عوامل موثر بر یادگیری زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عوامل موثر بر یادگیری زبان چینی اشاره می کند و نشان می دهد که چطور می توانید کلاس های زبانچینی مفید تری داشته باشید. پس حتما این نکات را در ذهن داشته باشید.

عوامل موثر بر یادگیری زبان چینی
عوامل موثر بر یادگیری زبان چینی

اما عوامل موثر بر یادگیری زبان چینی را ببینید:

عوامل زیادی توانایی شما برای یادگیری چینی و میزان زمانی که فراگیری این زبان نیاز دارد را تحت تأثیر قرار می‌دهند. برخی از این‌ها عبارتند از:

  • سبک یادگیری شما

هر کسی که در خارج از کلاس درس نیز در معرض این زبان باشد نسبت به فردی که صرفاً داخل کلاس از آن استفاده می‌کند، سریع‌تر زبان چینی را یاد خواهد گرفت. راه‌های زیادی برای تمرین چینی وجود دارد برای مثال گوش دادن به ویدئوهای یوتیوب، استفاده‌ از برنامه‌های کارکردی در تلفن همراه یا تماشای برنامه های تلویزیونی چینی. همچنین اگر خودتان به تنهایی و بدون کمک معلم خصوصی یاد بگیرید ممکن است کارتان بیشتر طول بکشد.

  • سابقه‌ی زبان‌آموزیِ قبلی

افراد دو زبانه یا هر کسی که از قبل به زبانی خارجی صحبت می کند می تواند چینی را زودتر از افراد تک‌زبانه بیاموزد. دلیلش این است که آن‌ها هنر گوش دادن به اصوات مختلف، ساخت دایره واژگان و نگاه کردن به حروف مختلف را یاد گرفته اند. بنابراین، آن‌ها تا حد زیادی مطلع هستند که به هنگام یادگیری چینی چه انتظاراتی داشته باشند. با این‌حال، اگر تک‌زبانه هستید، این نباید شما را دلسرد کند.

  • انگیزه و طرز برخورد شما

وقتی هر زبان جدیدی را یاد می‌گیرید، طرز برخورد شما نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. اگر تصورتان نسبت به چینی به عنوان یک زبان غیرممکن برای یادگیری باشد، هر کاراکتری که برای حفظ کردن با آن مواجه می‌شوید چالش‌برانگیز خواهید بود. چنانچه آن را جالب و مهیج در نظر بگیرید، برای‌تان جذاب‌تر خواهد بود. به علاوه اگر روحیه‌ی و سطح اشتیاق خود را هربار که وارد کلاس می شوید، بالا نگاه دارید کمی این زبان را سریع‌تر یاد خواهید گرفت.

  • زمان صرف شده روی یادگیری زبان

شما می‌توانید حداقل یک ساعت در هفته را خارج از کلاس به حفظ کردن لغات و تماشای یک ویدئوی چینی اختصاص دهید. این کار شانس شما برای یادگیری سریع‌تر زبان را بالاتر می برد.

چینی در کنار ژاپنی و عربی یکی از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری شناخته شده است چون از حروف الفبایی استفاده نمی‌کنند.