵ بود. در سال ۲۰۱۷ تحقیق بیشتر در اینباره یکی از اهداف بود.