تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان

تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان
خیلی سخت است که در دنیای امروز کلاس زبانی را تصور کنید که از تکنولوژی های مختلف استفاده نکند. در سال های اخیر تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی و دیگر زبان ها بسیار افزایش یافته است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان های مختلف در سال های اخیر پیشرو در استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی و دیگر زبان ها بوده است. موسسه زبان ایران آکسفورد به عنوان اولین برگزار کننده دوره های آموزش مجازی زبان های زنده دنیا به صورت آنلاین سعی کرده محدودیت های افراد را در سراسر جهان از بین ببرد. اما ما در این بخش سعی می کنیم تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان مورد بررسی قرار دهیم.

تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان
تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان

مهم ترین نکته در بررسی تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان این است که باید این نکته را در ذهن داشت که استفاده از تکنولوژی هیچ وقت نباید هدف باشد بلکه باید ابزاری برای رسیدن به هدف یادگیری زبان باشد. تکنولوژی شمشیر دو لبه ای است که اگر در دست شخص کار آزموده ای نباشد می تواند باعث آسیب رساندن به زبان آموزان نیز باشد. به همین دلیل است که برنامه های آموزش زبانی که صرفا از نرم افزار برای این کار استفاده می کنند مفید نیستند و هیچ وقت نمی توانند جای معلم را بگیرند.
اما تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان از دیکشنری های اندروید و ios گرفته تا برنامه هایی که برای تصحیح تلفظ استفاده می شوند و صدای زبان آموز را تحلیل می کنند تا نرم افزار های ترجمه همزمان زبان ها همگی بسیار کمک کننده هستند. به عنوان مثال دانشگاه آکسفورد در سری جدید کتاب های American English file برنامه های ichecker را قرار داده است که آزمون های آنلاین را طراحی می کند و می تواند روند پیشرفت شما را به شما گزارش می دهد و اپلیکیشن های بهبود تلفظ را نیز در موبایل برای زبان آموزان ارائه می دهد.
مطمئنا فن آوری های جدید در آموزش زبان بسیار تاثیر گذار هستند و باید تا جای ممکن در خدمت کلاس ها باشند. امروزه کسانی موفق تر هستند که می توانند بهترین استفاده را از این فن آوری ها ببرند نه اینکه از فن آوری های زیادی بدون هدف بهره ببرند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با استفاده ازمتخصصین رشته آموزش زبان این روند را به بهترین شکل انجام می دهد تا شما بهترین نتیجه را بدست بیاورید.